Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup motocykla u handlarza vs prywatny


AREK_JAS

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, faza1995 napisał:

Dobrze Ci radzę kupując od znajomego, od kogoś z forum, od motocyklisty  "MIEJ ZAWSZE OGRANICZONE ZAUFANIE". ?

Zawsze mam ograniczone zaufanie.

Jak w tekście Ryśka "kumpel wystawił mnie niejeden"

Takie życie.

"Świat jest piękny, tylko ludzie są do dupy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się ludziom.

Politycy, zdecydowana większość idzie babrać się w błocie, nie dlatego aby zrobić coś dobrego dla "państwa" tylko ma coś do ugrania.

Ustawy - da się załatwić

Przetargi - jeśli ktoś kiedyś próbował, to wie jak się odbywają i kto wygrywa.

Policja - kto się z nimi nie dogadał?

Sędziowie - kto był, to wie - w jednym przegrasz w innym wygrasz - albo loteria, albo kogoś znasz.

Lekarze - są kolejki po kilka lat, idziesz do gabinetu prywatnego, płacisz sumkę i masz termin na drugi dzień (z NFZ)

Dziecko idzie do spowiedzi, i nie będę dalej wchodził w szczegóły. 

Małżeństwo bierze ślub, myślę, że znasz kogoś, kto przysięgał (nawet to podpisał) "wierność aż do śmierci" - jak to wygląda dalej? Pewnie wiesz!

Handlarze - na swą opinie pracowali latami, teraz latami,będą musieli wszystko odkręcać.

Wszyscy o tym wiedzą i większość to akceptuje.

Oczywiście w każdym, z w/w przypadków chodzi o pewien, większy lub mniejszy odsetek.

WŁAŚNIE DLATEGO, TAK DUŻO MŁODYCH, WARTOŚCIOWYCH LUDZI WYJEŻDŻA Z POLSKI!!!!

Nie jestem nieszczęśliwy, tylko boli mnie taki stan rzeczy.

MAM ALERGIĘ NA NIEUCZCIWOŚĆ I ZAKŁAMANIE!

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzesiek_73 napisał:

Przyjrzyj się ludziom.

Politycy, zdecydowana większość idzie babrać się w błocie, nie dlatego aby zrobić coś dobrego dla "państwa" tylko ma coś do ugrania.

Ustawy - da się załatwić

Przetargi - jeśli ktoś kiedyś próbował, to wie jak się odbywają i kto wygrywa.

Policja - kto się z nimi nie dogadał?

Sędziowie - kto był, to wie - w jednym przegrasz w innym wygrasz - albo loteria, albo kogoś znasz.

Lekarze - są kolejki po kilka lat, idziesz do gabinetu prywatnego, płacisz sumkę i masz termin na drugi dzień (z NFZ)

Dziecko idzie do spowiedzi, i nie będę dalej wchodził w szczegóły. 

Małżeństwo bierze ślub, myślę, że znasz kogoś, kto przysięgał (nawet to podpisał) "wierność aż do śmierci" - jak to wygląda dalej? Pewnie wiesz!

Handlarze - na swą opinie pracowali latami, teraz latami,będą musieli wszystko odkręcać.

Wszyscy o tym wiedzą i większość to akceptuje.

Oczywiście w każdym, z w/w przypadków chodzi o pewien, większy lub mniejszy odsetek.

WŁAŚNIE DLATEGO, TAK DUŻO MŁODYCH, WARTOŚCIOWYCH LUDZI WYJEŻDŻA Z POLSKI!!!!

Nie jestem nieszczęśliwy, tylko boli mnie taki stan rzeczy.

MAM ALERGIĘ NA NIEUCZCIWOŚĆ I ZAKŁAMANIE!

 

 

 

Przeczytałem Grzesiek Twojego posta dwa razy i jeżeli tak argumentujesz sprawę, to ja Ci przyznaje rację i obiema rękami sie pod tym podpisuję ,tylko ja staram się jednak ciągle w ludziach znaleźć uczciwość i te dobre ludzkie wartości, chociaż wiem ,że z roku na rok to coraz mniej realne. Różni nas jedynie to mimo ,że tak samo odbieramy ten świat ,że ja jeszcze próbuję i udaje mi się a Ty już się poddałeś i nie wierzysz w to ,że mogą ...baaaa.... są ludzie którzy mimo wszystko bardziej cenią sobie uczciwość od pieniądza.

Ludzie są chytrzy na pieniądze to fakt i nic się innego nie liczy. Nasze czasy młodości gdzie nie pieniądz był najważniejszy niestety już nigdy nie wrócą . :(

Dlatego ta mała garstka ludzi uczciwych dla których nie moneta jest najważniejsza, jest dla mnie cenniejsza niż cokolwiek na tym świecie i nie mogę takich ludzi wrzucić do jednego wora razem z całą resztą zakłamanego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku, odnośnie tego co napisałeś powyżej, że to "WŁAŚNIE DLATEGO, TAK DUŻO MŁODYCH, WARTOŚCIOWYCH LUDZI WYJEŻDŻA Z POLSKI!!!! " to się z Tobą nie zgodzę. W wielu miejscach jest zarówno lepiej jak i gorzej. Jedyna prawda to taka, że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" a później życie weryfikuje marzenia. Szukają po świecie czegoś lepszego, pędzą za czymś a życie w tym czasie mija. Zazwyczaj jadąc zagranicę staram się mieszkać u kogoś (AirBnB) i wówczas mogę się dowiedzieć o tym jak życie w tym miejscu wygląda naprawdę.

Widzę u Ciebie duży poziom frustracji ale ostatnio z tym co się dzieje w związku z dobrą zmianą mnie również wiele irytuję. Abstrahując od obecnej zmiany zbytnia poprawność polityczna też nie jest dobra ale...

...czy nie był to wątek o handlarzach ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Metall napisał:

Ty już się poddałeś i nie wierzysz w to ,że mogą ...baaaa.... są ludzie którzy mimo wszystko bardziej cenią sobie uczciwość od pieniądza.

Nie.

Wcale się nie poddałem, tylko zmieniłem podejście.

Teraz na zaufanie, trzeba sobie po prostu czynem, a nie słowem zapracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.