Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

SŁOWENIA 2020


Marcin BB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję chętnych na wyjazd do Słowenii. Termin na razie otwarty ale raczej pierwsza połowa czerwca (przed wakacjami). Pobyt  zaplanowany na 7 dni. Preferowane turystyczne tempo jazdy (bez pośpiechu i dużych dziennych przebiegów). W planie trochę zwiedzania: Wiedeń, objechanie Triglavskiego Parku, wyjazd kolejką na Vogel, jezioro Bled, wąwóz Vintgar, wybrzeże Słowenii, Postojna, Logatec, zamek w Ptuj+termy. Jestem otwarty na propozycje.

Marcin Bielsko-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, obecnie mieszkam w Tychach. Jeszcze myślałem wyjeździe do Austrii, granice otwarte a mam tam znajomego, trasy przefajne i naprawdę świetna nawierzchnia. Alpy Austriackie są świetne a jadąc z namiotem można trochę pozwiedzać za całkiem rozsądne pieniądze. 

Zastanów się myśle że to alternatywa.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam fajnych, rozsądnych ludzi do wyjazdów dwa razy w roku, dużo pracuje ale dwa razy po 7-10 dni w roku mogę pozostawić wyłącznie dla siebie. Można wiele zobaczyć i utrzymać klimat moto przez cały czas. 

Rozumiem że jesteś z Bielska? Jeśli tak to mam prośbę, jakieś cztery lata temu sprzedałem motocykl Aprilie Tuono gościowi z BB, pojechał w trakcie transakcji do warsztatu który super ocenił motocykl, nawet sprawdził centryczność teleskopów, gdzieś w centrum w górę od Bieskiej. Nie pamiętam dokładnie ale obsługa była imponująca. Facet rozłożył motocykl w 20 minut i powiedział wszystko na temat geometrii zawieszenia itp.

Masz może infomacje gdzie to mogło być, bo warsztat był naprawdę imponujący w sensie fachowości. chcę swój motocykl przygotować do długich podróży.

Kierując się w stronę Szczyrku, jakieś 500m za dworcem w górę a potem ...... już nie ta pamięć:)

Pozdawiam ZARMV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ZARMV

Jakoś na ten moment nie czuję tematu Austrii, ale jeszcze zobaczymy. Nie nastawiam się na jakieś wygody ale namiot w Austrii ze względu na nocne temperatury może być słabo.

Tak, jestem z Bielska. Ja rozumie, że nie pamiętasz już dojazdu to tego serwisu, ale od dworca w górę to ul. Piastowska, które następnie przechodzi w Cieszyńską - kierunek Cieszyn. Nie kojarzę tak żadnego serwisu. Jedyne co mogło by choć trochę pasować to TOURATECH na ul. Warszawskiej. Spróbuj tam zadzwonić. Jak to nie to, to spróbujemy coś innego.

Może skojarzysz jeszcze jakieś inne szczegóły.

Proponuję dalszą korespondencje na PRIVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzięki za zaangażowanie, to nie Piastowska jedna albo dwie przecznice dalej w górę. Ewidentnie stare miasto. kilka zakrętów i niepozorny serwis składający się z hangaru. Przyznam w ręce wzięło trzech gości motocykl. Doskonale znali się na włoszczyźnie. Powiedzieli wszystko po 20 minutach.

Ale spoko poradzę sobie. Jutro oddaje moto do Boostera w Katowicach, mam nadzieje że dadzą radę. Ma jakiś luz na widelcu i wyczerpany napęd do zmiany. 

Podaje swój adres email i proponuję w następny weekend przejażdżkę po Szczyrku, i Wiśle.

Może uda się ustalić scenografię przejazdu międzynarodowego.

[email protected]

Pozdrawiam ZARMV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jadąc w tamtym kierunku, warto moim zdaniem odwiedzić bratni naród węgierski. Zwłaszcza Jezioro Balaton robi moim zdaniem wrażenie. Obowiązkowy punkt na mapie Węgier.

Sama Słowenia to raczej mega bezpieczny kraj. Mały i dobrze zorganizowany. Kusiłoby mnie będąc tam, aby podjechać jeszcze do Chorwacji.

Np coś takiego: https://www.fightershop.com.pl/9168-flaga-polska-150-90cm

Dobrze jest mieć na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, palnik napisał:

A o Polsce zapomnieli ?.... przecież tak dobrze radzimy sobie w walce z wirusem :huh:

Jak widać inni uważają inaczej, ale wcale się nie dziwię. Słowacja, też nas nie wpuszcza. Matołusz, Ańdziej i Luk Szujłoker opierają się na zaleceniach WHO i opiniach najlepszych światowych ekspertów, ciekawe tylko których..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowalność w PL wcale nie maleje. We wszystkich krajach po 30-45 dni zaczęła znacząco maleć. Tylko nie w PL, a wprost przeciwnie - są nowe rekordy. Zaostrzenia i złagodzenia rządu nie maja się nijak do ilości zachorować i w zasadzie nie wiadomo, na jakiej podstawie zostały wprowadzone złagodzenia. Poza tym wydaje mi się, że z powodu małej ilości %% testów w stosunku do reszty Europy (PL była na 4 miejscu od końca mając 6 razy mniej testów niż np. Łotwa) zachorowalnością można manipulować i to nie tylko globalnie w PL, ale także regionalnie (vide Śląsk),  dopuszczając wręcz do rozprzestrzenienia się epidemii. Potem wprowadza się wybiórczo testy przesiewowe i manipuluje wynikiem.

Z drugiej strony zachorowalność w PL jest na poziomie 0,073%, w SK 0,028%, H 0,041%, D 0,224%, Szwecja 0,435%, I 0,389%, USA  0,596%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.