Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

TR III - moduł nie czyta obrotów silnika


Rafał "Boho"

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, potrzebna pilna burza mózgów!

Silnik złożony i moto złożone, ale zaginął prąd i nie odpala. Tj. moduł nie widzi obrotów silnika i nie podaje iskry więc moto milczy.

Dla jasności czujnik obrotów wymieniony na nowy, efekt ten sam. Podejrzenie pada na moduł, ale po podpięciu do kompa, pokazuje pozostałe parametry, dała się zaktualizować mapa, ale nie widzi nadal tego jednego parametru. Ponoć to trochę dziwne, bo powinien paść cały a nie jedna funkcja.

Ma ktoś jakiś pomysł, albo używany moduł nie za miliony (TR jest z 2006 z czarnym silnikiem)?

Z góry dzięki za pomysły (dla jasności moto jest w serwisie, który póki co nie ma pomysłu).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podczas jazdy walnęła częśc w skrzyni i pozostało na jedynce, tak wróciłem do domu, a potem go nie paliłem bo bałem że się coś więcej uszkodzi. Podczas odbioru do serwisu przy mnie nie sprawdzano, jak potem w serwisie nie wiem (raczej nie, a przynajmniej tak mi mówiono). 

Ale nie o to chodzi - tylko o pomysł co jest nie tak (wersja pesymistyczna to poszedł moduł i jak znam życie pewnie tak będzie, ale dziwne że tylko w jednym parametrze)….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka wodna.

Na forum to możemy sobie postrzelać w przyczyny, ale myślę że mechanicy większość możliwości już sprawdzili.

Teraz pozostają podmianki, lub kupno i ewentualna sprzedaż nietrafionych części.

Mam nadzieję że wyeliminowali wszystkie złączki itp.

Kiedyś też kumpel kupował pół auta, po kilku miesiącach okazało się że pin w kostce był wygięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zdecydował się na nowy moduł, to radziłbym zawieźć moto do serwisu autoryzowanego - może będą w stanie zlokalizować usterkę na tzw 100%

Zawsze jest opcja, że może przyjść uszkodzony, lub ulec uszkodzeniu - gdyby chłopcy z obecnego serwisu coś przeoczyli, co mogło uszkodzić Twój obecny moduł.

A od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie TR III :wub: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.