Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

AUSTRIA, WŁOCHY


ste-fan

Recommended Posts

Witam

W drugiej połowie czerwca planujemy ( ja i żona) wyjazd w kier. Austria i Włochy. Chcemy po drodze na pewno zwiedzić Wiedeń ( 2 dni ), Hallstatt, Dolomity i kilka wysokogórskich przełęczy ( m.in. Stelvio ). Następnie chcemy pobyć ze trzy, cztery dni nad jeziorem Garda i pozwiedzać najbliższe atrakcje m. in. Weronę. Całość Powinna się zamknąć w 10 dniach. Wyjazd niskobudżetowy. Spanie pod namiotami. Na razie oprócz nas jest chętna jeszcze jedna załoga. Możemy przygarnąć jeszcze dwa motocykle. Z uwagi na stopień trudności trasy ? ( przeł. Stelvio i in. ) wycieczka dla średnio zaawansowanych motocyklistów.

Celowo nie podaję szczegółów trasy, ponieważ chcę do jej tworzenia zaprosić również tych, którzy będą zdecydowani z nami pojechać. Jeżeli ktoś będzie miał np.wielkie parcie na Grossglockner, to będziemy brali tą trasę pod uwagę, chociaż byliśmy tam już dwa razy.

Bardzo zainteresowanych, zdecydowanych proszę o kontakt tlf. 5 zero 261cztery77zero lub wysyłając wiadomość poprzez forum.

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Mamy w planach w podobnym terminie wyjazd do Austrii i Włoch,ale my to już cztery motocykle kierunek alpy i przełęcze,większa grupa to już kłopot,ale może spotkamy się w trasie.Wyjazd tak samo pod namioty stąd pytanie skoro już tam Byliście może znacie jakieś ciekawe miejscówki pod namiot,naczytałem się  że w tamtych stronach trochę ciężko z biwakowaniem.

My ruszamy 11 czerwca.

Link to comment
Share on other sites

O tej porze nie powinniście mieć żadnych problemów z miejscami kampingowymi. To jeszcze nie szczyt sezonu.  Ferie letnie w Austrii rozpoczynają się z początkiem lipca, ale we Włoszech od połowy czerwca ( różnie w różnych regionach ) i tu może robić się powoli ciasnawo. Np. na początku lipca nad Gardą był już spory tłok i miejsce znaleźliśmy dopiero na drugim czy trzecim z kolei. Spałem na różnych kampingach w Austrii i to zarówno w czerwcu jak i lipcu, nigdy problemów nie było. W razie czego zawsze znajdziecie jakąś kwaterę ( Booking.com) byle nie zwlekać z tym do wieczora. Jeśli chodzi o Grossglockner, to spaliśmy tutaj https://www.lampenhaeusl.at/de/   Z kolei ten kamping http://www.camping-oberland.at/ służył nam jako baza wypadowa do Innsbrucka, na przełęcz Timmelsjoch i in. Powodzenia ?

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,że wybieracie drugą połowę czerwca ,bo w tym roku 11 .06 wypada Boże Ciało ,a to święto jest też wolne u nich i niestety taki widok 

 https://photos.app.goo.gl/bTFVWSSZuvsjFXbJ9

jest dosyć powszechny ( tylko w ten dłuższy łikend) ,a podróżowanie w tym okresie też jest ... średnie

https://photos.app.goo.gl/6wQckf39XigbMLNt6   , na szczęście poza w/w czasem i najlepiej w środku tygodnia Alpy będą Wasze

 

https://photos.app.goo.gl/1nWsQyhj2KixYiMw5

no prawie Wasze ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wznawiam temat choć w wersji bardzo okrojonej. Wyjazd 12,13 lipiec.  Czas 1 tydzień. Kolejno: Wiedeń, Hallstatt, Salzburg i Ziemia Salzburska. Musimy gdzieś wyskoczyć bo na miejscu można skisnąć. Proszę nie pytać o szczegóły bo sam jeszcze ich nie znam ( w opracowaniu ). Jeżeli ktoś jest zainteresowany zwiedzaniem i pięknymi widokami w towarzystwie oldboyów, to zapraszam do kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Planujemy w sierpniu coś takiego: https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=13.8394643&y=48.6341954&z=9&rc=9rCkbxY6ME9lCjaxTKxC9gqE.xTsdG93UxLx6ho.9eiebxLV9.9dFAUxIpgk9cMmRxKvjO9bfRfxLjXI&rs=osm&rs=muni&rs=muni&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=osm&ri=14201&ri=5359&ri=620&ri=28839&ri=77974&ri=6303575&ri=30415&ri=17980&mrp={"c"%3A111}&xc=[]

Do zobaczenia: Olomouc – Muzeum Veteran, Dukovany, Temelin - Elektrownie atomowe,  Mattighofen - KTM Motohall, Salzburg – Hangar 7, Hallstatt, Grossglockner, Kitzbuehel,  Kufstein. Czas miń. 4 dni, dzienne do 450km. Co z tego wyjdzie?, i czy w ogóle wyjdzie? Zobaczymy. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kolba napisał:

Miejcie też na uwadze głośność wydechów bo według nowych przepisów na żadną przełęcz możecie nie wjechać.Powodzenia

Ale to chyba tyczy się głównie Tyrolu. 

- B 198 Lechtalstraße od Steeg do Weißenbach am Lech
- B 199 Tannheimerstraße z Weißenbach am Lech do Schattwald (granica Niemiecka)
- L 21 Berwang-Namloser Straße od Bichlbach do Stanzach
- L 72 Hahntennjochstraße 2. część od Pfafflar do Imst (przełęczy)
- L 246 Hahntennjochstraße 1. część z Imst (przełęczy) do Imst przechodzącej przez ścieżkę handlową Vogel
- L 266 Bschlaber Straße od Elmen do Pfafflar

Link to comment
Share on other sites

Jak napisałem takie są plany, a co z tego wyjdzie??? Zobaczymy. Kilka punktów obowiązkowych, (Grossglockner,  KTM Motohall,  Hangar 7, Hallstatt), co do elektrowni to co najwyżej krótki postój. Oby jakieś przeszkody tylko się nie pojawiły (Koronowirus, deszcze, itp.) Nie rozumiem obaw o wydechy? Nasze są fabryczne i sprawne. Takich się chyba nikt nie czepia?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.