Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Słowenia Włochy 2020


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jak potoczą się sprawy i czy w ogóle bedzie sens wjazdu na przełęcze. 

Na Timmelsjohu 7 stopni i mgła. Widoczność 10 metrów. Żona zaczęła mi się szronić ?

Stelvio chcemy zobaczyć/przejechać..... bo podobno trzeba, tak samo jak każdy bajker powinien dojechać na Nordkapp...... ale czy ja wiem czy to prawda ;)

IMG_20200907_164448.jpg

IMG_20200907_165041.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest pewne, ale podobną sytuację miałem na Gloku. W jednym dniu się odbiłem, widoczność 10 m, a na następny dzień piękne słońce. Przy wjeździe na przełęcz Gotarda podjechał Niemiec i mówi: jazda niebezpieczna, nic nie widać trzeba zawracać. Zaryzykowałem i pół godziny później chmury rozwiało. Nadzieja jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojechaliśmy na Stelvio, to zaliczyliśmy trasę na lodowiec Kaunertal. Bardzo przyjemna trasa. Stelvio zaliczone w pięknej pogodzie. Gavia opykana również, ale zjazd mieliśmy już nieco hardkorowy. 

W całkowitej ciemności pokonaliśmy przełęcz Tonale. Widok gór oświetlonych blaskiem księżyca bezcenny ?

IMG_20200908_122741.jpg

IMG_20200908_120650.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłodno , głodno i w izolacji ,spróbuję ogrzać klimat wspominkami .

spacer.png

To jest most w miejscowości Kanal ( jakoś tak ) w Słowenii.

spacer.png

spacer.png

To już Krk ,w Chorwacji

spacer.png

no i słynna wysepka z zamkiem 

spacer.png

spacer.png

port w Torbole i "tarasy grozy " w Pieve 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

najlepszy dzień całej wycieczki ;) 

spacer.png

i ostatni Cortina -domek ,na 250-tce ,tak że nie ma wymówek . Wprawdzie wracałem ponad dwie godziny dłużej ,ale był i ( fon.) sznitzel i małe nyny i dwie burze na banie . Link do reszty fotek  https://photos.app.goo.gl/HgECH6NX2QzsYJ148

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
22 godziny temu, powolny napisał:

Na Mikołaja kawałek wyspy KRK 

https://photos.app.goo.gl/rVYZ7iNz3qjP9EE7A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sumie to pokazałeś chyba najlepszy kawałek  wyspy KRK na motocykl. A z tą fotą w Starej Bašce to fajny przypadek ?. Ciekawe są też okolice mostu łączącego KRK z lądem.

49AE0A97-2B10-442E-998B-5839180427AB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hejka wszystkim , jako że robi się coraz cieplej ,a i paszporty wkrótce będą ;) mam pytanie . Co warto przejechać ,żeby coś zobaczyć w okolicach lago di Como . okolice Gardy już poobjeżdżałem ,ale podobno Como ładniejsze ??? Jak zwykle u mnie mam nadzieję zciorać się przebiegami i na maxa wyjeździć . Dlatego zacznę od Słowenii i campu nad Bledem i dalej nad Como a tam ??? ,czytałem też o szwajcarskim Grand Tour ,tak że fragmenty też mogą być wplecione . Gdyby ktoś coś wiedział o fajnych miejscach ,to będę wdzięczny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.06.2021 o 09:54, powolny napisał:

Hejka wszystkim , jako że robi się coraz cieplej ,a i paszporty wkrótce będą ;) mam pytanie . Co warto przejechać ,żeby coś zobaczyć w okolicach lago di Como . okolice Gardy już poobjeżdżałem ,ale podobno Como ładniejsze ??? Jak zwykle u mnie mam nadzieję zciorać się przebiegami i na maxa wyjeździć . Dlatego zacznę od Słowenii i campu nad Bledem i dalej nad Como a tam ??? ,czytałem też o szwajcarskim Grand Tour ,tak że fragmenty też mogą być wplecione . Gdyby ktoś coś wiedział o fajnych miejscach ,to będę wdzięczny :) .

I jak tam, Byłeś? Może Masz jakieś nowe ciekawe miejsca do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) . Ten rok jest u mnie ...szczególny , podobno każdy ma taki urlop na jaki zasłużył i chyba nie za bardzo zasłużyłem . Urlop przypadł mi na przełom lip.i sierp. i wsiadłem na moto i przed siebie ,ponieważ prognozy były ... dynamiczne . Wyszło ,że fajnie będzie na Słowenii ,no to jadę . Przejechałem fajną trasę przez granicę A- SL ,na górze tunel i Słowenia . Później miał być park Triglav ,ale rano ,,,lipa ,wq... jadę i myślę coś trzeba przeżyć ,albo przynajmniej spróbować , no i zaliczyłem park ,a później puściło mnie do Włoch taką przełęczą ,że osobówka z moto miała problem się minąć ( minąłem tylko 3 ) . Z włoch puściłem się do Austrii na camp i rano pogoda :)  ,odpalam neta , alpy włoskie , a tam burze ,w Como lawina błotna Q ,Q, Q . Wbiłem "dom " ,bocznymi drogami przez Alpy i tak dojechałem ,oczywiście od Mikulowa w burzy . W zeszłym tygodniu miałem 5 dni wolnego ,Myślę przynajmniej Rumunia , a tam dup ,leje , Od dzisiaj mam 6 dni urlopu ,bo ta droga mnie woła , I QQQ , wszędzie fajnie ,a nad Karpatami południowymi ,leje i tylko kilka stopni . Zaraz Siadam na Hondę ,jadę na żar i spróbuję się załapać na szybowiec , coś trzeba przeżyć . Chociaż pozytywy też były po dużo popływałem moim "Yachtem" ;) , w planach było jeszcze pływanie po morzu ,i właśnie w zeszłym tygodniu ,jak romania nie wyszłe to pojechałem nad nasze NARODOWE morze ,a tam od 5-6 w skali B . Ni i co tu Q-A więcej pisać , wczoraj kupiłem nowe aku do Shadowki i pojechałem na Chudów je podładować ,ot taki sezon :) . Może ktoś ma ochotę się spotkać , kiedyś w tym przybytku pop-moto-kultury , było by to już 3-cie spotkanie FŚM , pozdrawiam ALL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to faktycznie lipa. Ale ruszyłeś się z domu i to się liczy. Trzeba być dobrej myśli i wierzyć że najlepsze jeszcze przed nami ?. Ja liczyłem na jakiś krótszy wrześniowy wypad ale się tak złożyło że nigdzie nie pojadę. A jakieś spotkanie można by ugadać, o ile się tylko chętni znajdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było się spotkać ,niestety mam dziki ( znaczy nieregularny ;) ) grafik i w tygodniu tym tygodniu tylko czwartek ( później drugie zmiany do nd. ) ,a w przyszłym czw. na pierwszą , potem znowu 2 ,ale niedziela wolna . Jednak jak Wam pasuje inaczej to się nie przejmować mną ,bo każde spotkanie na żywo jest bezcenne . No i oczywiście tak jak pisał Piotrek ,pojeździć ,to już pojeździliśmy ,a pogadać nie ma kiedy :( . 

Wracając do mojego armagedonu urlopowego . To przeciągnąłem moją Shadow-kę po górkach , na Tresnej i Białym Krzyżu pogadałem z motocyklistami ( może wpadną na forum ) . Na Żarze ,zgodnie z moją passą , pomimo totalnie lotnej pogody ,żadnego latadła i ni żywej duszy . Ponieważ urlop się zaczął i był trwający ,to następnym planem był wypad popływać na Międzybrodziu ,lub Żywieckim ,a tam Q Q Q ... spuścili wodę ,chyba robiąc rezerwę powodziową :( . Odpaliłem SAT24.com: Prognoza w Europa, Europa pogoda satelita, pogody Deszcz w Europa - Pogoda w Polsce i na świecie - Prognoza pogody, opady deszczu, chmury szukając słoneczka . Wyszło ,że jest nad morzem ,naszym morzem . Wprawdzie tydzień prędzej byłem tam z żonką ,ale ponieważ w prognozach było 4-5 B "Yachtu " nie brałem ,a teraz powinno być dobrze ;) . Wróciłem z gór ,bo pomysł tam się wykluł , zapakowałem szpej i let's go . Wyjechałem wieczorem ,dojechałem w sobotę rano ,a tam ... leje i piździ . Resztę dopiszę później ,bo przed chwilką wróciłem i muszę się ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja chyba odpadam. 

Mam wolną sobotę, cała dla siebie, żona idzie w góry. 

Postanowiłem, że zrobię sobie drugie otwarcie sezonu 2021.

Jutro odbieram nowy/używany motocykl i sami wiecie jak to jest, kiedy dużemu chłopcu wpadnie w rączki nowa, wymarzona zabawka???

Tak więc, ten, tego, no........ nie wiem???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą te forum ,to ciekawe zjawisko . Po ilościach odsłon są tu ludzie ,ale jakoś wszyscy tak anonimowo chyba wolą być ? Przecież mijając się na drodze (prawie) wszyscy się pozdrawiamy LWG , czyli machamy i ... to wszystko ? Wprawdzie teraz te fejsy itp wypierają fora ,ale tam ludzie bardziej się chwalą tym jakie mają możliwości i co przeżyli ,a na forum są ludzie o tych samych zainteresowaniach i wszyscy mogą . Moim " macierzystym " forum jest KCM ( klub chińskich motocykl ) . Zapisałem się tam ,gdy w 2012 kupiłem  po długiej przerwie( związanej z obowiązkami rodzinnymi ;) ) mój pierwszy motorek . Teraz wprawdzie nazwa została ,to prawie wszyscy już zapylają wszelkiej maści dwoma kółkami ,ale korzeni się nie wypierają . Teraz będzie spotkanie na koniec sezonu ,to ponad 50 ludzi przyjeżdża , motorami ,samochodami , camperami , bo to człowiek jest ważny . Chociaż fakt czasy spotkaniom nie służą :( . Tutaj ,gdy będzie ochota ,to rzeczywiście można ,nawet jesienią ,samochodem ,gdzieś coś , żeby tylko trochę luda było ( ściskać się nie musimy ;) ) .

Piotrze ,w Twojej tegorocznej wyprawie zaintrygowała mnie ta Albania , z trasą o której pisałeś . Na przyszły rok ,tak intensywnie będę myślał o tym kierunku ,a co z tego wyjdzie ,ale plan jest . Teraz ,to mój GPS się lekko pogubił i przestawił ;) .

https://photos.app.goo.gl/gT6WarcK9kM3gzZk9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.