Jump to content
Sign in to follow this  
mały

wyciek w pan europan

Recommended Posts

Witam . zauważyłem plame pod   moim st 1300 żólty przeżroczysty płyn który kapie z dołu obudowy miedzy kołem przednim a silnikiem na czubku tej obudowy jest mokre, dzieje sie tak po uruchomieniu silnika z czego ten wyciek moze być?

Po nitce do kłębka. Nie ma chyba prostszej rzeczy jak lokalizacja wycieku, jeżeli jest on już tak duży. Najpierw musisz organoleptycznie zweryfikować co to jest ( olej, płyn hamulcowy czy płyn chłodzący ) i to nasunie ci już pewne kierunki działania. Kolor wskazywałby na płyn hamulcowy.  Na twoim miejscu zabrałbym się od razu do rozbierania osłon i lokalizacji wycieku gdyż i tak to musisz zrobić. Powodzenia 😊

45 minut temu, ste-fan napisał:

Po nitce do kłębka. Nie ma chyba prostszej rzeczy jak lokalizacja wycieku, jeżeli jest on już tak duży. Najpierw musisz organoleptycznie zweryfikować co to jest ( olej, płyn hamulcowy czy płyn chłodzący ) i to nasunie ci już pewne kierunki działania. Kolor wskazywałby na płyn hamulcowy.  Na twoim miejscu zabrałbym się od razu do rozbierania osłon i lokalizacji wycieku gdyż i tak to musisz zrobić. Powodzenia 😊

chłodzacy raczej nie bo to gęste było kolor tych płynów co w zbiorniczkach na kierownicy a z naprawa to poczekam do wiosny sam tego nie zrobie nie mam pojecia o tych sprawach chciałem tylko od was sie dowiedziec co mnie ewentualnie czeka,byłem rano luknac podłoga sucha

Jak piszesz ,że po załączeniu silnika ,to prawdopodobnie będzie to ze sprzęgła ( wprawdzie nie znam sprzęta ,ale zakładam ,że kolosy mają sprzęgło hydrauliczne ) i klamkę się przeważnie wdusza przy włączaniu .