Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Parę pytań na temat naprawy paru części i akcesoriów


mister920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od nie dawna jestem posiadaczem kawasaki zx-6r 636 z roku 2005 jestem zielony w tematyce napraw i potrzebuje pomocy A jako że liczę kasę to chciał bym to zrobić w miarę tanim kosztem pierwsza rzecz która muszę zrobić to wymienić zbiorniczek hamulcowy przedni bo uchwyt jest połamany A poprzedni właściciel chciał to przykleić na kleju na ciepło z marnym skutkiem widziałem nowe zbiorniczek na allegro za ok 180zl jest jakiś tańszy zbiorniczek hamulcowy jak tak to z jakiego modelu i czy będzie pasować do mojego druga sprawa to tylne kierunkowskazy te co są obecnie to ledwo co świeca i je też chciałbym wymienić tylko nie wiem na jakie i czy moge kupić jakieś zamienniki ale z homologacja (jest w ogóle ona potrzebna) bo na necie są ale nie wiem czy mają homologacja ale są tanie i nie wiem czy będą pasować następną rzecz to sprawy eksploatacyjne wymiana jaki olej najlepiej zalać i jaki filter oleju dobrać do tego i już ostatnia rzecz to stojaki motocyklowe wszystkie są standardowe czy potrzebuje jakiś z przeznaczeniem do tego modelu to chyba wszystko z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeżeli musisz wymienić sam zbiorniczek to nie ma sensu kupować nowego. Używane na pewno nie są drogie ( ostatnio sam kupowałem do Hondy za 30 zł ). Nie wiem z jakich modeli będzie pasował do Twojego ale popatrz na kształt  (  wielkość, miejsce uchwytów, wyjścia do przewodów hamulcowych itp ) i dopasujesz coś z tego modelu albo innego Kawasaki.  Co do kierunkowskazów to niezależnie od tego jakie wybierzesz to muszą mieć homologację, jak każde światło w motocyklu. Brak homologacji może skutkować mandatem, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego albo niezaliczeniem przeglądu technicznego ( oczywiście jeśli policjant albo diagnosta sprawdzi dokładnie kierunkowskazy ). Olej kup taki jak zaleca producent ( można dowiedzieć się w serwisie. Niekoniecznie marka oleju  musi być taka jak zaleca Kawasaki ale ważne są parametry oleju np. 10w30 API SG, 10w 40 API SI itp. ). Na oleju nie warto oszczędzać. Co do stojaka to nie bardzo wiem o co pytasz. Jeżeli o stojak warsztatowy to nie widzę sensu zakupu jeśli liczycz kasę. Większość czynności serwisowych wykonasz bez niego, chociaż czasem będzie trzeba się pomęczyć ( np. smarowanie łańcucha bez podstawki centralnej jest upierdliwe ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić zbiorniczek i kierunkowskazy ale jeszcze jeszcze mam pytanie jak wymienię zbiorniczek to za pewne będę musiał wymienić płyn hamulcowy i tu się nasuwa pytanie na jaki to jest obojętne jaki kupię czy też według zaleceń producenta (Jak tak to jaki bo na necie każdy pisze co innego) i ten olej ktoś mnie zaprowadzi jaki dokładnie muszę zalać bo nie potrafię znaleźć na necie jaki olej najlepiej zalać ile ludzi tyle opinii A ten stojak to bardziej chodzi mi o 2 stojaki pod wachacz aby jakoś przezimowac zimę A i jeszcze doszło jaki kupić prostownik do akumulatora ktos cos taniego poleca ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.