Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czarnogóra, Albania, Rumunia.


miras23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Pablo79 napisał:

A co tak zacichli , aaaaa ?

motory szykujecie ?

Wstępnie wszystko ustalone a tak to stelaż kupiony, kufer też, maszynka na gazik też plus dwa wkłady, po niedzieli sakwy bo te co mam to chyba za małe chyba będą. Na koniec lutego termin zaklepany na duży serwis moto a potem duperele namiot itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Paszport zamówiony przedwczoraj, powinien dojść w ciągu kilkunastu dni

- Zdecydowałem się zrezygnować z kufrów bocznych i zostaję przy kufrze centralnym + worku na tył + ewentualnym tankbagu jeśli będzie potrzebny. Worek już zamówiony i będę go miał w przyszłym tygodniu. Wtedy przymierzę się do tego jak spakować wszystkie graty(i ile miejsca na to mi potrzeba).

- Zrobiłem listę rzeczy które muszę wziąć. Zastanawiam się o czym zapomniałem...

Cytat

UBRANIA

klapki
buty lekkie na upał
buty ciężkie
3 pary majtek
3 pary skarpet
bokserki do spania
krótkie spodenki
pantalony na spodnie
spodnie motocyklowe
1 koszulkę termiczna
kurtkę motocyklowa
2 koszulki cywilne
koszulkę do spania
bluzę /polar
okulary przeciwsłoneczne

KOSMETKI
pasta do zębów
szczoteczka
mydło
cążki
chusteczki
gumę do żucia

NARZĘDZIA
zestaw kluczy i śrubokrętów
kartkę i długopis
taśmę
trytytki
spray do łańcucha
linkę do przypinania rzeczy
nóż
łyżkę i widelec
pokrowiec na motocykl
apteczka
gaz pieprzowy

BIWAK
namiot
śpiwór
narzędzia do rozpalania ognia

- W następnym tygodniu robię krućce bo mam je spaprane a nie chcę żeby pękły w czasie wyjazdu. Przy okazji mechanik sprawdzi filtry powietrza, linkę sprzęgła i inne rzeczy których nie widać bez rozbierania. Mam zamiar to wtedy wszystko powymieniać.

- Wkrótcę zadzwonię zapytać o zieloną kartę - trochę się obawiam kosztu(słyszałem że może to kosztować nawet kilkaset złotych)

- Z ciuchów motocyklowych muszę zakupić jeszcze tylko buty(jeżdżę w cywilnych). Pewnie kupię je dopiero w kwietnie czy coś(nie są mi potrzebne nacodzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tirey93 napisał:

Wkrótcę zadzwonię zapytać o zieloną kartę - trochę się obawiam kosztu(słyszałem że może to kosztować nawet kilkaset złotych)

Zielona karta jest za darmo. Jeżeli masz OC w PZU, to kraje do których się wybieracie są w niej ujete, natomiast ograniczony jest zakres funkcjonowania w przypadku Serbii.

www.cobx.org lub https://www.cobx.org/article/41/gc-territorial-validity-limitations

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie turystyczne warto sobie wykupić i tutaj trzeba zwrócić uwagę co ono obejmuje i na jaką kwotę. Według mnie najważniejszymi pozycjami jest pobyt w szpitalu i przeprowadzenie akcji ratowniczej. Tego akurat nie obejmuje NFZ i karta EKUZ tutaj nie wystarcza. Jeżeli zdarzy się wypadek i np. przyleci po nas śmigłowiec to za taką akcję trzeba już zapłacić, tak samo za pobyt w szpitalu a nie można założyć że będziemy w stanie sami się z niego wypisać. Słyszałem o akcji gdzie dwoje Polaków uległo wypadkowi samochodowemu nie z ich winy ale ubezpieczenia nie mieli. Wypadek był na tyle poważny że obaj byli w śpiączce a rachunek za pobyt w szpitalu dobił do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Na ten rachunek rodziny organizowały potem zbiórkę pieniędzy. Nie wiem w sumie jak to się skończyło ale osobiście wolałbym tego uniknąć. Co do polecenia konkretnego ubezpieczenia to ciężko coś powiedzieć, bo pomimo że zawsze takie wykupuję to nigdy nie musiałem i mam nadzieję że nie będę musiał z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie dodatkowe od pokrycia pobytu w szpitalu, leczenia szpitalnego i specjalistycznego transportu medycznego tzn helikopter itp. Oczywiście to nie koniec gwarantowanych atrakcji ale skupiłem się tylko na tym czego nie pokrywa NFZ.

I tu miła niespodzianka, myślałem że będzie więcej... koszt na 2 tygodnie ok 86pln

Więc nawet nie ma się nad czym zastanawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tam chyba jest 200 tys ojro ale na jedną osobę.

w kwietniu możemy porównać czy się nie zmieniło.

A tak pytanie z kategorii dziwnee: 

Mówisz Miras że  ubezp. na 2 osoby i mi się lampka zapaliła i pytam czy jedziesz sam czy z plecakiem?

Bo w pierwszej wersji miałem jechaćtylko do Chorwacji i na jedno moto z moją, gdzieś w trakcie wyszło że nie była do końca pewna czy jej zadek wytrzyma dziennie min 500km, bo taki miałem zamysł.

Później jednak dostałem zielone światło na tripa w pojedynkę bo uznała że bedzie to trochę męczarnia dla niej. i wtedy uznałem że dojadę w tydzień najdalej jak się da w kierunku Grecji z kąd popłynę promem do Italii i stamtąd wrócę do PL

No i gdzieś w międzyczasie trafiłem na jakiś dziwnych typów z forum i dalej samo poszło..

Opowieść może trochę z dupy ale nie chce mi się tego już kasować więc podzielę się moją historią życia.

A jak u Was to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.