Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"Jak skutecznie pozbyć się motocyklistów?"


grzesiek_73

Rekomendowane odpowiedzi

niestety stare i chyba nadal aktualne, przynajmniej w niektórych miejscach...

nie wiem jak sie skonczyla ta sytuacja, ale ja dzwonilbym po policje, bo bez znaczenia czy gosc to zrobil specjalnie czy przez przypadek, fakt jest faktem... dziwne że taksówkarz nie zna przepisu, chociaz patrząc na otwarty bagażnik mysle, że tłumaczenie było, że wlasnie wychodził go zamknąć.. pytanie czemu go otworzył i kiedy? i czy na drodze dwupasmowej może tak po prostu wyjść z auta na jezdnie?

ja osobiscie jeszcze nigdy sie z czyms takim nie spotkalem, jezdze juz naprawde dlugo i ostatnie lata jest jakby coraz lepiej ze swiadomością u 4oo, często sie rozjeżdżają na boki przed skrzyzowaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten filmik nakręcono u nas ,to potwierdza on tezę o naszej nieżyczliwości "ja nie mogę ,to nikt " i to nic ,że jak np.pada to się tacy śmieją " o jak ciul moknie " .Raczej nic nie poradzimy ,chociaż przyznać muszę ,że niekiedy jak sam wymijam korek i w sytuacji potencjalnie problematycznej na chwilkę się zatrzymam ,to nie raz zostałem wyminięty przez kolegę LWG i ten szedł na całość ,co też może później wzbudzać agresję . Sory ,taki klimat , dla tego zawsze i wszystkim polecam wycieczki do motocyklowego raju zwanego "Italia " :) ,tam jak motocykl jedzie za puszką ,to jest wstyd dla kierowcy puszki ,że wychodzi na buraka i nie pomaga się wyprzedzić . Mają to tak we krwi ,że teraz już trzymam większy dystans jak nie chcą wyprzedzać ,bo kiedyś jadąc 80 przez Rzym (za lokalsem , oni wiedzą gdzie można ) ,ten coraz bardziej zjeżdżał na prawo ,a ja nie chciałem bardziej przeginać ? . Jest też u nas małe światełko w tunelu ,bo rzeczywiście od kiedy na B można nawijać mniejszymi jednośladami ,wielkie rzesze spróbowały i ... diametralnie zmieniły zdanie w sprawie niektórych zachowań :) , a i ich podejście ewoluowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to czystej postaci chamstwo drogowe . Ostatnio byłem we Francji i specjalnie zwróciłem uwagę jak tam traktują motocyklistów. I jest naprawdę czego się uczyć .  Na drogach prowadzonych do stolicy zawsze pozostawiają coś na wzór ''korytarza życia'' dla motocyklistów . Śmiało w korkach mogą jechać pomiędzy lewym skrajnym pasem a sąsiednim po prawej. Nikt im nie robi z tego tytułu problemów.  No ale cóż  , brak u nas jeszcze takiej kultury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 09:26, powolny napisał:

nie raz zostałem wyminięty przez kolegę LWG i ten szedł na całość ,co też może później wzbudzać agresję .

Tez niestety nie raz spotkalem sie wlasnie  z takim zachowaniem kolegow na drogach.Niestety jeszcze sporo jest takich pseudo Rossi dla ubogich na drogach , ktorzy swoja glupota psuja opinie  wiekszosci z nas.

Dorzuce troche od siebie.
Kupy :P do swojego gniazda  robic nie bede , ale upiekszac tez nie bede . Na przyklad w mojej wsi swiatla na skrzyzowaniach itd. sa tak przelaczane ze przecietnie co 400m stoisz.Pomiedzy 7°° a 19°° sa korki we wsi i to nie male , jednak nie powiem zebym sie spotkal  z jakas niecierpliwoscia agresja czy prowokacja uzytkowinkow , no ale pomiedzy auta raczej  tez sie nikt  za bardzo nie pcha.Czasami ktorys (ktoras) przyspi na swiatlach , nic wiecej.Jesli mnie pamiec nie myli raz byla ciekawa sytuacja ;).Godziny szczytowe .Czyli wiocha byla zapchana  , a tu mistrzu piluje do obcinki  R1 i  doslownie na chamca cisnal sie pomiedzy puszki . Nie wiem co chcial udowodnic albo pokazac , a moze mial biegunke i szukal kibla :P. Nie mam pojecia .To juz nie byla brawurowa jazda omlota , tylko czysta agresja z najwyzszej polki.Dlatego nie jestem za bardzo zdziwiony tym co o nas niektorzy  mysla.

Co do filmiku kierowca puszki ewidentnie przegial pale.To ze motor jechal miedzy puszkami nie tlumaczy zachowanie kierowcy puszki.Ja nikomu zle nie zycze ale w tym przypadku przydalby sie jemu odpowiedni  finansowy wpierdol i skasowanie papy na jakis okres ! wedlug mnie to bylo zlosliwe spowodowanie wypadku , no chyba ze ja juz nie dowidze i cos przeoczylem !!! :huh:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.