Jump to content
Sign in to follow this  
Adrid

Pierwsza 125 - tka

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

od pewnego czasu powrócił do mnie temat z przed kilku lat tj. pierwszy jednoślad z silnikiem - pierwszym jednośladem był oczywiście rower :). W związku z tym, że jestem osobą która bardzo dużo podróżuje samochodem, nie jestem na tą chwilę nastawiony na robienie prawka na kat. A. W zaistniałej sytuacji chciałem zakupić pierwszą 125 by zobaczyć czy faktycznie motory to coś dla mnie. Dodatkowo kolejnym argumentem za tym by rozwijać ten temat są dobre promocje w sklepie motocyklowym obok którego niemalże codziennie przejeżdżam, a ostatnio nawet spędziłem w nim ponad 3h - partnerka wybierała odzież i kask :D - tak ona robi prawko kat. A. Po takiej ilości bodźców z zewnątrz ciężko było temat dalej dusić w sobie, więc rozpocząłem przeglądanie internetu by zorientować się jak to teraz wygląda cenowo itd. Podczas tych całych przeszukiwań wpadło mi w oko kilka 125. Poniżej ich zestawienie:

1. Romet RCR

2. Yamaha MT 

3. Honda CBR

4. KTM Duke 

5. Keeway RKF/RKV

Wiem, że między motorami wymienionymi są spore różnice między innymi cruiser a naked, ale no wpadły w oko i cieszą :). 

Teraz trochę o mnie. Jestem facetem którego waga waha się między 110 a 120 kg - jak sinusoida :) Wzrost 183 cm. Czy jesteście w stanie pomóc jakoś na podstawie swoich doświadczeń czy doświadczeń znajomych, na które motory warto zwrócić uwagę a które odrzucić od razu? Jeśli chodzi o przeznaczenie motoru to głównie dojazdy do pracy i poruszanie się po woj. śląskim. 

Pozdrawiam

Rafał

Czesc.

Nr.1-4-5 bym sobie odpuscil a dodalbym Nr.6 Kawasaki Ninja 125.Ja zwrocil bym swoja uwage w strone Kawy albo Hondy.

Ps.A tak w nawiasie, to zacząłbym od przywitali.;)

Dzięki wielkie za odpowiedź - już idę się przywitać :D Tylko, że znów Kawasaki Ninja 125 to nówka oscyluje w granicy 15 z tego co się orientuje