Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsza 125 - tka


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

od pewnego czasu powrócił do mnie temat z przed kilku lat tj. pierwszy jednoślad z silnikiem - pierwszym jednośladem był oczywiście rower :). W związku z tym, że jestem osobą która bardzo dużo podróżuje samochodem, nie jestem na tą chwilę nastawiony na robienie prawka na kat. A. W zaistniałej sytuacji chciałem zakupić pierwszą 125 by zobaczyć czy faktycznie motory to coś dla mnie. Dodatkowo kolejnym argumentem za tym by rozwijać ten temat są dobre promocje w sklepie motocyklowym obok którego niemalże codziennie przejeżdżam, a ostatnio nawet spędziłem w nim ponad 3h - partnerka wybierała odzież i kask :D - tak ona robi prawko kat. A. Po takiej ilości bodźców z zewnątrz ciężko było temat dalej dusić w sobie, więc rozpocząłem przeglądanie internetu by zorientować się jak to teraz wygląda cenowo itd. Podczas tych całych przeszukiwań wpadło mi w oko kilka 125. Poniżej ich zestawienie:

1. Romet RCR

2. Yamaha MT 

3. Honda CBR

4. KTM Duke 

5. Keeway RKF/RKV

Wiem, że między motorami wymienionymi są spore różnice między innymi cruiser a naked, ale no wpadły w oko i cieszą :). 

Teraz trochę o mnie. Jestem facetem którego waga waha się między 110 a 120 kg - jak sinusoida :) Wzrost 183 cm. Czy jesteście w stanie pomóc jakoś na podstawie swoich doświadczeń czy doświadczeń znajomych, na które motory warto zwrócić uwagę a które odrzucić od razu? Jeśli chodzi o przeznaczenie motoru to głównie dojazdy do pracy i poruszanie się po woj. śląskim. 

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.