Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hamowanie Silnikiem W 2t


DomZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem kompletnie nieobeznany w sprawie silników 2t planuje kupić DT125 i nie wiem jak zapobieć hamowaniu silnikiem 

czy muszę tylko wcisnąc sprzęgło lub hamulec gdy odpuszczam gaz?

czy jeśli jadę z górki nie dodając gazu ale z wcisniętym sprzęgłem to czy przy hamowaniu mam odpuścić to sprzęgło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wolne koło można było włączać i wyłączać. Niektóre miały to tylko na ostatnim biegu, ale Syrena 104/105 na wszystkich. W sumie to hamowanie silnika w dwusuwie można nazwać umownym. Natomiast przy właczonym wolnym kole spadało zużycie paliwa, bo silnik w trakcie hamowania samochodu nie wysysał paliwa z gaźnika, tylko pracował na wolnych obrotach. Budowa tego (w Syrenie) była podobna do budowy torpeda w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LBG napisał:

To wolne koło można było włączać i wyłączać. Niektóre miały to tylko na ostatnim biegu, ale Syrena 104/105 na wszystkich. W sumie to hamowanie silnika w dwusuwie można nazwać umownym. Natomiast przy właczonym wolnym kole spadało zużycie paliwa, bo silnik w trakcie hamowania samochodu nie wysysał paliwa z gaźnika, tylko pracował na wolnych obrotach. Budowa tego (w Syrenie) była podobna do budowy torpeda w rowerze.

Tak jak napisałeś, z tym ze hamowanie silnikiem na dłuższych zjazdach było niebezpieczne,

ponieważ silnik nie był smarowany i można go było zatrzeć.

Mialem syrene 105,i wartburga 353 de lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja zalecała dodanie gazu co jakiś czas. Byliśmy Syreną w Bułgarii przez Rumunię i nic szczególnego się nie działo. W PL w górach też spoko. Z góry miało się wrzucony drugi bieg i hamowało przed zakrętem hamulcami. Za zakrętem trochę gazu i dalej z górki na luzie :) do następnego zakrętu.

Pamiętam jeszcze kolegów z uczelni, jak po zajęciach czekali, aż odpalę po zajęciach w zimie w największe mrozy. Syrena, dzięki pewnemu trikowi, paliła na dotyk (jak każdy dwusuw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.