Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam


jacekw80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem Jacek z okolic Gliwic i od 22 lat mam prawko na kat.A ale dopiero teraz szukam swojego pierwszego moto. Oglądałem w pierwszej kolejności słynna cebulę (honda cb 500) oraz trochę większe CBF 600n rok 2005. Obydwa moto w zbliżonej cenie. 

Potrzebuje pomocy przy weryfikacji ogłoszeń i jeździe próbnej.

Sprawdzam tarcze, klocki, opony itp. ale nie umie sprawdzić jak moto jeździ, przyspiesza, jak biegi wchodzą itp.

Czy warto sprawdzić czy rama jest prosta jak sprzedawca wymienił manetki, klamki, lusterka a nawet kierownicę oraz na baku są ślady wgniecenia.??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.:)

13 godzin temu, jacekw80 napisał:

Czy warto sprawdzić czy rama jest prosta jak sprzedawca wymienił manetki, klamki, lusterka a nawet kierownicę oraz na baku są ślady wgniecenia.??

Yyyyyyy.....

Jakiej odpowiedzi oczekujesz????

Że nie warto?      Wtedy, może kupisz moto z krzywą ramą, bo wszystko wskazuje na to, że coś mu się przydarzyło - może na parkingu a może wpadł pod TIRa - tego nie wiemy.

Sprawdzenie geometrii ramy wiąże się z kosztami.

Wyjść jest kilka:

kupujesz motocykl "w ciemno" i wszystko jest OK   (opcja najlepsza)

kupujesz motocykl "w ciemno" i jest wtopa               (opcja najgorsza)

albo robisz pomiar i  będzie rama krzywa, wtedy nie kupisz motocykla i będziesz biedniejszy o koszt pomiaru.

albo robisz pomiar i rama będzie prosta, kupisz motocykl, tylko wyjdzie Cię drożej o koszt pomiaru.

Więc jest co rozważać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jaki jest koszt sprawdzenia geometrii ramy? Cena moto jest znacznie niższa od innych więc można poświęcić kasę dla własnego bezpieczeństwa.

Jeżeli sprzedający ma czyste sumienie to powinien się zgodzić, że w przypadku krzywej ramy on płaci.

Gosc trochę kręci bo moto ma pół roku i w tym czasie wymienił te elementy (klamki, manetki, lusterka i kiere) bo tak chciał ...ale oryginalnych części już nie ma. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Cena moto jest znacznie niższa od innych więc można poświęcić kasę dla własnego bezpieczeństwa.

Jak chcesz poswiecic kase do wlasnego bezpieczenstwa , to szukaj PEWNEGO motorka w odpowiedniej kasie , a nie jakiegos ulepa w cenie "kartofli" bo z tego co piszesz ten sprzet  mozna podpiac pod akty X ;)

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Jeżeli sprzedający ma czyste sumienie to powinien się zgodzić, że w przypadku krzywej ramy on płaci.

Jestem ciekaw reakcji sprzedajacego.

Ps.Nikt nie sprzeda Tobie igielki  w cenie zlomu !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Jaki jest koszt sprawdzenia geometrii ramy?

Zależy od warsztatu, czy ASO.

Chyba coś od 250zł w górę.

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Cena moto jest znacznie niższa od innych więc można poświęcić kasę dla własnego bezpieczeństwa.

Zgadzam się z Tobą :)

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Jeżeli sprzedający ma czyste sumienie to powinien się zgodzić, że w przypadku krzywej ramy on płaci.

Wątpię,że zgodzi się na taką opcję.

 

1 godzinę temu, jacekw80 napisał:

Gosc trochę kręci

Miej oczy szeroko otwarte. (Ciekawe jest takie zjawisko, że czuje się, że coś jest nie tak, ale mimo wszystko wbrew rozsądkowi decydujemy się na zakup i łudzimy się,że sprzedawca jest jednak uczciwy :rolleyes: - a później coś wychodzi na jaw i .... "wiedziałem, że kręci")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacekw80

Mam do oddania w dobre ręce moją pierwsza maszynę - TDM900.

Jak na pierwszy moto jest dość mocny (89KM) ale uważam, że to wdzięczna i dobra maszyna - polecam. Sporo się na niej nauczyłem.

Nadaje się  na wysokiego jeźdźca. 

W moich rękach od  2015. Zrobiłem na niej jakieś 7 tys. Wszystko w najlepszym porządku.

W razie chęci dzwoń. 785006197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Z Twojego opisu tego motocykla wynika, że to raczej jakiś kombinowany ulep. Tak jak napisał Taurus lepiej poszukać czego w bardziej rozsądnych pieniądzach, wtedy można oczekiwać, że będzie od uczciwego sprzedawcy. Zawsze warto sobie zadać pytanie "czy ja bym sprzedał swój dopieszczony motocykl za taką cenę?" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.