Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie jestem na etapie zdawania prawka na kat A.  Za niedługo będę zdawał egzamin praktyczny i postanowiłem zdawać go we własnym kasku. Jako że kask ten będzie później przeze mnie używany do jazdy na docelowym motocyklu, chciałbym dokonać zakupu który będzie mi służył przez lata. Styl motocyklowy jaki preferuje to chopper/cruiser/bobber nic szybkiego raczej w powolne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Początkowo myślałem o kasku otwartym takim jak BELL SCOUTAIR jednak po głębszym przemyśleniu sprawy zdecydowanie większa ochronę zapewnić powinien mi kask integralny BELL QUALIFIER DLX MIPS. Oba kaski z certyfikatem ECE 22.05. Chciałbym poznać Wasze opinie odnośnie QUALIFIIERA jeśli takowego używanie oraz ewentualne sugestie innych modeli w kwocie do 1200zł na które mógłbym zwrócić uwagę. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie czy wiecie gdzie na terenie woj śląskiego można by było przymierzyć i kupić w/w kaski. Wszystko co znalazłem w internecie jest dostępne tylko na zamówienie, a kupowanie kasku przez internet niekoniecznie wydaje mi się dobrym pomysłem. Liczę na Wasze konstruktywne opinie i sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja rada co do kupna kasku: przede wszystkim przymierzaj gdyś nocnik musi dobrze leżeć na łbie. Przymierz kilka modeli różnych modeli i dopiero wtedy szukaj gdzie kupić czy może droższy, czy tańszy. No i pamiętaj że nowy musi być ciaśniejszy bo w miarę używania się troszkę pianka ubije i będzie luźniej lecz nie nastawiaj się że to będzie różnica dwóch rozmiarów. raczej 1/4 rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 26.02.2020 o 09:02, korfanty napisał:

Aby np nie było zbyt zimno.

Rozumiem że zimno może być w kasku typu jet, albo w szczękowcu, jak będziesz sobie jechał z podniesioną szczeką, ale w integralu?Zimno? To chyba w takim z dykty zrobionym;) 

Sprawdzi się w warunkach całorocznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.