Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kategoria A2 a pojemność 250 cm3


Pokątny Handlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jako iż dopiero będę przymierzał się do zdania egzaminu na kategorię A2 moje pytanie jest następujące czy posiadając uprawnienia A2 mogę kierować pojazdami, które mają 
26KM i pojemność 250 cm3?
Czy jednak to jest prawnie zabronione i tą kategorią mogę się poruszać tylko 400 między 600 cm3 i do 35KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy zdając kategorie A2 otrzymam również uprawnienia na A1? skoro egzaminy są takie same a jedynie pojemności są różne a jako iż zostanę przeszkolony na większych motocyklach mogę kierować mniejszymi?

Mam też pytanie co w stypulacji czy na WORD stopy nie będą do końca dotykać ziemi czy jest możliwość obniżenia tego motocyklu w kategorii A2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale zasada jest taka, że wyższa kategoria uprawnia do kierowania mniejszymi pojazdami.

Na ogół w kategorii masz "dopuszczalną górną granicę"

Kiedyś w czasach słusznie minionych, można było zrobić kurs kategorii "D" co uprawniało do wożenia pasażerów komunikacji miejskiej (w liczbie około setki), a nie można było kierować "maluchem" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, grzesiek_73 napisał:

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale zasada jest taka, że wyższa kategoria uprawnia do kierowania mniejszymi pojazdami.

Tak o to chodziło. 

 

Przed chwilą, grzesiek_73 napisał:

Na ogół w kategorii masz "dopuszczalną górną granicę"

Z tego co czytałem na A2 można śmigać do 35KM / 600 cm3 ale początkowa granica była jako 400 cm3 silnika więc się zastanawiałem
Planuje po zdaniu egzaminu na pierwszy motocykl kupić Honde CBR 26KM / 250 3cm ale ta dolna granica mnie zastanawia jeśli jest tak jak napisałeś to nie ma problemu.
Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pokątny Handlarz napisał:

Z tego co czytałem na A2 można śmigać do 35KM

Jeśli chodzi o moc, to 35 ale nie KM (koni mechanicznych) a  kW (kilowatów) 

35kW x 1.36 = około 47 i pół KM

Masz ukończone 18 lat?

"Kategoria A2 prawa jazdy umożliwia kierowanie motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, oraz motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW, oraz motorowerem i quadem (kategoria AM)."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.