Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Drżenie kierownicy Suzuki BANDIT 600


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Potrzebuje pomocy bo podczas jazdy czuć na kierownicy delikatne drżenie(nie zawsze), a jak puszczę kierownicę to zaczyna lekko wezykowac, motor jedzie prosto. Myślałem że to łożyska główki ramy, odpada bo sprawdzałem (przy sprawdzaniu bardziej słychać stuk w okolicy koła), łożyska koła tez nie wyczuwam żadnych luzow. Kolejne co pomyślałem to może któryś tloczek w hamulcach się zapiekł bo przy przeprowadzaniu motocykla słychać jakby szuranie albo opone już szlak trafił. Może ktoś miał coś podobnego albo wie gdzie szukać przyczyny? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czy to jest zawsze? czy tylko raz sprawdziles na asfalcie? może droga byla nierówna? wbrew pozorom nie ma sie z czego smiac.. koleiny, stare oleje, syfy, źle wyprofilowana jezdnia - jest w czym wybierac.

po drugie najprościej zacząc od sprawdzenia cisnienia w kole. potem wyważyc od nowa oponę.

po trzecie : potem najprosciej sprawdzic faktycznie hamulec, moze trzeba rozebrac i wyczyscic?

po czwarte : tutaj ja bym juz oddał do serwisu jesli problem by nie znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, rożnie to bywa, ale tu nawierzchnia raczej nie ma za bardzo wpływu bo jezdze dużo i często tą samą trasą i raz czuje drżenie, a raz nie. 

Odnośnie opony to ciśnienie jest ok, opona ma już zrobione jakies 8tys zakładałem ja w zeszłym roku przed sezonem byla nowa. 

Jutro wezme się za hamulce. 

Jeszcze po głowie chodzi mi że może coś z lagami, ale w zeszłym roku miałem robione uszczelniacze i wymieniany olej i nie sądzę żeby padło po 5tys km. Dodam że żadnej gleby nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.