Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyjazd do Włoch sierpień


duchu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję kolejny wyjazd tym razem do `Włoch. Pod ostatnim wyjazdem do Wiednia praktycznie nikt nie był zainteresowany pomocą, a tym bardziej jazdą. Nie wiem czy te forum żyje, ale podejmuje drugą próbę :d.

Poniżej wstępny opis wyjazdu:

 

Dzień 1 Czwartek
 
Wyjazd o 6:00 rano
 
Trasa do Wiednia autostradami. Za Wiedniem zjeżdżamy na normalne drogi i jedziemy przez alpy i miasteczka aż do Klagenfurt am Wörthersee do Seehotel. Ten odcinek ma 680 km. Planowany przyjazd uwzględniając postoje  18:00
 
Dzień 2. Piątek
 
Wyjazd 8:00 rano
 
Jazda trasami widokowymi aż do passo stelvio 380 km nocleg na miejscu gdzieś w górach jeszcze nie mam 100% pewności. Do przejechania po górach około 350 - 380 km. Postój na nocleg około 18:00
 
Dzień 3 Sobota 
 
Wyjazd 8 rano 
 
Jazda z passo Stelvio do pass Falzerego (najwyżej biegnąca trasa we włoskich Dolomitach – 2757m n.p.m.) potem wyjazd kolejką na Lagazoui, dalej Passo Rolle z widokiem na masyw Pale di San Martino i dalej przez Passo Gardena aż do hotelu Alaska
 
Długość trasy około 350 km bardzo duży poziom trudności, jedna z najcięższych zarazem najpiękniejszych tras w Europie (Droga bez barierek ochronnych, strome podjazdy, bardzo liczne ostre zakręty, nawierzchnia miejscami zniszczona utwardzona żwirem), nocleg w Hotelu Alaska w Selva di Val Gardena
 
Dzień 4 Niedziela Powrót 
 
Wyjazd 8:00 rano. Trasa przez góry do Insbruku. Od tego momentu głównie autostradami przez Monachium, Pilzno, Praga Brno, Ostrava do Chorzowa. Długość 900 km. Z postojami planowany powrót około 22:00
 
Są to wstępne ramy trasy które pewnie będzie modyfikowane na przełomie najbliższych dni. Plan wyjazdu na 22 do 25 sierpnia. 
 
Gdy będę wiedział ile osób jest chętnych,  to podam konkretne ceny noclegów, oraz przejazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak … plan masz bardzo napięty . Dooopa będzie bolała. Myśmy robili w czerwcu Groosglockner , Gerlos ,Nocklamstrasse i to było na 5 dni . W sumie 2354 km . Na powrocie było ok.750 w jednym rzucie i … bolała. Lepiej dołożyć 2 dni i na spokojnie to sobie przejechać. Tym bardziej , że po drodze jest co zobaczyć. O ile nie masz w planach wyjazdu w amerykańskim stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lawka napisał:

Czesc

Bede obserwowal temat. Nie wiem jeszcze czy w tym czasie bede mial wolne. Ale taki weekendowy wypad by mi pasowal. 

Na jakim moto bedziesz jechac? Masz moze mapy przygotowane z trasa ? lepiej sie tak patrzy :)

pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Cos takiego? :

https://goo.gl/maps/openVGzbB7rfi6Q86

Hej, będę jechał na HD Softail Custom. Nie miałem, ale widzę że przeniosłeś to dobrze na mapę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrek. napisał:

Nie wiem jakim czasem wyjazdu dysponujesz ale do Gloka masz rzut beretem. Tak samo nockalmstrasse i malta. Spowoduje to wydłużenie wycieczki o 2 dni ale warto ?.

Hmmm, trochę dwa dni mi nie leży ale jutro się przyjże tematowi. Czasem warto dopracować wszystko na 100% :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, palnik napisał:

Powiem tak … plan masz bardzo napięty . Dooopa będzie bolała. Myśmy robili w czerwcu Groosglockner , Gerlos ,Nocklamstrasse i to było na 5 dni . W sumie 2354 km . Na powrocie było ok.750 w jednym rzucie i … bolała. Lepiej dołożyć 2 dni i na spokojnie to sobie przejechać. Tym bardziej , że po drodze jest co zobaczyć. O ile nie masz w planach wyjazdu w amerykańskim stylu :)

Hehehe będzie bolała :D Ale powiem Ci że po takiej harówie człowiek się fajnie czuje :D Panie powiem więcej - a jak piwo smakuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.08.2019 o 09:59, motomotomoto napisał:

Jeżeli ruszysz już w trasie, to zapodwaj zdjęcia na forum :)

W tym okresie mogą być tam spore upały, więc bierz poprawkę na to, ze trzeba będzie robić jakieś postoje w ciągu dnia, bo się normalnie jechać nie będzie dało.

Kolejna sprawa, to ubezpieczenie. Na tym lepiej nie oszczędzać, aby później nie było sytuacji, w której niemiło się wspomina jakiś wypad. Mam tutaj na myśli zarówno problemy natury zdrowotnej jak i różnego rodzaju incydentów na drodze - czyli assistance.

ok. To się zgadza. Ale spokojnie, nie jest to mój pierwszy wyjazd :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę zainteresowanych wyjazdem o potwierdzenie 100% co do wyjazdu. Dzisiaj muszę wiedzieć ilu nas pojedzie, aby wszystko przygotować. Jest prośba aby jechać w tym tyg bo jest długi weekend wolny. Tj 15.08 wyjazd, powrót 18.08. Mnie osobiście jest obojętne, bo i tak mam wolne z żoną. Co wy na to. Pilnie mi piszcie co i jak!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.