Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek na przejściu dla pieszych Sosnowiec


marianos

Rekomendowane odpowiedzi

jak wypadek zrobi puszka to piszą kierujący samochodem, jak ktoś na motocyklu to motocyklista ,a baran podobno nawet papierów nie miał. Biedne dzieci, zobaczymy ile dostanie znając nasz kraj dostaje się więcej za kradzież batonika w sklepie niż za nieumyślne zabójstwo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 22:59, tomalos napisał:

I przez takiego kretyna znów zacznie się gadanie jacy to motocykliści są "bee". Kula na łańcuchu do nogi i zapier@#lać na odszkodowanie dla rodziny.

złapać, osądzić, ukarać, nagłośnić, niech płaci... a Ty nie marudź, co roku jest to samo i to sie nigdy nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 11:29, victoryMP napisał:

Niedawno taki dziennikarz Piotr Naisztub na przejsciu przejechal samochodem Pania (prawko zabrane za punkty) zostal uniewinniony.

Bo wiadomo nie od dziś, że wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi (niestety)

Może faktycznie, powinny się zmienić przepisy, że pieszy ma pierwszeństwo, już przed wejściem na pasy.

Więcej "miśków" kontrolujących przestrzegania przepisu, spowodowałoby (po jakimś czasie) odruchowe zwalnianie przed przejściem dla pieszych.

(każdy z nas czasem bywa pieszym)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Może faktycznie, powinny się zmienić przepisy, że pieszy ma pierwszeństwo, już przed wejściem na pasy.

to dopiero by było tak jeszcze ktoś patrzy jak chce przejść jak by mieli pierwszeństwo myśle że wypadków było by więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Trzeba pamiętać, że w samochodzie na ogół wygodnie siedzimy (ogrzewanie, klima, na głowę nie pada, nie trzymamy toreb w rękach) więc dlaczego nie przepuścić kogoś z zakupami, moknącego, spoconego, zmarzniętego?

 

 

Twoje rozumowanie bardzo mi sie podaba,

taki napis(jak twoj post) powinien widniec na desce rozdzielczej w kazdym samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak już młodzież chodzi wpatrzona w komórki po przejściu jak owce po łące nie mówiąc dosadnie barany i trzeba uważać ,a teraz se pomyśl bezwzględne pierwszeństwo pieszych to przez miasto nie przejedziesz gigantyczne korki  lepiej iść na piechotę i faktycznie niektóre państwa tak mają tylko tam wszędzie dojedziesz drogą szybkiego ruch i ostatnie kilometry do celu przez miasto lub wieś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Przepisy przepisami.

Jesteśmy jako naród specyficzni.

"Usługa Ja Jadę"

Najlepiej gdyby wszyscy inni wtedy siedzieli w domciu i mi nie zawadzali.

Kto jedzie wolniej, ten zawalidroga.

Kto jedzie szybciej, ten wariant.

:)

Pozostawienie samochodu w garażu i załatwienie kilku spraw pieszo lub rowerem powinno być nagradzane.  Piesi, rowerzyści powinni mieć przywileje - są nisko emisyjni.:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, becker napisał:

bo nie? ?

Też tak myślę. 

Żadne przepisy nie pomogą, bo jakie by nie były, to w Polandii mamy ten problem, że nie potrafimy tych przepisów poszanować. 

Jak tak sobie czasem podróżuję po obcych krainach, zwłaszcza tych bardziej ucywilizowanych niż nasza to zauważyłem, że Polako, potrafią przestrzegać przepisów, nawet bardziej niż niemcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wicher napisał:

Też tak myślę. 

Żadne przepisy nie pomogą, bo jakie by nie były, to w Polandii mamy ten problem, że nie potrafimy tych przepisów poszanować. 

Jak tak sobie czasem podróżuję po obcych krainach, zwłaszcza tych bardziej ucywilizowanych niż nasza to zauważyłem, że Polako, potrafią przestrzegać przepisów, nawet bardziej niż niemcy :D

bo mandat w ojro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wątek stary, ale i tak jeden ze świeższych, więc odkopuję.

 

I niniejszym gratuluję wczorajszej przejażdżki dwóm 'motocyklistom', czerwona CBRka z mikołowską rejestracją i drugie, białe moto z rejestracją siemianowicką. Nie miałem okazji zobaczyć, jakie. Jechali sobie ci dwaj potencjalni mordercy do Siemianowic wczoraj, w sobotę 10 lipca około 19, od strony Katowic. Na ograniczeniu do 30 km/h, gdy zatrzymałem się puszką przed przejściem dla pieszych, bo na ulicę z lewej strony wychodziła trójka dzieciaków, najpierw jeden z jednej strony, a potem drugi z drugiej, na skrzyżowaniu, ominęli mnie i pojechali, nie zwracając uwagi na dzieciaki.

Żeby było weselej, ok. 1 km dalej obaj przejechali na czerwonym świetle na kolejnych pasach, 200 czy 300 m od komendy policji. Bo przecież nikt nie przechodził.

Ich szczęście, bo akurat w tym samochodzie nie mam rejestratora. W przeciwnym razie skręciłbym i od razu pokazał to nagranie na komendzie.

 

Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie.

 

Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście skończonymi, nieodpowiedzialnymi kretynami :P 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.