Jump to content
Sign in to follow this  
Frekz

Za ile i czy warto kupić motor?

Recommended Posts

Hej, 

zastanawia mnie kupno motoru w ostatnim czasie. Zawsze chciałem mieć, ale z różnych powodów dalej nie posiadam. W tej chwili może być to opłacalne, ponieważ dojazd jaki mam do pracy, zajmuje z powodu przebudowy dróg 40-50 minut dłużej w każdą ze stron,  niż normalnie. 

Niestety nie należę do najbogatszych stąd zastanawiam się czy jest w ogóle sens. Na początek rozmawiam ze znajomymi, czy jest szansa udostępnić mi garaż, bo chyba niezbyt rozsądne jest zostawiać motorek pod blokiem? Łatwo ukraść. Kolejna sprawa, do prawo jazdy kat B pozwala mi co najwyżej na 125, a droga, którą jadę pozwala na dużym odcinku na jazdę w okolicach 100-140, więc nie wiem czy taki motorek nie jest zawalidrogą (i czy jest bezpieczny przy takich prędkościach pojazdów obok), czy może lepiej zrobić A2? A kolejna sprawa to czy w cenie do 5 tys da się kupić coś dobrego i bez wkładu przynajmniej na rok?  

Czy warto??? 

Jesteś na forum motocyklistów, więc nie spodziewaj się odpowiedzi że "nie warto", tym bardziej, jeśli zawsze chciałeś mieć motocykl.:)

Myślę,że za 5 tysi można znaleźć sensowny motorek - jeśli chodzi o 125

• Haha 1

jest wielu co na 125tkach objechali Litwę , Lotwę itd. a nawet pojechali do Maroka ! i polecam Varadero 125

Za 5tkę Varadero raczej kolega nie kupi.

125 maja przelotową 80-90, 100 utrzymają przy sprzyjających warunkach.

Lepsze (mocniejsze) 125 o 15KM będą pewnie szybsze tj przelotowa 100 ,ale będą też dużo droższe.

Pod tym względem lepsze duże moto, pojemnośći 500+ utrzymają autostradowe 140 - kwestia komfortu inna sprawa.

Kurs na prawko + egzamin to pewnie 1,5k

Ubranie+kask idąc budżetowo to 1,5-2k

Wytapatalkowano

Dlaczego pytam czy warto bo to niekoniecznie musi być oczywiste. Mam świnskie 100 parę kg, i nie mam przekonania czy 125 przy podobnej wadze nie jest trochę zbyt dociążona ;) . 

To może zapytam inaczej, ile bym musiał sobie odłożyć właśnie tak samo ze strojem, żeby mieć w miarę spoko motorek (w sensie taki, który nie umrze po tygodniu)z kursem (jeśli już myślimy o czymś większym) itp. ?

3 godziny temu, Frekz napisał:

Mam świnskie 100 parę kg, i nie mam przekonania czy 125 przy podobnej wadze nie jest trochę zbyt dociążona ;) . 

To może zapytam inaczej, ile bym musiał sobie odłożyć właśnie tak samo ze strojem, żeby mieć w miarę spoko motorek (w sensie taki, który nie umrze po tygodniu)z kursem (jeśli już myślimy o czymś większym) itp. ?