Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ktos w wieku 14-18


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2019 o 09:10, yaca_k napisał:

Czyli oficjalnie nie wolno Ci na tym jeździć. Wg mnie taki wyjazd to proszenie się o kłopoty. Zrobisz jak będziesz uważał.
Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się być plecakiem w takim przypadku.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

zarejestrowane na 50, nie ma szans, ze cos mi z tym zrobia, to tak jakbys powiedzial, ze ktos jezdzacy na 50tce bez blokad to przestepca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Twoja sprawa. Ja bym na pewno nie pojechał jako plecak. Co innego bujać się ze swoim problemem, co innego z czyimś.
Jeśli jednak zdarzyłoby się że cię zatrzymają, to co wtedy zrobisz? Co powiesz plecakowi? Będąc np. w Austrii? A jeśli zdarzyłby się jakis wypadek i wyszłoby, że maszyna nie spełnia wymagań danej kategorii, to myślisz, ze ubezpieczalnia wypłaci odszkodowanie? To wszystko tylko gdybanie, ale na prawdę chcesz ryzykować, jeszcze do tego za granicą?
Sam jeździłem trochę przed zrobieniem prawka, ale wiem jakie to ryzyko i jaki stres, gdy widzisz kontrolę policji. Generalnie nie polecam.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Młodzi ludzie mają kłopot z  myśleniem przyczynowo-skutkowym.

Niektórzy starsi również :)

Co racja to racja.Nic sie nie stanie jak sie nic nie stanie , ale jak sie cos stanie to jest placz , zgrzytanie zebow i szukanie winnych.

15 minut temu, yaca_k napisał:

Starałem się nie pisać tego wprost...emoji41.png

Najlepiej wprost pisac zeby Zalozyciele tematow wypowiedzi innych zle nie zrozumiali.Pisanie tego co Inni chcieli by slyszec (czytac) jest bez sensu , no ale moge sie tez mylic:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wprost pisac zeby Zalozyciele tematow wypowiedzi innych zle nie zrozumiali.Pisanie tego co Inni chcieli by slyszec (czytac) jest bez sensu , no ale moge sie tez mylic[emoji4]
 
Myślę, że moje posty byly jednoznaczne i wymowne. Ale co do zasady masz racje.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gasić Młodego ," Podróż za jeden uśmiech " inspiruje mnie do dzisiaj :) . Niestety jak nie pisze ,że rodzice robią mu kłopoty z wyjazdem ,to prawdopodobnie nic nie wiedzą ,albo nie chcą . Zgodnie z prawem nieletnie dziecko nie może bez opiekunów prawnych przebywać ,nie tylko w obcym kraju ,ale i w naszym ,zbyt daleko od domu . O ile u nas sprawa skończyć się może dowiezieniem do domu i karą dla rodziców , to w krajach kinder (amtów ,czy jak tam się zwą ) , żarty się kończą . Śmigaj Młody na razie w koło komina ,bo samotna noc pod namiotem ,na dziko wszędzie smakuje podobnie .Zdobyte doświadczenie na pewno przyda się w dorosłym życiu i podróżach już dalszych .Poczytaj zapiski o podróżach Mnicha ,to Cię bardziej zainspiruje ,a jak już teraz nie planujesz życia z nosem w compie ,tylko na campie ,to już wygrywasz ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie wy widzicie problem w mysleniu przyczynowo skutkowym u mnie? ja jestem obcykany w temacie powiekszonych cylindrow i kar zwiazanych z tym, nic mi nie zrobia jestem tego pewny, z plecakiem 1.90 wzrotsu ponad juz jezdzilem (moj  kolega) duzo kilometrow i nic mi to nie przeszkadzalo, co do ostatniego komentarza: https://mamopracuj.pl/maly-podroznik-czyli-od-kiedy-dzieci-moga-podrozowac-samodzielnie/  i rodzice wszystko wiedza i nie chca tylko zebym jechal sam, bo zawsze jest razniej z kims i zawsze ma sie pomoc itd
szukajcie dalej dziury w calym, ja za to, szukam rowiesnika ktory by ze mna pojechal, uwazam temat za zamkniety, prosze o udzielanie sie tylko osob, ktore chcialyby ze mna pojechac, albo dac jakies rady zwiazane z tematem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powolny napisał:

 Śmigaj Młody na razie w koło komina ,bo samotna noc pod namiotem ,na dziko wszędzie smakuje podobnie 

juz sie nasmakowalem nocy pod namiotem w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lutym pytales jak zdac prawko AM a po 3 miesiacach piszesz, ze juz masz za soba 'duzo' kilometrow i to z plecaczkiem...

przy takiej konsekwencji nie dziw sie, ze ludzie maja pewne opory aby doradzac Ci jak łamać prawo :D

PS. gdybys pytal gdzie to łamanie prawa to podpowiem, ze miedzy innym tu: "80 w 2t" nie miesci sie w kategorii AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu juz kilkukrotnie zasugerował, że wie lepiej, nie potrzebuje rad itp, itd. Myślę, że nie ma sensu kontynuować tematu.
Niech po prostu zgłaszają się tutaj chętni na wyjazd z doświadczonym kierownikiem [emoji85]

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Garnoo napisał:

w lutym pytales jak zdac prawko AM a po 3 miesiacach piszesz, ze juz masz za soba 'duzo' kilometrow i to z plecaczkiem...

przy takiej konsekwencji nie dziw sie, ze ludzie maja pewne opory aby doradzac Ci jak łamać prawo :D

PS. gdybys pytal gdzie to łamanie prawa to podpowiem, ze miedzy innym tu: "80 w 2t" nie miesci sie w kategorii AM

1, jezdizlem bez prawa jazdy, 2 zdalem juz teoretyke zostala praktyka, wiec mysle, ze do wakacji zdarze, 3 naucz sie czytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yaca_k napisał:

Autor tematu juz kilkukrotnie zasugerował, że wie lepiej, nie potrzebuje rad itp, itd. Myślę, że nie ma sensu kontynuować tematu.
Niech po prostu zgłaszają się tutaj chętni na wyjazd z doświadczonym kierownikiem emoji85.png

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

w tematach jakich sie wypowiadacie - tak wiem lepiej, czy i co  mi zrobia jak mam cylinder 80 na am itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze nie masz prawka a juz masz doswiadczenie i wiele km za soba... to lepiej niz przypuszczalismy :ph34r:

mam taka rade, abys sobie narazie odpuscil szukanie towarzyszy na wyjazd - przynajmniej poki nie zrobisz prawka (bo szybciej do siebie zrazisz ludzi niz zachecisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćmy wszyscy tą dyskusję. Autor wie lepiej. Tylko po co w takim razie pisać na forum, jak nie przyjmuje się do wiadomości rad innych (chyba mimo wszystko bardziej doświadczonych)?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaca_k napisał:

Odpuśćmy wszyscy tą dyskusję. Autor wie lepiej. Tylko po co w takim razie pisać na forum, jak nie przyjmuje się do wiadomości rad innych (chyba mimo wszystko bardziej doświadczonych)?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

szukam ludzi nie rad, rad tez, ale takich, ktorych bedziesz pewien, a nie pierdolenie o czyms, o czym nie masz pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.