Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Shiver 750


Tomcyk

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy temat poza Powitalnią. Chociaż po podjęciu postanowienia, że "bendem motocyklistom" ;) nastawiałem się na cruisera, to jednak "golaski", ewentualnie eSki,  bardziej do mnie zaczęły przemawiać. Tu, wiadomo, oferta jest szeroka, japonia króluje, jest najbardziej popularna, racjonalna, tania w użytkowaniu, itp.Ale ja mam coś z kota, czasami idę inną drogą :) I tak oto zobaczyłem ogłoszenie z Shiverką. Zdjęcie, to jeszcze nic, nogi mi sie ugięły, jak ja zobaczyłem na żywo. :) Baaaardzoooo mnie ujął ten sprzęt, zarówno w typowym nakedzie, jak i w wersji GT. Poczytałem i pooglądałem trochę internetów, więc co nieco wiem, ale chciałbym też uzyskać informacje z naszego Forum - czy są tutaj jacyś jej użytkownicy, i jakie dadzą jej rekomendacje? Na co uważać przy zakupie, jak wygląda eksploatacja, awaryjność, itp.? 

PS. dodam, że jestem w trakcie kursu na A (jazdy), więc jeszcze nią nie jechałem, tylko ją mierzyłem do czterech liter :) Będzie to, jeśli się zdecyduję, moje pierwsze moto.  Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Napisz coś o gabarytach swoich, wtedy będzie wiadomo czy będziesz wyglądał jak Małysz w QRS7 czy jak Shaq na motorynce.

Pierwsze moto z mojego doświadczeniai rozmowach z innymi i tak nie przetrwa dłużej niż jeden sezon.

Pierwsze moto jest do tego żeby się wczuć w dwa kółka i balans, przeciwskręt, ronda i długie łuki.

Jakikolwiek sprzęt kupisz i tak nie wykorzystasz potencjału maszyny w 100%.

Kup co ci się osobiście podoba bo i tak nie potrafisz jeździć po zdaniu A. (Wiem to z własnego doświadczenia i nie to nie uszczypliwość a chłodna ocena)

Ale nie inwestuj wszystkiego w Moto.

Kup porządny hełm i ciuchy.

A moto i tak pójdzie do Janusza na jesień, więc kup taki który łatwo sprzedasz i szybko bez strat na odsprzedaży.A z Aprilia jest różnie. sesame street idk GIF

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprilia jest kierowana do specyficznego grona odbiorców, z resztą jak każdy sprzęt, który nie jest produkcji japońskiej. 

Ze sprzedażą bywa różnie. Ja akurat sprzedałem w miarę szybko, ale koledzy bujali się długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiver to wypasione moto , ale co do odsprzedaży brendix ma racje, ciężko sprzadać hondę po serwisie w normalnej cenie, co dopiero aprilię - u nas ciągle wieje komuną . Ja żebym swoją apkę sprzedał, musiałbym wystawić za 5 k...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomcyk napisał:

180 cm/110 kg ...

Brendix, dzięki, masz dużo racji. Może powinienem wylać kibel zimnej wody na łeb ? :) 

Ja osobiście na naukę jazdy po A wybrałem Supermoto.

Yamaha Xt660X. Jeden cylinder i 50KM, nie zwala z fotela ale uczy zachowań i ogólnego obycia z maszyną.

Chociaż dla ciebie ciut za wysoko będzie siodło i będziesz się czuł dziwnie jak na crossowej maszynie. Ale cena 10 k i brak utraty przy odsprzedaży robi swoje.

Dla twoich gabarytów były by idealne motocykle pokroju: MT-07 i ER-6N/F . Silniki dwucylindrowe cechują się lepsza kulturą dla nowego kierownika.

Pewnie że możesz od razu brać KTM 1290 Super Duke R ale po zdaniu prawka na tym wariacie nie przeżyjesz dnia.

Wybór należny tylko i wyłącznie od ciebie.

Jeszcze nie wiesz czy polubisz szybkie winkle czy długie maślane trasy turystykiem więc nie kupuj na razie motocykla marzeń ?

Więc po prostu naucz się najpierw jeździć a umiejętności i olej w głowie podpowie ci co lubisz i na ile się odważysz.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.