Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zakup motocykla


Arczi1777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie brzmi, co kupić na pierwszy motocykl z góry powiem że interesują mnie ścigacze zastanawiałem się nad honda cbr 600rr lub kawasaki zx6r. zaznaczę jeszcze że jestem w trakcie robienia prawa jazdy i wiem że to trochę nie po kolei że szukam już motocykla i to jeszcze takiego mocnego, ale niestety tak już mam jak się nakręcę to nie ma odwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawężyłeś wybór do 2 modeli, więc praktycznie odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. A takie pytania o tyle są niemiarodajne, że każdy posiadacz danego modelu zachwala to co ma, noi najważniejsze -" nic się w nim nie psuje..."

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiek_73 napisał:

Wzrostowo i wagowo bardziej pasowałbyś na turystyka niż do 600ki  "R-ki"

Myślę, że na turystyku, nabrałbyś trochę doświadczenia i mogłoby Ci to wyjść na zdrowie :)

ok, a dlaczego mogło by mi to wyjść na zdrowie ?czy jestem za ciężki ?czy po prostu mógł bym się zabić ? :D bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem :D

a ewentualnie jakiego turystyka mógł byś polecić do 20tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Jeśli podobaja Ci się ścigacze to kup se jeden z modeli który wytypowałeś powyżej. W moim przekonaniu rady typu pasuję do Ciebie turystyk są bez sensu. Sam musisz spróbować i się przekonać. Pośmigasz zdecydujesz. Za taką kwotę jaką rzuciłeś spokojnie kupisz sporta i sezon prześmigasz. Będziesz miał ochotę wymienić to spokojnie sprzedasz przez sezon wiele z ceny nie spadnie. Sportowa 600stka ma moc więc spokojnie możesz brać, przy turyście lepiej jak jest większa pojemność bo motor zwykle cięższy z mniejszą ilością koni ewentualnie niezłym momentem co robi robotę. 600stki sporty lekkie sprytne i zasuwają. W moim przekonaniu spróbuj a później zdecyduj. Sam musisz poczuć co i jak. Kilku moich kumpli o wiele starszych od Ciebie i z większą ilością kg śmiga na sportach i nigdy by nie wymienili. Nie ma reguły- jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Opinie bierz przez palce miej swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega powyżej pisze było w moim przypadku. 

Zacząłem na Suzuki gsx600f by p roku przesiąść się na wygodniejszego Kawasaki z1000sx, a po kolejnym roku na KTM 990 SMT. 

I nie zamieniłbym KTMa na żadnego turystyka czy sporta, bo ma w sobie coś z obu :) Wypad na Chorwację z kolegami z forum czy na czeskie serpentyny - żaden problem. No i niezły z niego chuligan, bo gdzie się da to próbuję slajdem jeździć :P

Nie ograniczaj się do jednej kategorii, tym bardziej przy takim budżecie. 

Zastanów się jak chcesz motor wykorzystywać - dojazdy do roboty/zakupy/kręcenie się po mieście/trasy/mały wypad przy niedzieli/itd i jaki przebieg roczny przewidujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wosek napisał:

Sportowa 600stka ma moc

Moc ma - to prawda - ale dopiero na wysokich obrotach - a wtedy łatwo popełnić błąd i zakończyć karierę ;)

Turystyki ciągną momentem obrotowym od dołu.

Sportem na 2000-3000 obrotów nie da się jeździć.

Tym bardziej kolega Arczi jest dość mocno zbudowany a 600 są dość małe - pasują drobniejszym kierownikom (moim subiektywnym zdaniem)

Myślę, że lepiej kupić najpierw turystę, nabrać praktyki a później jak będzie chciał, to kupi sobie sporta (nawet litra - do swojej postury:))

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, grzesiek_73 napisał:

Moc ma, ale dopiero na wysokich obrotach.

Turystyki ciągną momentem obrotowym od dołu.

Sportem na 2000 obrotów nie da się jeździć.

Na pewno lepiej kupić najpierw turystę, nabrać praktyki a później jak będzie chciał, to kupi sobie sporta.

Nie no, mój zbiera sie od 1500 obrotów na szóstym przełożeniu, ale czy tak jeżdżę i czy to ma być argument decydujący za albo przeciw??:)

Niech se chłop, kupi to co sobie wymarzył, spróbuje i sam określi czy będzie mu to pasować. 

Łatwiej i szybciej pozbyć się motocykla i posiąść następny...... z żoną bywa różnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzesiek_73 napisał:

Moc ma, ale dopiero na wysokich obrotach.

Turystyki ciągną momentem obrotowym od dołu.

Sportem na 2000 obrotów nie da się jeździć.

Na pewno lepiej kupić najpierw turystę, nabrać praktyki a później jak będzie chciał, to kupi sobie sporta.

Grzesiu jaki to motor sportowy nie ma dla Ciebie mocy. Wbij w słownik słowo ,,sportowy" i poczytaj o co chodzi. Pierwsze słyszę że ścigacz nie ma mocy. 600ta zwykle grubo ponad 100 konna sporo lżejsza zbita i jeździć się nie da. Ścigacz to motor do kręcenia więc nie przesadzaj. A styl jazdy na turystyku i sporcie zleksza się różni więc z tą praktyką to bym polemizował. Dobrze że przynajmniej Wicher tu wrzucił konkret podsumowanie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie obroty ma utrzymywać na winklach 600-tka, aby sprawnie jechać? Sześć tys. to minimum, a najlepiej okolice 7-9tys. Bo przy 2tys. się krztusi i nie odpycha wcale. Na moto "turystycznym" o większej pojemności, często z silnikiem v2 starcza 4-6tysięcy, aby wywijać na zakrętach, a i z 2tys. sprawnie przyspieszysz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Wosek napisał:

Grzesiu jaki to motor sportowy nie ma dla Ciebie mocy. Wbij w słownik słowo ,,sportowy" i poczytaj o co chodzi.

Charakterystyka silnika sportowego i turystycznego różni się zasadniczo.

Motocykle sportowe R-ki mają dużą moc ale bardzo "wysoko" ( 600-tki  "R 6  to ok 14 tysięcy obrotów)

Silniki turystyczne mają mniej koni, bo opierają się na momencie obrotowym i chodzi o to, aby był dostępny jak najniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wicher napisał:

Nie no, mój zbiera sie od 1500 obrotów na szóstym przełożeniu, ale czy tak jeżdżę i czy to ma być argument decydujący za albo przeciw??:)

Niech se chłop, kupi to co sobie wymarzył, spróbuje i sam określi czy będzie mu to pasować. 

Łatwiej i szybciej pozbyć się motocykla i posiąść następny...... z żoną bywa różnie :)

Wszystko to prawda, ale jak pyta, to możemy sobie popisać, kto ma jaki punkt widzenia :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzesiek_73 napisał:

Wszystko to prawda, ale jak pyta, to możemy sobie popisać, kto ma jaki punkt widzenia :)

Niby tak, ale i tak do niczego to nie prowadzi. Zainteresowany, zazwyczaj kierowany emocjami i tak wybierze po swojemu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałeś już na, jakimś moto, które cię interesuje? Może ktoś dał ci się karnąć?

Ja, jak chyba większość, najpierw "kupowałem" w necie sprzęt oczami i oczami wyobraźni (jak to fajnie będzie wyglądać, jak się będę dobrze prezentował itp bzdety). W końcu rozum dochodził do głosu i braałem coś na czym wiedziałem, że się nie zawiodę przy moich zastosowaniach. Po drodze ewoluowałem ze sportowego turystyka, w nie wiadomo w sumie co, bo ten KTM jest naprawdę do wszystkiego dobry. No, ale to przychodzi z czasem. Swoje doświadczenie trzeba zdobyć i gust wyrobić. Teraz chcesz coś co wywołuje bóle nadgarstków i pleców po kilku kilometrach, a za rok możesz się rozglądać za czymś, do czego frędzli i kutasów trzeba nakupić, bo inaczej nie jedzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 23:29, Bebok. napisał:

Zastanów się jak chcesz motor wykorzystywać - dojazdy do roboty/zakupy/kręcenie się po mieście/trasy/mały wypad przy niedzieli/itd i jaki przebieg roczny przewidujesz.

Do wyżej postawionych pytań, (na które Arczi nie odpowiedział, a są istotne) dodałbym:

Czy będziesz jeździł sam, czy może z plecaczkiem?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bebok. napisał:

Siedziałeś już na, jakimś moto, które cię interesuje? Może ktoś dał ci się karnąć?

Siedzieć to siedziałem właśnie na sportowym, a co do jazdy to nie miałem okazji, mogę przypuszczać że może to być na dłuższą jazdę męczące. 

 

15 minut temu, grzesiek_73 napisał:

Do wyżej postawionych pytań, (na które Arczi nie odpowiedział, a są istotne) dodałbym:

Czy będziesz jeździł sam, czy może z plecaczkiem?

:)

Będę jeździł raczej sam,plecaczek nie zainteresowany zabardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.