Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie dotyczące oleju


Marcin119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmagam się cały czas z problemem dotyczącym oleju, posiadam Bartona 110 cm i jeździłem cały czas na samochodowym, mobil 10W40, zrobiłem na nim 5 tyś km, nic się nie działo, na zimę robiłem w domowych warunkach mały remoncik silnika aby podnieść kompresje w silniku, z 5 bar zrobiło się 12.5 bara, motor dostał kopyta, w porównaniu do tego co było, więc jestem zadowolony, ( zbyt mała kompresja nie była spowodowana złym cylindrem tylko nie odpowiednim wałem, który ma zbyt krótki skok, ponieważ  ktoś założył wał   z 50. a wału nie chciałem wymieniać bo ten jest w super stanie żadnych luzów itp, i aby zniwelować skutek małej kompresji  musiałem obniżyć cylinder aby tłok dochodził jak najbliżej zaworów ) piszę to abyście nie myśleli że to przez olej wytarł się cylinder :). Wymieniłem tylko tłok z pierścieniami I teraz na dotarciu zrobiłem juz 500 km,  i chce zmienić olej (  też jeździłem na samochodowym - venol 10W40 ), i teraz zastanawiam się czy kupić olej samochodowy czy motocyklowy, z tego co czytam w internecie wszyscy piszą że motocyklowy jest dostosowany na wyższe temperatury niż samochodowy, i jest inny ze względu na sprzęgło, aby się nie ślizgało a w sprzęgle są tarcia itd i olej podobno musi być odpowiedni, ja zrobiłem ponad 5tys km i nic się nie slizgało a sprzęgło było w super stanie gdy je rozebrałem ( w zime przy remoncie ). Kolega mechanik twierdzi że to te same oleje tylko inna nazwa, że parametry gdy porównamy tych olei są te same, a wy co o tym myślicie ? jeździliscie kiedyś na samochodowym oleju ?,  i czy faktycznie  jest jakiś dowód że olej motocyklowy rzeczywiście się czyms rózni i jest lepszy od samochodowego ?. ( Wiadomo kupuje dobre oleje samochodowe typu mobil, venol, castrol )  

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.