Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rieju rs2 80cm 2t


Marcin119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, jezeli w złym dziale to przepraszam, znajomy ma Motocykl rieju rs2 70 albo 80 cm 2t, i twierdzi że od 0 do 100kmh rozpędza się w 7 sekund, a v max to nie całe 120kmh, może to być prawda ? czy to jest fizycznie nie możliwe ?, osobiście uważam ze przesadził, ale twierdzi że ten motocykl jezdził wczesniej na torze i jest tuningowany.  dodam że podobno ma przełożenia 14 zebów z przodu i 42 z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningowana 80cc w dwusuwie torowa... Brzmi ciekawie, sam wątpiłem ale poszperałem w internecie i jak to dwusuw silnik potrafi zaskoczyć ? stara wsk 125cc 2t po 15 latach stania w garażu bez wyregulowania jest w stanie 100 pojechac(nie ma szans ze miala ciagle 125cc ? i deklarowana moc) więc ciężko to ocenić. Silnik 2t daje duzo szybciej tą moc i dostaje mieszankę częściej niz 4t (wiadomo) to tu już by ci musiał chyba pokazac ze tyle to jechało ?

Brak jednoznacznej odpowiedzi, ale silniki 2t to mialem kontakt tylko z wsk i to co od kumpla zapatrzonego w crossy 2t nasłuchałem (cross też 2t przez to że mniejsza pojemnosc duza moc i moment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam silnik z crossa ale ok rozumiem 70cm pojemnosc 2t mocny silnik ktory rozpedzi sie do nie całe 120kmh tylko ze bedzie sie wolno rozpedxał ale on twierdzi ze od 0 do 100kmh rozpedza sie w 7 sekund przeciez subaru impreza 300 konna 4x4 ma minimalnie mniejszy wynik, zdaje mi sie ze z tym 7 sekund grubo przesadził a ty co sadzisz ?, posiadam bartona fightera 110  który ma idealna kompredsje po remoncie silnika 13 bar, i do predkosci 90kmh ma 20 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z subaru to niekoniecznie. Porównaj masy samochodu i motocykla.

Wszystko zalezy od silnika, wiadomo ze pojemności porównywać nie mozna tak samo, bo ta sama pojemność i calkiem inaczej się zachowuje przykladem chociażby 600cc4t co motocykle mają od 40 KM po 99 lub w okolicy, a nawet te posiadajace taką sama moc (szukam aktualnie motocykla na a2 wiec przyklady z górnej półki mocy)  tzn okolo 45KM maja czas do setki od 3,1 do 3,9 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.