Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Barton Fighter 110 przełożenia


Marcin119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie posiadam Bartona Fightera 110 cm, po zimie remont silnika i kompresja wynosi 12. bar i moje pytanie brzmi, czy jak zmienię przełożenia to osiągnę lepsze osiągi ?, teraz mam 17z z przodu i 46z z tyłu, i chciałbym aby prędkość bardzo się nie zmieniła, a poprawiło się rozpędzanie czy jest taka możliwość ?, z tego co się orientuję lepiej jest dla silnika gdy z przodu jest jak najmniejsza zębatka wtedy silnik ma łatwiej ciągnąć, a ja mam z przodu 17 z największa zębatka jaka się da bo większa tam nie wejdzie bo juz miejsca brakuje :),  mam możliwość zakupienia od kolegi zębatki tylniej 40z, i wtedy z przodu bym założył 14z jakby to się spisywało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie chciałbym zrobić te same przełozenia tylko na mniejszych zębatkach nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ? :D, bo podobno z przodu lepiej dawać mniejsze zebatki wtedy silnik ma łatwiej, chciałbym aby prędkość się nie zmieniła tylko żeby zamiast takiej dużej zebatki z przodu, była mała aby silnik  miał ją łatwiej ciągnąć no i z tyłu chciałbym proporcjonalnie też zmniejszyć. tylko czy to coś da ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projektanci i konstruktorzy,wszystko odpowiednio wyliczyli i takie przelozenia w tym przypadku jest wedlug nich najbardziej odpowiednie(najefektywniejsze)

zuzlowcy najczesciej zmieniaja te przelozenia ,ale tam jest wiele skladowych:sprint,prosta,waga motocyklisty i wiele innych czynnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać prędkości, tylko proporcjonalnie zmniejszyć obie zębatki, to przełożenie - obciążenie zostanie takie samo.

Zmniejszając zębatkę na silniku, owszem będzie silnikowi lżej, ale zmniejszając również z tyłu, to wtedy wyjdzie na to samo.

5/10

10/20

15/30 itd. zawsze wyjdzie 1/2 

Dwa obroty silnika do jednego obrotu koła.

 

Jedynie zmniejszając prędkość, możesz zwiększyć "dynamikę" i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.