Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wydech przypala kufer


Wosek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎20‎.‎01‎.‎2019 o 21:54, Wosek napisał:

Jak w tytule chciałem wrzucić temat który mam ze swoim motorem. Otóż posiadam w nim akcesoryjny wydech który dmucha mi na kufer boczny co w zeszłym sezonie skończyło się przytopieniem a co za tym idzie naprawą kufra poprzez spawanie plastiku. Zmusiło mnie to do przekładania na dłuższe wycieczki wydechu na oryginalny przez co jestem troszkę denerwująco mało słyszalny. Z góry powiem że przyklejanie mat termicznych na kufer nie pomaga!!! Może wiecie gdzie by można skoczyć na jakąś przeróbke wydechu?? No chyba że ktoś ma lepszy pomysł byle nie w stylu kup se inny wydech

Nie wiem jakiej maty termicznej używałeś . Ale jest coś takiego jak papier termiczny ( można użyć kilku warstw ) bardzo dobrze izoluje . Używany jest do izolacji w piecach ceramicznych - czyli na temperatury znacznie wyższe niż masz w tłumiku lub temp. spalin. Musiałbyś go w jakiś sposób przykleić od spodu na kufry. Są do tego kleje lub silikony na 1300 stopni. Jestem pewien , że dobrze wykonana taka izolacja zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Palnik. Kupilem 3 rodzaje maty i próbowałem to pokleić i testowałem. Nie mówie że one nie zabezpieczyły kufra na tyle żeby sie nie topił. Natomiast tam problemem jest sam wydmuch z wydechu który spowodował że ta pierwsza warstwa mat zawsze była zniszczona. Rzeczywiście kufer się nie przypalał ale podnosiła się pomimo wszystko w nim temperatura a przede wszystkim mega kiepsko to wyglądało. No jakby na to nie spojrzeć to jest działanie chwilowe a ja chciałbym pozbyć się problemu na stałe. Ale dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moim zdaniem, to potrzebny jest ekran termiczny.

Płaszczyzna z jakiejś blachy, ale nie na kufer, a w odstępie, z pół cm, może 1 cm.

Podobne ekranowanie jest w autach, żeby cały układ wydechowy nie nagrzewał podłogi.

Warstwa powietrza między ścianą kufra, a tym ekranem będzie go ochronić.

Tak ekranowane są alu kufry w BMW GS.

Ochrona działa z powodzeniem.

Żadne naklejkanki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, żużu napisał:

Cześć.

Moim zdaniem, to potrzebny jest ekran termiczny.

Płaszczyzna z jakiejś blachy, ale nie na kufer, a w odstępie, z pół cm, może 1 cm.

Podobne ekranowanie jest w autach, żeby cały układ wydechowy nie nagrzewał podłogi.

Warstwa powietrza między ścianą kufra, a tym ekranem będzie go ochronić.

Tak ekranowane są alu kufry w BMW GS.

Ochrona działa z powodzeniem.

Żadne naklejkanki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Żużu! Już się o Ciebie martwiłem - miło że wróciłeś :)

Ja myślę,że przerobienie rury, będzie rozwiązaniem, najdroższym ale najskuteczniejszym, raz na zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest zupełnie inny...

Odzywam się, gdy rzeczywiście mam coś konstruktywnego do powiedzenia.
Poza tym, wszędzie jest coraz więcej hejtu, im większy baran, tym głośniej beczy...

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...4fc640c716595e6b99b285ba52530df9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Żużu też już o tym myślałem jednakże tak jak Grzesiek napisał przeróbka wydechu będzie najlepszym rozwiązaniem. Te maty które przyklejałem były dobrą izolacją tylko że jak już wcześniej pisałem estetyki w tym zero i siła podmuchu je lekko niszczyła. One mają od zewnątrz jakby taką aluminiową powłokę która ma za zadanie odbijać ciepło i również stosuje się je do montażu pomiędzy układem wydechowym a podłogą samochodu. Z tym że jeżeli wydech dmucha prosto na kufer to efekt jest taki jakbyś choćby skierował palnik nie ma szans na nie nagrzanie. Jeśli chodzi o moto bardziej adventure tak jakby GS to te kufry raczej nie są plastikowe i do tego są o wiele solidniejsze. Zamontowanie blachy na plastiku i nagrzewanie jej spowoduje nie tyle co topienie się lecz wtapaianie tej blachy. Mam już namiary na firmę która podejmie się przeróbki z tym że muszę czekać na możliwość podrzucenia moto

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.