Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wydech przypala kufer


Wosek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule chciałem wrzucić temat który mam ze swoim motorem. Otóż posiadam w nim akcesoryjny wydech który dmucha mi na kufer boczny co w zeszłym sezonie skończyło się przytopieniem a co za tym idzie naprawą kufra poprzez spawanie plastiku. Zmusiło mnie to do przekładania na dłuższe wycieczki wydechu na oryginalny przez co jestem troszkę denerwująco mało słyszalny. Z góry powiem że przyklejanie mat termicznych na kufer nie pomaga!!! Może wiecie gdzie by można skoczyć na jakąś przeróbke wydechu?? No chyba że ktoś ma lepszy pomysł byle nie w stylu kup se inny wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura samego tłumika.Jego wnętrzności są o wiele skromniejsze niż standardowego wydechu.

Jeżeli masz na końcu tłumika kolanko,możesz u tłumikarza spróbować wspawać bardziej "zagięte" kolanko,kto wie,może pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pewno mozna komin troche opuscic na mocowaniu i podgiac na rurze laczacej komin z kolektorem ale to juz jest pierd.....e rzemiosla , a na koniec i tak bedzie szajse wygladac.Moja dorada sprzedaj ten komin  i kup sobie inny dluzszy , nie taka krotka haubica , a jeszcze najlepiej w karbonie , no ale Twoj  motorek i dycyzja.

O wlasnie jaka masz koncowke w kominie ?

Ãhnliches Foto  Ãhnliches Foto Bildergebnis für motorrad auspuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to juz mowie co i jak. Powyzej wlepilem zdjecie wydechu o ktorym mniej wiecej mowie zeby bylo wiadomo co i jak.

Wicher - temperatura samego wydechu nie jest zbyt duża poniewaz jak widzisz wydech jest karbonowy. Na koncu nie ma kolana co tez przedstawia zdjecie powyzej. Kazdy spaw na koncu zdecydowanie spierdzieli wyglad komina wiec odpada. 

Taurus- nie wiem czy to foto dobrze to przedstawia ale nie jest to krotka haubica no i zdecydowanie jest w pelni karbonowa. Jesli chodzi o zawiesie i rure dolotowa od kolektora do wydechu niestety nie ma mozliwosci zbytniej regulacji wiec dupa. Musze Ci tez powiedziec ze mozliwe ze krotki wydech bardzo bylby oddalony od kufra co tez moze i rozwiazaloby problem ale firma SC PROJECT robi swietne wydechy sportowe co sprawia ze sprzedaz wydechu jest ostatecznoscia.

Wydech samym soba nie robi nic kufrowi nie dotyka go i nie grzeje. Problem jest w tym ze dmucha na zewnetrzny rozek kufra co powoduje topienie dlatego tez fizycznie to w zasadzie szukam kogos kto wlasnie jest w stanie przerobic rure dolotowa do komina tak aby z 5 cm spuscic nizej wydech. To powinno rozwiazac problem. W tych zdjeciach moto z kuframi ktore wczesniej wrzucil Taurus mozliwe ze nie ma takiego problemu poniewaz na pierwszym zdjeciu kufry ktore sa tam zainstalowane dosc daleko odsuwaja sie od owalnego wydechu na szerokosc natomiast na dolnym zdjeciu nie widac jak zakonczony jest wydech prawdopodobnie jesli prad spalin nie idzie do gory a jest skierowany na wprost lub kolanem w dol to po problemie. U mnie wlasnie problemem jest to ze wydech dmucha na kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wlasnie na tym zdjeciu widac rozwiazanie problemu tzn. to srebrne kolano przed kominem jest wygiete w dol co spowodowalo obnizenie wydechu i oddalenie go na zawiesiu. 

TAK WIEC CZY KTOS Z FORUM ZNA MOZE JAKIEGOS MAGIKA CO MO TO TAK PRZEROBI LUB WYKONA TAKIE KOLANO???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wosek napisał:

TAK WIEC CZY KTOS Z FORUM ZNA MOZE JAKIEGOS MAGIKA CO MO TO TAK PRZEROBI LUB WYKONA TAKIE KOLANO???????????

Jak wczesniej wspomnialem kontakt z Denvieldem.Gosciu siedzi w temacie i ma spore pojecie !!!

https://www.motocykle.slask.pl/profile/187680-danvield/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.