Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsza 125 do tańca i do różańca:)


LUCJAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat już był pewnie wałkowany ale teraz moja kolej.

Mam prawko "B", więc narazie interesuje mnie tylko 125. Potrzebuję motocykla na dojazdy do pracy i po mieście, ale nie ukrywam, że chętnie bym zamontował kufer i pojechał nim też na weekend.

Budżet to max 8000 zł. Chciałbym żeby to był sprzęt nie sprawiający problemów, bez poważnych wad wrodzonych i innych niespodzianek. Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się KTM Duke 125. Zastanawiałem się też nad Zipp VZ 5. Mam 171cm wzrostu i już sporo powyżej 20 roku życia, więc i komfort dla mnie nie jest bez znaczenia.  Co możecie doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sraty taty :) ,Chińczyki i Koreańce są liderami światowymi w produkcji i exploatacji małolitrażowych jedno i wielo śladów . Moja 125 -ką mam zrobione 40 tysięcy ,pali 2,2 l i jedzie 90 ,i jest chińska . Za zajechane Japonie chcą krocie ,a części kosztują jeszcze więcej ,a wielu " B-rajderów" sprzedaje sprzęty po takich wieś -tuningach ,że masakra _boisie.gif. Uważam (sory ) ,że żeby coś chwalić , lub negować powinno się przynajmniej troszkę o toto otrzeć buzki.gif. A Najlepszego w Nowym Roku :motor: all. Szukaj sercem , czytaj studiuj ,a na pewno coś trafisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chwale tylko stwierdzam fakty.Nie mam takiej potrzeby.Zrobiles 40 tys. na chinczyku , super. Co powiesz na Bali z przebiegem ponad 80tys. albo varadero 125 ponad  100tys.Tak bym mogl bez konca wymieniac.Piszesz o zajechanych japoncach ? Trzeba kupowac tam gdzie sprzedaja niezajechane.Nikt nie sprzeda Tobie Igly w cenie zlomu , odwrotnie jaknajbardziej ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej piszecie i im więcej się orientuje po internetach, tym większy mam apetyt i bardziej nie wiem co wybrać :)). Jest z czego wybierać. Oczywiście co innego rzeczywistość, żeby złoma nie trafić. Ogólnie jest duża różnica pomiędzy wtryskiem i gaźnikiem? Znalazłem ładnego Keewaya 125 rkv z 2015r ale to gaźnik i nie wiem czy do dynamicznej jazdy po mieście się nadaje ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez varadero 10x ladniejsza ... a pisales ze to nie twój gust :D ...

ja nie jestem zwolennikiem chinskich sprzetów, paru znajomych miało i w zasadzie żaden nie byl zadowolony, ale twoja kasa i twoje naprawy, ewentualne oczywiscie bo powolny pisał ze jest wniebowzięty po jazdach na chinskim skuterze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LUCJAN napisał:

Wygrała cena i styl enduro. 

Napiszcie proszę co o tym myślicie. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.

Sorry i bez urazy :Czyli chcesz kupic  motocykl igle w cenie zlomu ktory nie jest w Twoim guscie (Enduro)? :blink:  albo ja cos nie doczytalem :huh: Hmmmmm...................... :wacko:

No dobra.Twoja kasa i Twoj wybor.

Jeszcze raz z mojej strony:Nizsza polka , jednak solidny produkt.
Sport - Kymco 125 Quannon
Naked - KYMCO Visar 125i CBS
Enduro - Kymco Stryker 125

Ps.https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-motor-keeway-tx-125s-CID5-IDwKjSn.html#04636697b6  tego nie znam ,to tez nic nie doradze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niebo wzięty :)  , no może aż tak tego nie określiłem , ale ;) . Mój garaż  , to 125 do jazdy pooowsi do 300 km (powiedzmy)

m70AnAUhdZKkCiyqDXUJY-OIxRgpZYOrFJqPdxrO

250 do jazdy solo ,po Europie 

HPMRRU3Q5J07AokXY_TUndebAewGAFLkOCRhUFOj

i Honda Shadow 

 

lbOuzdQXT0hltwDofemUlLxM_a8oecwjtexilEm2

Tu Finisterra Hiszpania , jak jadę z żonką  :)

Każdy ma prawo do dochodzenia do swojego JA drogą własnych wyborów , ja skromnie tylko piszę co sam przeżyłem , a zawsze lepsze od czyjegoś zdania , jest własne doświadczenie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem nowego Keewaya Superlighta 125 i nie rozsypał się, nie rozkręcił podczas jazdy, nie był złym motocyklem. Nie mogę się zgodzić z demonizowaniem Chińskich sprzętów.
Choć 13 letnia wtedy Honda Transalp 650 z przebiegiem 17000 km (autentycznym) była jednak dużo lepszym motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że najpierw musimy sami sobie odpowiedzieć po co mi ten motocykl ?? Wiadomo , że odpowiedzi będzie tyle ilu nas  :) i każda będzie dobra . Ja odkryłem urok podróżowania motorkiem , a do tego nadaje się chyba każdy , a , spokojnego podróżowania . Wprawdzie do 2oo wróciłem po dłuuugiej przerwie miałem szczęście trafić na ludzi , którzy mieli podobne cele . I to właśnie od nich uczyłem się jak się dobrze bawić i jak zaskoczyłem , to ciężko przestać ;) . Jest nuuudna zima więc proponuję małą lekturę , gościu mnie zafascynował , bo aż tak to nawet mi by się nie chciało .http://mnich777.blogspot.com/

Problemem do rozwiązania ,nie jest czy Japoniec , czy Chińczyk , a może Koreaniec , niestety Polaków nie ma :(  , tylko co chcemy przeżyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan,

Przy zakupie: najpierw swoje parametry (wzrost i waga), do czego ma służyć motek?  potem wygodna pozycja na moto, a na samym początku zawartość kiesy.

Lepiej trochę po przymierzać.

Jeżeli wybierasz nowy sprawa jasna... Używka to z pewnego źródła i motocyklisty.. na forach jest pełno sprawdzonych ofert.

Zobacz na Romety - ADV125 też ciekawa hulajnoga... Ale to Tobie ma motek pasować pod tyłek.

Powodzenia przy zakupie i frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, becker napisał:

hehe dobra dobra, zawsze sprzęt mozna tam zawiezc i porobic fotki :D ... sam tak robilem to wiem

Nawet mi to do głowy nie przyszło... Jeden jedyny raz kiedy wiozłem moto na przyczepce to po zakupie...

Więc jaka jest przyjemność targać motonga na przyczepce żeby zrobić gdzieś foto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, mack1310 napisał:

Lucjan,

Przy zakupie: najpierw swoje parametry (wzrost i waga), do czego ma służyć motek?  potem wygodna pozycja na moto, a na samym początku zawartość kiesy.

Lepiej trochę po przymierzać.

Jeżeli wybierasz nowy sprawa jasna... Używka to z pewnego źródła i motocyklisty..

Zobacz na Romety - ADV125 też ciekawa hulajnoga... Ale to Tobie ma motek pasować pod tyłek.

Powodzenia przy zakupie i frajdy z jazdy.

mack1310,

Właśnie przyglądam się Rometowi ADV. Generalnie jestem niski i ciężki ale na Keewayu TX czułem się dobrze. Dla mnie moto ma być na miasto i ewentualnie teren na weekendy.

Piszesz, że na forach jest pełno sprawdzonych ofert. Proszę napisz gdzie. Chętnie skorzystam. 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack1310 napisał:

 

Więc jaka jest przyjemność targać motonga na przyczepce żeby zrobić gdzieś foto??

stary gdzie ty żyjesz?? setki ludzi ci to powie : DLA FEJSIKA I LANSIKU ... no przeciez nie powiecie mi w wiekszosci, ze robicie TO tylko dla siebie, tak dla samej czystej przyjemnosci... oczywistym jest, ze kazdy kto w okolicach 40-tki kupuje po dlugim okresie motonga robi to w kilku celach, które zawierają sie w jednym zdaniu, w zasadzie wyrażeniu "kryzys wieku sredniego" ?, podobnie rzecz sie ma w kupnie sportowego auta lub kolejnej kochance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.