Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja majówka 2019 , 27.04 - 05.05


Cavallii

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Piotrek. napisał:

Jeżeli chodzi o Albanię to myślałem o tym żeby wjechać tam na jeden dzień. Na pewno droga SH20 i być może udałoby się dojechać gdzieś pod Teth.

Nie wiem jakim motocyklem będziesz jechał, ale jeżeli typową "szosówką", to przemyśl tą opcję :) Jadąc od Kopliku, na początku  może być bajkowo. Droga bardzo kręta i wyasfaltowana. Asfalt kończy się gdzieś w okolicach przełęczy Qafe e Thores na wysokości około 1700m. Następnie czeka cię jakieś 13-15 km zjazdu do wioski Theth z różnicą poziomów około 1000m. Droga szeroka na jeden samochód. Tutaj  zaczyna się hardkor z dziurami, wyrwami, żwirem, skałami i kamieniami jak na nasypach kolejowych. Duża szansa, że przejedziesz stricte szosowym motocyklem(raczej na lekko bez załadunku), pytanie czy wrócisz w jednym kawałku ;)

Jest alternatywna droga od strony Szkodry przez Ura e Sthrenje, przełęcz Qafa Malit te Shoshit, itd, ale jest to wariant jeszcze bardziej hardkorowy, bo pokonanie tej trasy(80km) zajmuje od 6 do 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wicher napisał:

Nie wiem jakim motocyklem będziesz jechał, ale jeżeli typową "szosówką", to przemyśl tą opcję :) Jadąc od Kopliku, na początku  może być bajkowo. Droga bardzo kręta i wyasfaltowana. Asfalt kończy się gdzieś w okolicach przełęczy Qafe e Thores na wysokości około 1700m. Następnie czeka cię jakieś 13-15 km zjazdu do wioski Theth z różnicą poziomów około 1000m. Droga szeroka na jeden samochód. Tutaj  zaczyna się hardkor z dziurami, wyrwami, żwirem, skałami i kamieniami jak na nasypach kolejowych. Duża szansa, że przejedziesz stricte szosowym motocyklem(raczej na lekko bez załadunku), pytanie czy wrócisz w jednym kawałku ;)

Jest alternatywna droga od strony Szkodry przez Ura e Sthrenje, przełęcz Qafa Malit te Shoshit, itd, ale jest to wariant jeszcze bardziej hardkorowy, bo pokonanie tej trasy(80km) zajmuje od 6 do 8 godzin.

W tym roku raczej na szutry nie zjadę, więc w moim przypadku wchodzą w grę tylko asfaltowe drogi.  Oglądałem tą drogę na goglach i wraz z końcem asfaltu będzie nawrotka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A może tak  oczywiście termin się nie zmienił tylko trasa troche zmodernizowana, tj rumunia  transalpina pózniej dunaj po stronie rumunskiej i na serpską następnie na dół bułgaria  macedonia jezioro ohrydzkie dalej albania sh20  czarnogóra kotor durmitor i do domu trasa na 4200km,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie przycichł, tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Transalpina i transfogarska o tej porze roku to kiepski pomysł. Pewnie będą jeszcze nie odkopane. Dotyczy to większości górskich przełęczy. Chorwacja, Kotor i trochę Bośni są pewne ale Czarnogóra na niektórych odcinkach może być jeszcze nieprzejezdna. Myślę że wybrzeże Adriatyku to na majówkę najpewniejszy pomysł a reszta się okaże na miejscu. Na chwilę obecną jeżeli pogoda nie zrobi jakiejś niespodzianki to ja na pewno pojadę, natomiast puki co innych chętnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja zawsze na propsie :)

Ostatnio nawet widziałem gdzieś takie zestawienie, że dla ludzi mieszkających na południu polski znacznie lepszym rozwiązaniem jest wyjazd nad Adriatyk. Odległość prawie podobna, czas podróży prawie podobny, za to pogoda jest u nich w zasadzie gwarantowana.

A że to jest UE, to w zasadzie wszedzie można wjechać na dowód, jesteśmy wszędzie traktowani w zasadzie jak w PL.

Tylko pamiętajcie o ubezpieczeniu turystycznym. Pod linkiem: https://wygodnie.pl/

można sprawdzić symulację kosztów z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to trasę rozpisałem, ale jak w życiu, jeżeli w 70% wypali to będzie super. Pierwszy dzień to w zasadzie dojazd, może w okolice Zagrzebia i tu jest co jechać, może być prawie 800 km. Można też kimnąć się nad Balatonem, w zeszłym roku we wrześniu wyjeżdżając o 6 dojechałem tam około 15. Potem chciałbym pojechać pod Rijekę i wzdłuż wybrzeża pojechać do Kotoru. Oczywiście po drodze trafią się jakieś noclegi. I teraz jest dylemat: co z drogami i śniegiem w Czarnogórze. Jeżeli przełęcze będą otwarte to można objechać w zasadzie cały kraj. Myślałem o jakiejś mecie skąd możnaby zrobić bazę wypadową. Stamtąd można jechać na SH20 do Albanii a potem powrót - trochę Bośnią z wizytą w Mostarze. Natomiast jeżeli Czarnogóra będzie nieprzejezdna to można pojechać wzdłuż wybrzeża Albani lub gdzie tam przyjdzie ochota. Oczywiście to tylko zarys a nie sztywny plan do wykonania. Co się nie dojedzie w tym roku to się zrobi w kolejnych ?. Co do tempa to się dostosuję, ale nie przeginam w zabudowanym i nie mam ciśnienia na wyścigi ?. Z dalekich wypraw najlepiej wrócić na kołach. Co do przebiegów dziennych to myślę że około 250-300km podczas zwiedzania i podziwiania widoków. Spanie gdzie popadnie ( hotele, hostele, kwatery), wolałbym nie taszczyć ze sobą namiotu i całego obozowiska. Myślę że jeżeli będzie już tak daleko to moglibyśmy się gdzieś spiknąć i spokojnie obgadać temat. W ten weekend mnie nie ma i będę miał ograniczony dostęp do neta. Potem powinno być już coraz cieplej i okazja na pewno się nadarzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zakupiłem literka  bandziorka  musze go ubrać oraz nabyć tylną opone  a starą wysłużoną suzi oddać innemu panu bo w jednej stajni nie przypadły sobie do gustu . W przyszłym tygodniu będe dopiero w piątek zostawiam numer tel 600 252 963 może tak będzie lepiej pogadać o wyprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.