Skocz do zawartości
Cavallii

Chorwacja majówka 2019 , 27.04 - 05.05

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moze byłby ktoś zainteresowany taką wyprawą w terminie 27.04--05.05 ?

Bede na Chorwacji pierwszy raz i fajnie by bylo jechac  na dwa , trzy motocykle:)

Trasa do uzgodnienia :)

W grupie razniej..

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemka, ja również wybieram się w tym terminie w tamte rejony. Dokąd Chciałbyś dojechać?, jakie noclegi i przebiegi dzienne? Ja chciałbym przejechać Chorwację wzdłuż Adriatyku a potem jeżeli drogi byłyby przejezdne to mam w planie jeszcze Czarnogórę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o Albanię to myślałem o tym żeby wjechać tam na jeden dzień. Na pewno droga SH20 i być może udałoby się dojechać gdzieś pod Teth.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko do dogadania w zeszłym roku przejechałem albanie wzdłuż wybrzeża od sarande do ulcinji,   z miedzylądowaniem  w orikum na sh 20 nie byłem a szkodre ominołem dlatego wspomniałem o albani.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Piotrek. napisał:

Jeżeli chodzi o Albanię to myślałem o tym żeby wjechać tam na jeden dzień. Na pewno droga SH20 i być może udałoby się dojechać gdzieś pod Teth.

Nie wiem jakim motocyklem będziesz jechał, ale jeżeli typową "szosówką", to przemyśl tą opcję :) Jadąc od Kopliku, na początku  może być bajkowo. Droga bardzo kręta i wyasfaltowana. Asfalt kończy się gdzieś w okolicach przełęczy Qafe e Thores na wysokości około 1700m. Następnie czeka cię jakieś 13-15 km zjazdu do wioski Theth z różnicą poziomów około 1000m. Droga szeroka na jeden samochód. Tutaj  zaczyna się hardkor z dziurami, wyrwami, żwirem, skałami i kamieniami jak na nasypach kolejowych. Duża szansa, że przejedziesz stricte szosowym motocyklem(raczej na lekko bez załadunku), pytanie czy wrócisz w jednym kawałku ;)

Jest alternatywna droga od strony Szkodry przez Ura e Sthrenje, przełęcz Qafa Malit te Shoshit, itd, ale jest to wariant jeszcze bardziej hardkorowy, bo pokonanie tej trasy(80km) zajmuje od 6 do 8 godzin.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Wicher napisał:

Nie wiem jakim motocyklem będziesz jechał, ale jeżeli typową "szosówką", to przemyśl tą opcję :) Jadąc od Kopliku, na początku  może być bajkowo. Droga bardzo kręta i wyasfaltowana. Asfalt kończy się gdzieś w okolicach przełęczy Qafe e Thores na wysokości około 1700m. Następnie czeka cię jakieś 13-15 km zjazdu do wioski Theth z różnicą poziomów około 1000m. Droga szeroka na jeden samochód. Tutaj  zaczyna się hardkor z dziurami, wyrwami, żwirem, skałami i kamieniami jak na nasypach kolejowych. Duża szansa, że przejedziesz stricte szosowym motocyklem(raczej na lekko bez załadunku), pytanie czy wrócisz w jednym kawałku ;)

Jest alternatywna droga od strony Szkodry przez Ura e Sthrenje, przełęcz Qafa Malit te Shoshit, itd, ale jest to wariant jeszcze bardziej hardkorowy, bo pokonanie tej trasy(80km) zajmuje od 6 do 8 godzin.

W tym roku raczej na szutry nie zjadę, więc w moim przypadku wchodzą w grę tylko asfaltowe drogi.  Oglądałem tą drogę na goglach i wraz z końcem asfaltu będzie nawrotka 😊

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to co innego ;) Sama SH 20 jest fajna i dostarcza dużo frajdy ;)

Mam nadzieję, że plan się powiedzie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej zainteresowany który założył ten wątek Cavallli milcz mnie też szutry nie bardzo interesują więc może coś się urodzi Piotr mnie do piątku nie bedzie  ale przecież za oknami zima obecnie minus osiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta