Skocz do zawartości
grzesiek_73

Przepis w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś obiło mi się o uszy, że w DE. jest przepis, który zwalnia z obowiązku używania kasku, gdy temperatura powietrza sięga coś powyższej trzydziestu kilku stopni.

Czy to może być prawda? 

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spotykałem się z tekstem o rejestracji skuterów Piaggio MP3 i Gilera Fuoco (trójkołowe) jako pojazd samochodowy inny.
Ale one miały dodatkowy hamulec nożny który hamował na przód i tył jednocześnie, i wpis w papierach.
Na takim skuterze mogłeś jeździć bez kasku (tak jak kabrioletem ;) ) , czy to rozważnie to już inna kwestia.

Wytapatalkowano

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem na niektore typy Piaggio MP3 nie jest  wymagane prawojazdy na motocykle.Wystarczy na samochod , jednak kask jest obowiazkowy tak samo jak na quada.

Skuterem  BMW C1  itp.mozna latac bez kasku.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te skutery 3 kołowe , którymi można jeździć bez kasku mają pasy bezpieczeństwa . BMW znajomego ma też dach i taką wajchę między nogami ,że jak ją zaciągnie to nie musi się podpierać nogami :) ( skuter ma dwa koła i w/w pasy ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawa sprawa z bmw c1.Niemiecki  wynalazek calkowicie produkowany byl przez  Wloska Firme zajmujaca sie budowa karoserii Bertone  w Turynie, co za szalot :D.W  roku 2003 zaprzestano to cudo produkowac ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mi się tak własnie wydawało, ale nigdy nie daję sobie niczego obciąć (co najwyżej paznokcie)

Tym bardziej, że we wrześniu na A2 od Hanoveru do Bielefeldu jechał chłopak na "Bandycie" bez kasku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W miescie przecietna dozwolona szybkosc to 50-60 km/h , ale widzialem i takich ktorzy sporo ponad 100 km/ h  zapie.....li.Po pijaku nie wolno latac , a lataja ;)

Znam goscia ktory latal bez uprawnien , do czasu,to sa i tacy co smigaja bez kasku ;)

Ps.W DE na drogach tez widzialem  sporo ryzykownych  rzeczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakis czas temu była akcja policyjna chwytania piratow na motkach.Nie opodal miejsca gdzie sie spotykamy w miasteczku turystyczno wypoczynkowe  , czyli obowiazkowe 50 km/h  stal gosciu z radarem , a radiowozy na parkingu  obok nas.W ciagu 1 h sporo namierzyli  za nie male przekroczenia predkosci , ale jeden Mistrz pobil wszystkie rekordy jakie ustalono  "tego" dnia.Juz go bylo slychac z dala jak pilowal motka.Po zatrzymaniu mistrza okazalo sie ze lecial  z predkoscia okolo 150km/h, 22 letni gosciu swiezo po egzaminie na  probnym okresie (2 lata) moze latac motkiem o mocy max 34KM , jednak ten motek byl otwarty , cos okolo 130KM.W praniu okazalo sie ze ten motek wymeldowany bez przegladu nalezal do jego ojca.On tylko blahy przemienil ze swojego  , swoj wypruty komin bez DB killera  i bez ABE  zalozyl.Za takie przekroczenia to mozna i w "kiblu wyladowac", zalezy tez jakiego mial adwokat.Tak ze jak widac , sa rozni ludzie z roznymi pomyslami , a efekty takich pomyslow w wiekszosci  wychodza w praniu.
Ps.Za jazde bez kasku kara wynosi 15€  z tego co mi wiadomo.Moja glowa mnie jest wiecej wart , a Twoja?:huh:;)

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Smieszne jest to , ze take akcje przez policje sa podawane  w radiu i gazetach pare dni przed :) i takie akcje sa juz od lat z poczatkiem sezonu i na koniec , tak ze wszyscy wiedza o tym "normalnie" No ale jak Albert Einstein powiedzial: 

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.;)

Edytowane przez Taurus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta