Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przepis w Niemczech


grzesiek_73

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykałem się z tekstem o rejestracji skuterów Piaggio MP3 i Gilera Fuoco (trójkołowe) jako pojazd samochodowy inny.
Ale one miały dodatkowy hamulec nożny który hamował na przód i tył jednocześnie, i wpis w papierach.
Na takim skuterze mogłeś jeździć bez kasku (tak jak kabrioletem ;) ) , czy to rozważnie to już inna kwestia.

Wytapatalkowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie przecietna dozwolona szybkosc to 50-60 km/h , ale widzialem i takich ktorzy sporo ponad 100 km/ h  zapie.....li.Po pijaku nie wolno latac , a lataja ;)

Znam goscia ktory latal bez uprawnien , do czasu,to sa i tacy co smigaja bez kasku ;)

Ps.W DE na drogach tez widzialem  sporo ryzykownych  rzeczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu była akcja policyjna chwytania piratow na motkach.Nie opodal miejsca gdzie sie spotykamy w miasteczku turystyczno wypoczynkowe  , czyli obowiazkowe 50 km/h  stal gosciu z radarem , a radiowozy na parkingu  obok nas.W ciagu 1 h sporo namierzyli  za nie male przekroczenia predkosci , ale jeden Mistrz pobil wszystkie rekordy jakie ustalono  "tego" dnia.Juz go bylo slychac z dala jak pilowal motka.Po zatrzymaniu mistrza okazalo sie ze lecial  z predkoscia okolo 150km/h, 22 letni gosciu swiezo po egzaminie na  probnym okresie (2 lata) moze latac motkiem o mocy max 34KM , jednak ten motek byl otwarty , cos okolo 130KM.W praniu okazalo sie ze ten motek wymeldowany bez przegladu nalezal do jego ojca.On tylko blahy przemienil ze swojego  , swoj wypruty komin bez DB killera  i bez ABE  zalozyl.Za takie przekroczenia to mozna i w "kiblu wyladowac", zalezy tez jakiego mial adwokat.Tak ze jak widac , sa rozni ludzie z roznymi pomyslami , a efekty takich pomyslow w wiekszosci  wychodza w praniu.
Ps.Za jazde bez kasku kara wynosi 15€  z tego co mi wiadomo.Moja glowa mnie jest wiecej wart , a Twoja?:huh:;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to , ze take akcje przez policje sa podawane  w radiu i gazetach pare dni przed :) i takie akcje sa juz od lat z poczatkiem sezonu i na koniec , tak ze wszyscy wiedza o tym "normalnie" No ale jak Albert Einstein powiedzial: 

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.;)

 

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.