Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki ER6n - stojak motocyklowy na przód, a dziwna budowa widelca.


Anastasia

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie oto jest pytanie...

Jak podnieść przód w moto, żeby było stabilnie, jeśli widelec jest dłuższy z jednej strony, a końce tegoż widelca różnią się od siebie kształtem? o.O
Mam raczej standardowy podnośnik na przód ale po dźwignięciu, moto nie jest stabilne przez dziwną budowę widelca.

W załączeniu zdjęcia poglądowe.
 

1.jpg

IMG_20181205_161757.jpg

IMG_20181205_161816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 19:11, Taurus napisał:

To cudo jest raczej przeznaczone  do serwisowania , napraw czy zimowania motka ,  nie do ujezdzania motorka na sucho 

Wiesz jak jest, czasem człowiek musi inaczej się udusi xD ale chyba nie mam wyboru. Zostanę przy tej najtańsze,j najtańszej opcji :D

Muszę-sobie-zapalić.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no ma znaczenie.Koncowka musi pasowac pod  srednice otworu  dolnej polki w Twoim motorko.Te stojaki pasuja w zasadzie do kazdego motka , tylko koncowki sie wymienia.Jesli koncowka nie jest zgrana z srednica  otworu  w dolnej polce (za duzy luz)  , motek bedzie sie bujal w wszystkie strony.

Ps.Jesli masz kogos z tokarka , to dorobienie takiej koncowki  jest male piwo;)

https://www.ebay.de/itm/RWSTFL27-Lenkkopf-Montagestander-Motorrad-vorne-neu-Kawasaki-ER6N/121259091261?hash=item1c3b9ae53d:g:XBcAAOSwcwhVQhXv:rk:24:pf:0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, to w takim razie muszę sobie zmierzyć średnicę otworu w moim moto. Widziałam te wszystkie uniwersalne stojaki, to jakieś takie cienkie te bolce mają :D

Niestety tego stojaka spod linku nie wysyłają do Polandii.

Na tył, pod wahacz to mam. Gorzej właśnie z przodem bo przez te dziwne kształty widelca żaden standardowy stojak nie podnosi moto stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z ponizszego linku wysyla tez do Polandii. :)

https://www.ricambiweiss.com/de/montagestaender/montagestaender-vorderrad/rwstfl-ricambi-weiss-motorrad-lenkkopf-montagestaender.htm

5 Lenkkopfadapter von 13 - 18 mm inklusive ( bitte nachmessen ) W zestawie jest juz 5 koncowek od 13- 18 mm inkluzyw (prosze wymierzyc)

No ale to jest tylko moja dorada ,decyzja nalezy do Ciebie.

Albo jeszcze lepiej tu do nabycia za poltem : https://defender.net.pl/product-pol-103184-BIKETEC-PODNOSNIK-STOJAK-MOTOCYKLOWY-POD-GLOWKE-RAMY-ADAPTERY-TYP-L-POD-TYLNY-WAHACZ.html

Produkt na zamowienie ,to i odpowiednio gruby bolec dorobia :D:blush:

Edytowane przez Taurus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.12.2018 o 09:28, grzesiek_73 napisał:

Do wiosny, już nie jest tak daleko.

Może wytrzymasz :)

A więc... nie wytrzymałam xD

Za poradą @Taurus-a kupiłam stojak pod główkę. Co prawda z innego źródła niż te podane tutaj, troszkę w niższej cenie ale wg mnie jest dobrze wykonany. Wygląda solidnie. Najważniejsze - w zestawie jest też odpowiedniej grubości bolec, który idealnie pasuje :D

Moto stoi stabilnie :)

 

IMG_20190106_150738.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anastasia napisał:

 troszkę w niższej cenie ale wg mnie jest dobrze wykonany. Wygląda solidnie. Najważniejsze - w zestawie jest też odpowiedniej grubości bolec, który idealnie pasuje :D

Tansze  nie musi  oznaczac gorsze.Solidnie to wyglada , brawo :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 17:33, Anastasia napisał:

A więc... nie wytrzymałam xD

Za poradą @Taurus-a kupiłam stojak pod główkę. Co prawda z innego źródła niż te podane tutaj, troszkę w niższej cenie ale wg mnie jest dobrze wykonany. Wygląda solidnie. Najważniejsze - w zestawie jest też odpowiedniej grubości bolec, który idealnie pasuje :D

Moto stoi stabilnie :)

 

IMG_20190106_150738.jpg

No brawo! 

Jakoś ta wiosna, tak jakby się oddaliła (bynajmniej na chwilę obecną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.