Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklem po Polsce 1987 r


Rekomendowane odpowiedzi

Były jeszcze Ce-Zety , niestety w tych czechosłowackich sprzętach co rusz koledzy musieli kopać przy "platynkach"  a moja ETZ 250 była piękna , chociaż bez tarczy i obrotomierza . Kupiłem ją od kolegi , który się z nią nie dogadywał . Po kolejnym zatarciu wału wymienił się na kolarkę nówkę , też kilka wypłat ...i się zaczęło . W 89 , po wyjściu z woja na " jedynego ..." ,wyciągnąłem z piwnicy i znowu :) . Na wiosnę jak padła pralka "Polar " i nie było w czym prać , :( podjąłem męską decyzję ... i sprzedałem , a kasy akurat wystarczyło na " Wiatkę ". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Taurus napisał:

Aaaa , to byles Gosciem.Ja w tym czasie mialem urala.Syrena dla mnie byla  marzeniem.:D

Pamietam ze kupilem od gornika za 72000 dwuletnia,a on dostal talon na  grubie i nowa kupil za 74.ooo

1 godzinę temu, LBG napisał:

My lubiliśmy ETZ-ety (i The Beatles), a jeździliśmy Jawą  :D

( z calym szacunkiem do kolegow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LBG napisał:

Taaa, zona miała. Wszystkie bebechy stare, a buda za 3 lata miał już dziury w progach.

To tez mialo swoje plusy.Jako  samochodowy lakiernik (mechanior,elektryk) a to rozrzad do wymiany,albo wiazka kabli ma przebicie ,cos do lakierowania po blacharzu, zawsze mielismy robote :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, becker napisał:

trza bylo ruskiego kupic a nie polskiego... mnie raz jebło prądem tam z tyłu, był czad :D ... i dwa programy tylko były tzn. program pierwszy i program drugi

to bylo na kanale 6 i 8

bez pilota!!!

trzeba bylo isc do telewizora i przekrecic galka.

o 24.00 byl grany hymn i koniec ogladania

a na drugim zaczynalo sie kolo 18.00 cos dla dzieci,potem teatr,albo cos innego  i 21.30 koniec. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LBG napisał:

Rubin miał dwie głowice - na jednym była jedynka, a na drugim na 21 kanale dwójka i wystarczyło ten przełącznik głowic używać. Na 11 były Czechy.

czechy tak jest,to byla Ostrawa (tak starsi mowili jak pamietam)

mialem chyba 12 albo 13 lat sasiad mial taka extra antene na dachu i cala ulica u niego siedziala(bo byly mistrzostwa swiata w pilce noznej)

cos pieknego jak ludzie sie spotykali dzieki temu i jak sie cieszyli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 2.12.2018 o 09:08, LBG napisał:

My lubiliśmy ETZ-ety (i The Beatles), a jeździliśmy Jawą  :D

Przysłowia mądrością narodu...

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Wtedy wszystko było na wagę złota.

Ja też, bardziej The Beatles, ale Jawy miałem, bo chciałem :)

Chociaż ETZtki były bardziej "zaawansowane"

Miały 5 biegów i hamulec tarczowy.

Ale za to Jawą można było jeździć bez wciskania klamki sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Studio 2 " było tylko w jedną sobotę w miesiącu , bo reszta była pracująca ,do 13  (6h ) , ale zawsze . Za to ,jak już leciało , to się oglądało " kosmos 1999 " , pamiętacie " ... orzeł 2 wylądował ... " :)  i ABBA tam kiedyś była i były puste podwórka . A, ważne , nie tęsknię  ...  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.