Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklem po Polsce 1987 r


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tę (archiwalną) relację i uznałem  ,że warto ją zamieścić choćby jako propozycję trasy dla młodszych i wspomnień dla starszych . Jazda bez GPS , telefonu , aparatu cyfrowego za to z mapą z kiosku i kartkami na paliwo w kieszeni ?. Proponuję obejrzeć wieczorem przy piwku ?

https://youtu.be/hVwVYm38m-I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło wspominam tamte czasy a zwłaszcza rajzy na zolyty  z Lędzin do Opola starą E22 tzw. betonówką. Był 1982 rok. Miałem wtedy Jawę 250 z 1959 roku którą otrzymałem w ,, spadku'' po starszym bracie. Staruszka chodziła bezbłędnie. Autostrady jeszcze nie było a E22 w opłakanym stanie. Złącza płyt betonowych z których była zbudowana tak nierówne, że miało się wrażenie, że przednie zawieszenie zaraz się rozsypie. Ruch był bardzo mały, może 20% obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, becker napisał:

TSy byly tez czerwone, kolega mial bo ojciec mu kupił na książeczke G (kto pamieta co to było :D?) , zadupcało to zdrowo, a gdzies na necie znalazłem tez białe TSy

Odpowiadam na pytanie. Książeczki G uprawniały do zakupów w sieci sklepów górniczych w których, w tych czasach dostępnych było wiele atrakcyjnych towarów. Odprowadzano na nie zarobki za dni ustawowo wolne od pracy. Wiem bo w tych czasach pracowałem na kop. Ziemowit i też korzystałem  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, becker napisał:

TSy byly tez czerwone, kolega mial bo ojciec mu kupił na książeczke G (kto pamieta co to było :D?) , zadupcało to zdrowo, a gdzies na necie znalazłem tez białe TSy

877279660_4_1080x720_sliczna-jawa-350ts-bardzo-dobry-stan-motocykle.jpg

Taką miałem  ( i czarną również). 

Czarna była na ówczesne czasy, bardziej "młodzieżowa" (czarną mi zajumali i mam nadzieję, że się na niej kur.a  zabili:mad: )

Książeczka  "G"....   To "prawie PEWEX był  (tato miał:rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec z ksiązeczki "G" zaopatrywał polowe rodziny na wsi w pralki i lodówki ... A Jawy mi nie kupil, niby za droga była :D i niby nie bylo gdzie trzymac, a kumplowi ojciec kupił i codziennie koles ją z piwnicy targał i wieczorem chował do piwnicy, po schodkach śmy sprowadzali ...

obadajcie cos takiego

 

718601577_2_644x461_scrambler-cafe-racer-bobber-custom-tracker-cz-350-motocykl-dodaj-zdjecia.jpg

718601577_4_644x461_scrambler-cafe-racer-bobber-custom-tracker-cz-350-motocykl-motoryzacja.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, becker napisał:

mój ojciec z ksiązeczki "G" zaopatrywał polowe rodziny na wsi w pralki i lodówki ... A Jawy mi nie kupil, niby za droga była :D i niby nie bylo gdzie trzymac, a kumplowi ojciec kupił i codziennie koles ją z piwnicy targał i wieczorem chował do piwnicy, po schodkach śmy sprowadzali ...

Mi również tato  nie kupił :(. Sam sobie kupiłem "na wolnym rynku"

Kumpel też trzymał w piwnicy (w bloku?) - była to gimnastyka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, LBG napisał:

Mój brat miał nazbierane na ETZ, ale nie mógł nigdzie dostać i na delegacji ojca przywieźli w Żuku na pace z Mazur Jawę TS 350. Ale była radocha

Takie czasy (w sumie fajne, bo byliśmy młodzi) 

W muzyce był podział na tych, co słuchają The Rolling Stones i na tych, co słuchają The Beatles 

A w motocyklach, na tych co lubią ETZy i na tych co lubią Jawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.