Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubiór na 125 - zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku lat chodziło mi po głowie kupno motocykla, od 6 lat jeżdżę samochodem i w końcu mogę spełnić swoje małe marzenie. Zdecydowałem się na Suzuki GSX-R 125. Problem, który się pojawił to ubiór, na rynku jest tyle polecanych modeli, że mam ogromny mętlik w głowie.

Jeżeli chodzi o styl jazdy, to będzie to głównie jazda miejska + jazda drogami krajowymi, jestem spokojnym kierowcą i raczej nie będę przekraczał 100 km/h. Najczęściej okolice 70-80. Docelowo chciałbym na motocyklu jeździć do pracy (20 km w jedną stronę, 80% droga krajowa). Mam 175 cm wzrostu i ważę 65 kg.

Po przeczytaniu kilkunastu artykułów wybiłem sobie z głowy strój skórzany -  wygląda fajnie, ale upiekę się w nim, szczególnie w mieście i ogólnie na 125. Skłaniam się raczej ku elementom tekstylnym - czy słusznie? Chodzi o to, żeby było bezpiecznie i nie wydrenowało jakoś mocno kieszeni, czy możecie polecić coś sensownego? Czy zmieszczę się ze spodniami, kurtką, rękawicami i butami w cenie 2000-2500 zł? Możecie podrzucić jakieś propozycje? Czy produkty marki Rebelhorn, Ozone, Shima są odpowiednie na motocykl klasy 125?

Jeżeli chodzi o spodnie, to tutaj dużego pola do popisu nie ma, skłaniam się ku "jeansowi", z kurtek zainteresowała mnie Rebelhorn Cubby III - warto w taką zainwestować?

Jeżeli chodzi o kask, to tutaj również chciałbym Was poprosić o poradę. Czy HJC FG-17 będzie odpowiedni? Używam okularów, więc ważne jest, abym mógł w nich jeździć.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kasku FG-17 ale używam IS-17 i nie miałem żadnych problemów z zmieszczeniem okularów. Powiedziałbym bardziej że to jak je tam mieścisz w większym stopniu zależy od okularów jakie używasz. Np ja pierw miałem okulary i przymierzałem kaski wraz z okularami, ale potem jak okulary wymieniałem to u optyka przymierzałem okulary pod kątem miejsca w kasku i wygody ich wkładania. Zresztą jeżeli masz w planach jazdę nawet w chłodzie to rozważ soczewki bo blenda bledną ale okulary ci parować będą :(

Z spodni to ja od serca polecam FreeStar jensy - Jak wchodzili na rynek to kupiłem sobie od niech te z gaciami kewlarowymi. Jakiś rok temu jeden z ochraniaczy zmęczył się i pękł tam gdzie się zginał dopasowując do kolana. Zadzwoniłem, wyjaśniłem sprawę i pan stwierdził że jako że mam ich stary model spodni z starymi ochraniaczami to bezpłatnie wysłał mi dwa nowe nakolanniki. Nie spodziewałem się tego bo pierwotnie chciałem nawet je kupić. 

Co do reszty to mogę tylko powiedzieć że rękawice shima st-1 dobre tylko to sama skóra więc jaka temp wokoło taka i na palcach. Od roku poszedłem za radą kolegów tutaj i zanabyłem heldy Air'n Dry i jestem nawet zadowolony. Co do ciuchów to najlepiej jak znajdziesz sobie w necie opisy ubranek, znajdziesz kilka i przymierzaj je w sklepach. Zajmie ci to ciut czasu ale najlepiej dopasujesz do siebie je. Z kasą spokojnie się zmieścisz. do 2500. do 2000 już będziesz musiał na czymś przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.