Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kolejne moto ok 100km


thomas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam się do zmiany moto na coś mocniejszego ok 100km. Obecnie jeżdżę na nc750s i jestem zadowolony ale apetyt rośnie... NC jest zgrabny oszczędny przeglądy co 12k i ten schowek na kask czy drobne zakupy, który w jeździe do pracy czy po mieście jest mega użyteczny. Ale brakuje mi mocy... 56km to już mało. Gdyby nc miał te 100kucy to pewnie bym nim jeździł i jeździł.

Znalazlem shivera 900 jednak kiepsko jest z serwisami czy dystrybutorami na nasz kraj, poza tym czytałem że aprilki miały problemy z elektroniką i że są awaryjne jednak z braku serwisów i małej ilości moto na naszych drogach ciężko o potwierdzenie tej opinii.

Alternatywa jest z900 i gsx-s 750 ale kawa wydaje sie zdecydowanie ciekawsza. Brak jej tylko kontroli trakcji  i mam watpliwosci czy to jest duża wada? W nc jej nie mam ale moc jest 2x mniejsza a na mokrym nie raz mi tył ujechal.

Stąd pytanie o nakeda na miasto i czasmi wypady na traski do ok 500km przy 180cm 80kg.

Co do budżetu... To tu jest problem bo chce się zmieścić w 30k ale zarówno shiver jak i z900 są nowymi  modelami z 2017r więc chyba ciężko będzie znaleźć coś w tej cenie. Może starszy gsx albo z800? Co sądzicie o nich?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych, też wybrałbym 990 smt (a mam porównanie z z1000sx). Od 2011 mają też abs. Ja mam z 2010 i brak abs mi nie przeszkadza. Jedyny minus to spalanie. W mieście poniżej 7 nie zejdę, a ostatni bak to prawie 9 :D W trasie da się poniżej 6, ale średnio 6,5 przy normalnej jeździe. No i te silniki lubią olej, choć nie w każdym egzemplarzu i w różnych ilościach.

Po mieście lepiej mi się na KTM jeździ jak na Zecie. W trasę również, na winkle też. Tylko do winklowania lepiej założyć na tył 180/60, bo standardowy profil 55 za szybko się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdżę Z900 od 2017 i jestem mega zadowolony. Robiłem nim już kilka tras po około 200 250km i nie czuć zmęczenia. Moto jest bardzo dynamiczne i nocne to fakt... ale brak kontroli trakcji nie jest aż taką wadą. Oczywiście w deszczu trzeba delikatnie dawkowac gaz. Zakupiłem tez na początku sezonu kufry boczne.

Możesz w tej cenie rozważyć zakup Suzuki gsx-s 750 z kontrola trakcji ale moto jest jednak słabsze. I w mojej opinii mniej ciekawsze z wyglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś może o czymś innym?

Idź do Yamahy i zrób sobie jazdę testową MT-07.

W tym sezonie zrobiłem nią 10 tyś km.

Super na miasto i w trasy też nią śmigam (zdarzało się pyknąć ponad 600km w ciągu dnia, ale to już nie miało zbyt wiele wspólnego z przyjemnością)

Nie ma 100 kucy ale rwie jak dziki ?

Można iść do salonu (różne marki), przejechać się, zdecydować.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.