Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Typowo pierwsze moto :)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W przyszłym roku jak zdam prawko kat A będę chciał kupić jakiś motocykl prawdopodobnie na 1 sezon. Cena o jakiej myślę to coś koło 15/17tys choć ostatnio myślę o CBR 600F4 podobno dobry motocykl i łatwo go sprzedać, bo ceny się trzymają no i tani do 9k można fajne egzemplarze wyhaczyć.

Ogólnie co mi się podoba? Sporty coś pokroju r6 jakieś kawasaki, suzuki ogólnie "plastiki" ale jestem otwarty na inne sugestie. Choć nakedy średnio mnie przekonują

Spoko wygląda też Yamaha XJ6 Diversion F race blue niby naked ale w pełnych owiewkach i nad tym moto najbardziej się zastanawiam kupić za około 15tyś dobry egzemplarz i zostać z nim na dłużej jeździć bić kilometry doszkalać się na tor itp itd a potem jakiś sport.

Motocykl przez 70% swojego czasu będzie jeździł po DTŚ więc wiadomo muszą być jakieś owiewki, żeby było przyjemniej i co najmniej 500/600ccm. 30% to będą wieczorne przejażdżki takie na luzie na spokojnie po okolicznych miastach(zwykle robię to autem). W dłuższe trasy też mam zamiar się wybierać pierwsza okazja będzie 20.06 nad Soline. Mam 175cm wzrostu pewnie się przyda.

Aaaa nie musicie pisać "kup tańszy resztę na porządne ciuchy bo na pewno się wywalisz" ciuchy już mam wybrane i będę w nich już na kursie tylko muszę po przymierzać w miastach za Śląskiem :)

 

W sumie to nie wiem co zrobić kupić tańszy na jeden sezon czy droższy na kilka. Dodam, że na pewno jak kupie moto coś  w nim przerobie pod siebie takie już mam zboczenie z samochodów ;)

Proponujcie śmiało jestem pewien, że razem do kilku moto dojdziemy :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli na pierwszy moto myślisz o Xj600 to może nie znajdę Ci najnowszej ale kolega chce sprzedać swoją...miałem okazję się przejechać, obejrzeć. Jazda bez zastrzeżeń, wizualnie to tak jak do każdego moto możesz się doczepić. Rocznik 1998, jeśli chcesz obejrzeć to znajdzie się parę zdjęć. Boguś w tym roku robił regulację gaźników - lepiej być nie może. Technicznie wszystko jest na 100%, a wiem co mówię bo obaj na co dzień pracujemy w serwisie :). Wiem, że najchętniej chciałbyś nową ale od czegoś trzeba zacząć...

z pozostałych to jeśli jesteś z Zabrza to najwłaściwsze miejsca dla Ciebie to:
https://motofrajda.otomoto.pl/
https://pmmotor.otomoto.

Choć pewnie nie jedyne. To tylko moja opinia ale na 7 maszyn z tych 2 lokalizacji to nikt z moich znajomych nie narzeka. Moją brałem w ciemno jak tylko się pojawiła i 2000 mil później jest bez zarzutu.

Jeśli mogę coś zasugerować...sam jeżdżę pierwszy sezon i sporo frajdy daje mi "wypróbowanie" różnych maszyn. Zawsze znajdziesz kogoś kto jeździ. Doprze myślisz żeby wziąć coś na sezon, w trakcie poznasz kilka innych sprzętów i zobaczysz co się kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HuSkEy nie myślę o xj600 niestety mnie nie przekonuje wole młodszego brata xj6 ;) 

18 godzin temu, HuSkEy napisał:

Jeśli mogę coś zasugerować...sam jeżdżę pierwszy sezon i sporo frajdy daje mi "wypróbowanie" różnych maszyn. Zawsze znajdziesz kogoś kto jeździ. Doprze myślisz żeby wziąć coś na sezon, w trakcie poznasz kilka innych sprzętów i zobaczysz co się kręci :)

mam zamiar w taki sposób próbować ale czy uda mi się znaleźć tyle różnych maszyn to nie wiem. Najwyżej będę próbował jazd testowych u dilerów ;)

 

@nocny potrzeby swoje znam i to bardzo dokładnie bo od 5 lat już wszystko obmyślam tylko wybór motocykla sprawia mi najwięcej trudności na szczęście mam jeszcze dosyć dużo czasu do sezonu więc coś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwicie się o to, to już moja sprawa, a ja nie jestem zupełnym świeżakiem ;)

choppery, crusiery, crossy to nie moja bajka więc skupmy się na informacjach które podałem wyżej na temat tego co mnie interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ehh widzę że na każdym forum są dziwni ludzie :) 

@nocny Moja odpowiedź tyczyła się głównie tego zdania, bo nie interesują mnie porady co może się zmienić w trakcie użytkowania moto, bo to chyba każdy rozsądny człowiek wie że wszystko z czasem i doświadczeniem może się zmienić ale też każdy zna siebie i jeśli ja wiem że moje preferencje które podałem wyżej są takie to znaczy, że nie zacznę po roku jeździć chopperem, bo jestem w pełni świadom wyboru ścieżki którą wybrałem. Pamiętajmy jednak, że każdy jest inny i niektórzy mają inne podejście do wyboru. A Twoja porada nie jest tematem mojego postu.

W dniu 12.11.2018 o 10:02, nocny napisał:

No no ino teoria a praktyka to dwie różne rzeczy to raz, a dwa jak pojeździsz zdobędziesz doświadczenie to się okaże że zaczniesz dostrzegać niuanse których swieżak nieogarnia.

 

10 godzin temu, nocny napisał:

No sorry ale sam napisałeś że w przyszłym roku będziesz mieć prawko a i w tytule napisałeś "typowe pierwsze moto" więc co ja wróżka?

Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem mój pierwszy post zauważyłbyś jakie mam oczekiwania odnośnie mojego pierwszego motocykla.

10 godzin temu, nocny napisał:

Zrobisz jak zechcesz ale po co pytasz w takim razie?

Ponieważ chciałbym prosić o propozycje motocykli i ewentualnie ich wady/zalety z waszego doświadczenia jakie mogą utrudnić/ułatwić naukę na danym moto. Ale bez różnych porad typu "jesteś świeżakiem nie wiesz co szukasz" itp itd które i tak nic nie zmienią. z moto miałem kiedyś do czynienia ale nie jestem jakimś tam znawcą w wielu rodzajach i modelach moto, a wiem, że na forum takie osoby się znajdą które w swojej karierze latały na 30 różnych moto.

8 godzin temu, becker napisał:

są dwa mozliwe powody :

 1. żeby powkurwiac albo

2. żeby sie pochwalic

p.s. on juz dawno wie co chce kupic, wszystko wie bo nie jest swieżakiem

i tu się mylisz żaden z powyższych powodów nie jest prawidłowy. Nie jestem osobą na forach która denerwuje i trolluje, zwykle staram się pytać i pomagać w miarę swojej wiedzy. drugi powód jest bez sensu bo nie mam  czym się chwalić.  Co do ostatniego zdania wiem co chce kupić ale tylko z rodzaju maszyny(czyt. sport, naked z owiewką ) czyli to co napisałem w 1 poście i do czego motocykl będę wykorzystywać. Póki co na 9 postów tylko jeden był na temat reszta to zwykły offtop. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w tą stronę.

No dobra skoro nie jesteś swieżak to proszę napisz jak na świętej spowiedzi ile km przejechałeś na motocyklu bez prawa jazdy?

Teraz cytat z Twojego pierwszego postu:
"W sumie to nie wiem co zrobić kupić tańszy na jeden sezon czy droższy na kilka"

I moja odpowiedź:

"Rzadko kiedy pierwszy motocykl jest na dłużej. Zwykle pierwszy, drugi sezon weryfikuje nasze oczekiwania i zaczynamy szukać czegoś bardziej pod nasze rzeczywiste potrzeby."

Teraz celowo nie wystawiłem ostatniego zdania bo śmiałem wspomnieć o mocy motocykla a ty swieżak nie jesteś choć jak pisałem poprzednio co innego wynika z Twojego pierwszego postu (brak pj).
I ostatnia rzecz kto pisał żebyś poszedł w czoperki?

Proszę zatem nie pisz że lecę offtopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział, że trzeba mieć coś nalatane, żeby nie być świeżakiem. Nie wszystko mój drogi sprowadza się do dystansu, ktoś kto ma nalatane 500 000km może nie potrafić prostej rzeczy.

4 minuty temu, nocny napisał:

I moja odpowiedź:

"Rzadko kiedy pierwszy motocykl jest na dłużej. Zwykle pierwszy, drugi sezon weryfikuje nasze oczekiwania i zaczynamy szukać czegoś bardziej pod nasze rzeczywiste potrzeby."

Pierwsze zdanie jest ok, ale reszta to już zwykła porada tak jak napisałem ja znam swoje rzeczywiste potrzeby więc wiem w jakim kręgu motocykli prosiłem Was o przykłady.

5 minut temu, nocny napisał:

I ostatnia rzecz kto pisał żebyś poszedł w czoperki?

 

W dniu 12.11.2018 o 10:02, nocny napisał:

No no ino teoria a praktyka to dwie różne rzeczy to raz, a dwa jak pojeździsz zdobędziesz doświadczenie to się okaże że zaczniesz dostrzegać niuanse których swieżak nieogarnia. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że będziesz szukać innego Moto.

"Czoperek" to był tylko taki przykład

 

to co robisz właśnie jest off top w związku z tym kończę tu i teraz, piszmy tylko na temat bez zbędnych porad, jak będę ich potrzebował to poszukam na forum

 

dla jasności interesują mnie tylko modele motocykli (w cenie od 5-15k) i do nich ewentualne opinie z Waszego doświadczenia. 

"Motocykl przez 70% swojego czasu będzie jeździł po DTŚ więc wiadomo muszą być jakieś owiewki, żeby było przyjemniej i co najmniej 500/600ccm. 30% to będą wieczorne przejażdżki takie na luzie na spokojnie po okolicznych miastach. W dłuższe trasy też mam zamiar się wybierać. Mam 175cm wzrostu pewnie się przyda. Sporty coś pokroju r6 jakieś kawasaki, suzuki ogólnie "plastiki" ale jestem otwarty na inne sugestie. Choć nakedy średnio mnie przekonują jedynie spoko wygląda też Yamaha XJ6 Diversion F race blue niby naked ale w pełnych owiewkach"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek, co Ci się tylko podoba. Na pierwsze moto to nie ma większego znaczenia. Tylko trzymaj się raczej porady 70-75 KM na początek bo to w zupełności wystarczy (i tak każdy kiedyś w końcu odkręci do końca a F4 ma się czym odpychać - może Cię to przerosnąć, tym bardziej na DTŚce). Każdy ma swój gust i swoje upodobania a - tak jak koledzy wyżej pisali - życie i tak zweryfikuje czy dany model Ci odpowiada czy nie. Kup coś tańszego na jeden sezon, polatasz i sprawdzisz czy jest OK czy za bardzo sportowo/turystycznie/niewygodnie/niepewnie itp. Po jakimś czasie może Ci się zmienić upodobanie to kupisz coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blush: A ja napiszę tak... "Gość" chciał popisać sobie o motocyklach (od czego jest to forum:)) - jakiś porad dotyczących różnych modeli.

Może i zaczął dwuznacznie, ale chyba powinniśmy być bardziej wyrozumiali.

A zachowaliśmy się, trochę jak "Starzy Tetrycy" Statler & Waldorf z Muppet Show:blush: 

W prawdzie bardzo ich lubię, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.