Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co kupić jako pierwszy 125


Arielantus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wiosnę mam zamiar kupic jakiś motor. Mam 174 cm wzrostu i 80 kg wagi. Planuje wydać około  6 tysięcy ponieważ nie wiem czy spodoba mi sie ten sport. Na chwile obecną zastanawiam sie nad Junakiem nk 125, Zippem vz3, Hyosung GT oraz Hondą cbf. Te dwa pierwsze motory podobają mi się najbardziej. Junaka nk można już nowego kupic za 5,500 zł a reszte używki w granicy 5 000 zł. Nie wiem na co zwracać uwage przy kupnie. Która z tych maszyn jest waszym zdaniem najlepsza i dlaczego. Podejrzewam że wiekszość bedzie zdania że Honda bo to nie chinczyk. Bede głownie miał zamiar poruszać sie tym motorem po miescie a od czasu do czasu jakiś wypadzik tak do 200 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale żadna 125 która może mieć 15KM nie będzie miała zacięcia sportowego, no chyba że mówisz o wyglądzie.

 

Sprawdź KTM Duke 125, na bardzo niską masę więc będzie dobrze przyspieszać.

 

Co do pory na kupno motocykla to wydaje mi się że na koniec sezonu masz szansę kupić trudne taniej niż na początek. Raczej ktoś chce sprzedać przed zimą.

 

Wytapatalkowano

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz jest najlepsza pora na zakup dlatego że ceny już zeszły w dół a wybór jest dość duży. Handlarze będą jeszcze wyrywać sprzęty z zachodu tak do grudnia, bo na południu sezon jeszcze trwa. Sporo ludzi sprzedaje swoje maszyny po sezonie np. ze wzgl. na brak własnego garażu, czy na chęć zmiany, co skutkuje przeważnie zakupem wiosennym. Z czasem, tak do lutego co lepsze egzemplarze bedą wybierane z rynku i zostaną te najgorsze no i najtańsze. Poza tym kupując teraz masz argumenty negocjacyjne typu koszt ubezpieczenia, przeglądu, płynów dla moto które będzie spało snem zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy sprzęt,to Daelim Roadwin 125.Wersje na wtrysku powinny już być w twoim budżecie.

Silniki na licencji Hondy,całkiem fajnie to śmiga.

https://www.olx.pl/oferta/daelim-roadwin-125-fi-2011-kat-b-wtrysk-CID5-IDvK3ad.html

Hyosung przez wiele lat robił silniki dla Suzuki,tutaj nie wyśmiewałbym koreańskch produktów.Jak sprzęt od rzeźnika,to i w silniku hondy diamentów nie znajdziesz.

Całkiem fajny jest xrx125 super moto.

Nieco bardziej wielozadaniowy jest RT125 Karion,ale raczej ten z silnikiem dohc i chłodnicą oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja bym sie mimo wszystko w chinszczyzne nie pchal - fakt, ze cenowo to masz nowego chinczyka lub ok 10letnia honde... ale radzilbym pozostac przy 'popularnych' markach

a co do typu motocykla to radze cos ma zblizona pozycje do motocykli... na ktorych zdaje sie prawo jazdy - duza szansa, ze ci sie to spodoba i za rok, dwa zechcesz robic A :)

nie przejmuj sie, ze np varadero jest 'duzy' - to w niczym nie przeszkadza, a wiekszy bedzie powazniej wygladac, wszystkie gadki typu mam tyle a tyle wagi i wzrostu mijaja sie z celem - jezeli wzrost masz wystarczajacy aby nogami dosiegnac ziemii to reszta sie nie przejmuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.