Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bałkany


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palnik napisał:

W Serbii  - park Narodowy Uvac , Czarnogóra - obowiązkowo Durmitor . A Albania - to cala północna i wschodnia część

Oj...jeśli chodzi o Albanie, to sie nie zgodzę. Ten kraj jest najpięknieszy i "klimatyczny" w poludniowej części

http://albaniapopolsku.pl/przewodnik/przelecz-llogara-punkt-widokowy/

http://www.naszcalyswiat.pl/albania/przelecz-llogara/

http://www.mala-albania.pl/miejsca/ksamil/

http://albaniapopolsku.pl/przewodnik/saranda/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że na jednym wyjeździe się nie skończy ?. W przyszłym roku mogę na wyjazd przeznaczyć około 10 dni i myślałem o wydłużonej majówce. Planując trochę dokładniej trasę obawiam się że ciężko będzie objechać Albanię w tak krótkim czasie. Czy orientujecie się może w temperaturach w regionie na początku maja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przy takich założeniach czasowych skupił się na Czarnogórze + ew kawałek Albanii jak chcesz liznąć tego kraju. Na pewno SH20 warta zaliczenia a blisko granicy.

Byliśmy w tym roku pierwszy raz i Czarnogóra nas urzekła, zwłaszcza Durmitor. Do tego trochę Bośni czy Chorwacji i 10 dni jak z bicza strzelił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za sugestie, trasa już wstępnie nakreślona i faktycznie 10 dni to za mało na objechanie Albanii. Pierwszy dzień to przelot w okolicę Zagrzebia, 2 następne to wybrzeże Chorwacji, następnie Mostat i zatoka kotorska 3 kolejne dni to głównie Czarnogóra a Albanią SH20 i SH21 z tym że do Theth pewnie nie dojadę bo na goglach pokazują od pewnego momentu szutry, a u mnie szosowy turystyk ?. Potem powrót Bośnią nad Balaton i stamtąd już do domu. Nad Albanią zastanowię się w kolejnych latach ale najpierw muszę dołożyć odpowiedni sprzęt do garażu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moi drodzy, w prawdzie zacząłem pisać już w innym wątku, i jest jeszcze trochę czasu na przemyślenia - może ktoś chciałby się dołączyć do wyprawy. Mam czas od 27.04 do 5.05 z możliwością przedłużenia o 2-3 dni. Głównie Chorwacja i Czarnogóra. Jeden dzień chciałbym przeznaczyć na Albanię a w drodze powrotnej nocleg w Mostacie i Bośnią nad Balaton. Tempo turystyczne, noclegi w hostelach, kwatery lub gdzie się da. Nie targam ze sobą namiotu więc łąki odpadają ?. Dokładny plan podróży zależy głównie od warunków pogodowych i przejezdności dróg, jeżeli przełęcze będą w tym czasie zamknięte to więcej czasu można przeznaczyć na wybrzeże ?. Głównie zwiedzam z kanapy motocyklowej, robię dużo zdjęć ale jestem elastyczny i mogę się dopasować. Jeżdżę turystyczną Kawą. Wybieram się pierwszy raz w te rejony i jak na razie jestem sam ze swoim pomysłem. Jeżeli byłby ktoś chętny to zapraszam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.10.2018 o 13:27, Wicher napisał:

Uważaj na krowy w Albanii,ludzi na rondach i latające śmieci ;)

 

Ja bym tutaj jeszcze dodał kozy. Bo kóz to jest tam dużo. Nie demonizowałbym jednak tej Albanii. Spędziłem w kraju dość sporo czasu oraz bardzo miło wspominam ten pobyt. Fatycznie takie rzeczy mogą się pojawić jak się jeździ po wioskach, ale jest to standard na Bałkanach. Jednakże duże miasta w Albanii są bardzo nowoczesne i na pewno nic takiego Was nie spotka....

Polecam podróżowanie głównie wiosną i jesienią bo sam byłem latem i było nieznośnie gorąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie należy traktować mojej wypowiedzi do końca poważnie ;)

Albania to świetny kraj, ludzie bardzo życzliwi, dobre jedzonko i piwko i ceny dla biały człowiek ;)

W tym roku wracamy do Albanii, bi mamy tam przyjaciela, więc będzie balanga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.