Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Buty "adwenczyr" i rękawice na chłodniejsze dni...


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowych butów w stylu bardziej przygodowym ;)

Szukam opinii użytkowników na temat Vanucci VTB 9. Ktoś może używa??

Z nieco wyższej półki, to interesują mnie TCX Infinity Evo Gore, Daytona Trans Open i wszędzie zachwalane Gaerne Midland Gore Tex. Ktoś używa, może się wypowiedzieć??

 

Potrzebuję też rękawic na chłodniejsze jesienne wieczory i skandynawskie klimaty :)

Potrzebuje tanich i dobrych, wiem że nie ma takich, ale raczej coś z niższej półki cenowej. Takie za pińcet czy osiemset nie wchodzą w grę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam VTB12, trochę inna (tańsza) konstrukcja ale założenia chyba dość podobne. Ja używam głównie w mieście, jakiś dalekich tras nie robię, generalnie minusów nie widzę, sztywne ale chodzić się da, dość szerokie w łydce ale to pewnie zależy od budowy użytkownika, w upały to wiadomo przewiewu trochę brakuje ale wsadziłem plastikową wkładkę (kratkę) i jest ok, jak narazie nie przemokły a kilka razy porządnie mnie zmoczyło, po 2 latach i jakichś 10 tyś km mają się dobrze, zawsze to skóra - zapastować co jakiś czas i powinny trochę wytrzymać. Ogólnie polecam (VTB12).

Z rękawic obecnie testuję 4biker bergen, wrażenia mocno pozytywne, na pewno lepsze od ixion blaze HP choć chyba nie tak ciepłe, ale możliwe że to tylko wrażenie bo w tym roku w ixionach jeszcze nie jeździłem, na pewno jakoś tak pewniej się kierownicę trzyma, z minusów to wąski mankiet czy jak to tam nazwać, trzeba się namęczyć żeby rękaw kurtki wcisnąć. Co do trwałości nic nie powiem ani o jednych ani o drugich bo za krótko ich używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Waglav,może i głupie pytanie,ale czy cholewa w tych butach jest na tyle wąska,że można gacie nasunąć na buty,czy tylko opcja spodnie do butów??

Krzysiek,dzięki za info o rękawicach.

Może jeszcze dzisiaj coś przymierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wicher napisał:

Waglav,może i głupie pytanie,ale czy cholewa w tych butach jest na tyle wąska,że można gacie nasunąć na buty,czy tylko opcja spodnie do butów??

Gacie nasuniesz na nie spokojnie ;) nawet jak wepnę wszystkie podpinki to i tak nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówią że Sidi ADV 2 to najwyższa półka jeśli chodzi o buty adv, no ale kosztują coś ok 1300 zł.
Ja jako ze mało jeżdżę, i taki zakup byłby dla mnie bez sensu, zdecydowałem się na Forma Adventure (wysokie).
Cena ok 800 zł, od siebie powiem że lekkie i wygodne. Przy upałach 30+ nie było w nich jakoś mega gorąco, a przy +5 nie było w nich zimno. Więcej niestety nie jestem w stanie powiedzieć, no może poza tym ze często były polecane na forum Transalpa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że po sezonie wyrobię sobie jakąś opinię.

Trochę sztywne są te buciory,ale mam nadzieję,że się ułożą.

Już przestawiłem nieco wyżej dźwignię zmiany biegów.

Coś czuję,że pierwsze jazdy w tych butach,to będą niezłe jaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bieliznę termoaktywna(getry,bluza) z merynosa.

Majtki z merynosa też możesz sobie zafundować.Brubeck ma takie w ofercie.

Na bieliznę jakiś mikropolar.Wydaje mi się,że gramatura rzędu 150-170 wystarczy. W 4F są takie za około 50-60 zł.

Wpięta membrana i to mi wystarcza.Nie używam podpinek dodawanych do kurtek,za wyjątkiem tych od spodni.

Wysokie,ciepłe skarpety, a pod letnie rękawice,możesz założyć cienkie rękawiczki termiczne.

Kominiarkę z kołnierzem na ramiona,bo dosyć dużo ciepła ucieka z okolicy kołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.