Jump to content
Farida

Śpicie

Recommended Posts

Śpicie? Czy tylko ja cierpię na bezsenność i zaczynam popadać w depresję ,bo nie mam moto,ten sezon już się dla mnie chyba zakończył  i zaraz chyba zwariuje, jak juz zakladam taki temat 🤣😂😂

18 minut temu, Taurus napisał:

Mloda godzina , na spanie jeszcze czas ;)

no właśnie , czasami można stwierdzić ,że dopiero południe :D

ja tez mam już po sezonie i w zw. z tym lekki dołek jest. Co do forumowej smuty posezonowej, to jeszcze na nią za wcześnie, ale jak nadejdzie to się zaczną dywagacje np. na temat wyższości dzwonków gazowych w motocyklu nad wpływem dorożkarstwa w Chinach na pełnię księżyca, więc nudno będzie tylko momentami :)

• Haha 1

Co do tematu bezsenności to również cierpiałem jednak pomogło kilka rzeczy i obecnie sypiam już o wiele lepiej:

Po pierwsze zmiana materaca na wygodniejszy ( o dziwo wygodniej sypia mi sie na twardym i ponoć takie właśnie materace są o wiele lepsze jeśli chodzi o nasz kręgosłup)

Po drugie zaprzestanie grania na kompie i przeglądania telefonu bo coś takiego zaburza produkcję melaniny, która jest hormonem snu

Nieobjadanie się na noc

No i chodzenie do snu w tych samych godzinach bo dzieki temu organizm się przyzwyczaja

Poczytajcie sobie tutaj https://sembella.pl/porady/meczacy-lekki-sen/

Co do spania wyczytałem bardzo mądry tekst.
Jak to jest że ludzie często dążą do tego by mieć jak najlepszy samochód a materac kupują z reguły najtańszy.
Spora cześć osób używa samochodu na dojazdy do pracy, spędzają w nim powiedzmy 1h dziennie.
W łóżku natomiast spędzamy 6-8 h dziennie... czyli 1/4 lub 1/3 życia.

Od siebie dodam poduszki profilowane, sam śpię na boku lub plecach i dzięki wyprofilowanej poduszczę lepiej śpię.