Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

HONDA PC800


Tomek PC800

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.09.2018 o 22:05, victoryMP napisał:

powodzenia.

a to pierwsze moto?

Nie, wcześniej był Drag Star 650, potem dłuższa przerwa.

5 godzin temu, bankus napisał:

no ciekawa maszyna. Nie widziałem jeszcze takiej :)

Mało ich jeździ to fakt. zestali je produkować, mało ogłoszeń, trudno nie wpaść przy zakupie. Ale ja własnie chciałem taki, nie do końca szosówka i nie do końca turystyk, takie właśnie niepełne ale jednak od przodu po tył kompletne w swojej budowie.

W dniu 22.09.2018 o 21:55, grzesiek_73 napisał:

Gratulacje :)

Oby jeszcze pogoda, pozwoliła Ci się nacieszyć nowym nabytkiem, przed zimą.

Poprzedni właściciel był niższy i skrócił szybę przez co mi wieje od góry -póki jej nie wymienię. A poza tym to tylko w stopy wieje, co można załatwić zakładając lepsze buty. Szczęka w kasku zamknięta (LS2 FF399), wysokie buty i można jeździć. Jedynie jak na prawdę mocno wieje to jest niebezpiecznie, taka obudowa przy bocznym wietrze jak żagiel działa.

 

Wczoraj śmignąłem Brenna, ustroń, Wisła, Szczyrk, Bielsko i do domu. Fajnie się jechało.

Pomału sobie go robię pod siebie. Wymieniam kolejne elementy. Dziś kanapa pojechała do wymiany obszycia, planuję zabrać się za poprawki lakiernicze... bawie się

 

Lewa w górze

42332095_1227120794132192_1777957143027122176_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wijalis, wysyłkowo, ale są gdzieś z okolic Wrocławia. W tydzień kanapa była u mnie w domu.

Wykonawca mówi abym podgrzał plastik i ściągnął pasem. Ja się zastanawiam nad jakimś mocowaniem z linkami. Ale póki jest pogoda to nic nie robie, jeżdżę.

Teraz kłopot bo od tak radio mi przestało działać. Ale to w innym temacie już opisałem -czekam na rady. Póki co, zamówiłem nowe z ali, przynajmniej dojdzie USB i blutek. Jak zamontuje, to nie będę musiał wiadomości słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.09.2018 o 14:25, Tomek PC800 napisał:

Nie, wcześniej był Drag Star 650, potem dłuższa przerwa.

Mało ich jeździ to fakt. zestali je produkować, mało ogłoszeń, trudno nie wpaść przy zakupie. Ale ja własnie chciałem taki, nie do końca szosówka i nie do końca turystyk, takie właśnie niepełne ale jednak od przodu po tył kompletne w swojej budowie.

Poprzedni właściciel był niższy i skrócił szybę przez co mi wieje od góry -póki jej nie wymienię. A poza tym to tylko w stopy wieje, co można załatwić zakładając lepsze buty. Szczęka w kasku zamknięta (LS2 FF399), wysokie buty i można jeździć. Jedynie jak na prawdę mocno wieje to jest niebezpiecznie, taka obudowa przy bocznym wietrze jak żagiel działa.

 

Wczoraj śmignąłem Brenna, ustroń, Wisła, Szczyrk, Bielsko i do domu. Fajnie się jechało.

Pomału sobie go robię pod siebie. Wymieniam kolejne elementy. Dziś kanapa pojechała do wymiany obszycia, planuję zabrać się za poprawki lakiernicze... bawie się

 

Lewa w górze

42332095_1227120794132192_1777957143027122176_o.jpg

Siema. Tak się składa że też mam taki motek (1990). Kilka uwag z własnego doświadczenia:

1/ przyglądnij bardzo dobrze wahacz tył - jest stalowy i podatny na korozję a co za tym idzie traci sztywność (ja regenerowałem) występują tam też dwa rozmiary łożysk więc jeżeli już to dobieraj po wyjęciu starych

2/ termostat może już być zdefragmentowany... Podchodzi z freelandera

3/ uważaj na plastiki... Lusterka są nie do nabycia...

4/ jak z ładowaniem? Regulator napięcia czasem ulega temperaturze...

(Ja niestety jestem na etapie diagnostyki, wyciągania alternatora i szukaniu kogoś do przewinięcia - 13.8V bez świateł to zbyt mało...)

5/stan przewodów układu hamulcowego - płyn hamulcowy tylko DOT-4 (leciwe uszczelniacze mogą się poddać przy zastosowaniu 5 i wymień też w pompce sprzęgła. Osobiście zmieniałem tłoczki... Skorodowanły i po wymianie klocków zablokowało zacisk na amen.

6/ kardan - olej w przekładni jeżeli nie ma wycieków to spoko można częściej niż serwis radzi zmieniać olej w odpowiedniej specyfikacji.

Motkiem pomykam turystycznie (a mam dwa więc nalot w rozbiciu na dwa) dołożyłem kufer centralny /jak PC wyszedł z projektowania to jeszcze nie było kasków szczękowych a te niestety nie mieszczą się w kufrach/ i naprawdę zabrać można sporo graciwa nawet namiocik. Spalanie przyzwoite 4.6-6.5 Co do szyby założyłem wysoką i wracając w deszczu ze Słowacji zmokły tylko ręce. (Ale w letnie dni zero wiaterku i bez letniego kombinezonu cieplutko)

Tak jak pisałeś PC podatny jest na boczny wiatr. Cieszę się że ktoś jeszcze pomyka na PC choć na zlotach już prawie nie spotykane. W tym roku miałem przyjemność spotkać dwa w błękicie i tak jak moja w czerwieni.

Do zoboczyska gdzieś na trasie w nowym sezonie. LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.12.2018 o 14:06, mack1310 napisał:

PS. Jeszcze takie pytanie; masz kask którym jestem zainteresowany - jakie wrażenia, jak oceniasz ten kask?

Witaj. Kask: bardzo dobry stosunek jakości do ceny! Do tej pory jeździłem tylko na bezszczękowcu więc dla mnie różnica jest znaczna w samym użytkowaniu. Zamknięty jest cichy, wygodny... dla mnie wystarczający. Otwarty jeszcze wygodniejszy, nie ma szumów z powodu otwartej szczęki. W razie potrzeby spokojnie zamykasz w trakcie jazdy, szybka z automatu się unosi. Aby otworzyć to szybkę już sam musisz podnieść.

Jak dla mnie duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przy 150-160km czułem jak mi kask wpada w drgania przez wiatr, już tego nie czuć. Wiatru duuużo mniej w brodę (mam kask z opcją otwartego, LS). Na wprost widoczność dobra. Zastanawiam się czy nie założyć deflektora na próbę, jednak jestem trochę wysoki. Ale wtedy widoczność sobie ograniczę. Jeszcze się zastanowię. No i fakt, jak żagiel, ale znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

Czy ktos z posiadaczy PC 800 ma namiar na inny numer filtra powietrza jak z K&N?

Nie ma nic innego w ofercie a jeszcze w tamtym sezonie były z Hiflo dostępne a teraz w każdej hurtowni tylko K&N

numer HA-8089.

Czy macie jakieś inne może pomysły lub numer filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Niestety niemal tuż po malowaniu wyjechała mi dziewczynka na rowerze na pasy! Kompletnie zero czegokolwiek, gdybym jechał autem to.... 

Ominąłem ją, rower i ona cała. Dla niej skończyło się na strachu, dla mnie na wypłacie odszkodowania z jej PZU i.... długo by wymieniać. Moto jeździ, ale trzeba poprawek, szyby... żal serce ściska jak mam myśleć. Cieplej się zrobi będę walczył.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.