Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

TDM900


bankus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

temat: w jakim stopniu zwracać uwagę na wiek motocykla tej samej marki i modelu?
Taki mam dylemacik: od 3 m-cy poszukuję TDM900. (3 okazje mi uciekły, jednej na szczęście nie kupiłem).Wiem już wiele nt modelu.
TDM900 w 2006 roku przeszła mały lift polegający na drobnych ulepszeniach technicznych, a wizualnie rozróżnimy ją TYLKO po białych zegarach, (których kolor czarne lub białe - mam w dupie) oraz czarnym malowaniem ramy i silnika, czego nie mam w dupie, bo celuję w czarną maszynę i tu czarna rama i silnik wyglądają zajebiście. Nie muszę nadmieniać (ale nadmieniam) że priorytetem jest dla mnie stan techniczny, przy czym odrobina lansu....no cóż...jestem normalny, więc nie jest mi obca, a poza tym mam na względzie późniejszą ( za ok.5 lat) sprzedaż maszyny, na co tzw. polift będzie miał zapewne wpływ.
No i problem jest taki, że maszyny poliftowe (2007 i wyżej) są oferowane głównie a nawet jedynie przez handlarzy, zwykle bez dodatków, zwykle na obcych jeszcze blachach, a roczniki np. 2004 można znależć od motocyklisty, gdzie w cenie masz dodatki (kufer, gniazda usb, centralka, szyba turystyczna).
Cena nie jest tu problemem, bo różnica między np. 2004 r. a 2012 r. to ok. 3 tysiali. 
Napiszcie na czym się skupić Waszym zdaniem, znacznie młodszy bez dod. i moim zdaniem niepewny, czy starszy ale pewniejszy (jak sądzę)? Przykład:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-td ... z3aQe.html?

dodam jeszcze że ABS nie ma dla mnie znaczenia (temat na osobny wątek)
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-td ... Bzelh.html?,

 

a tu przykład dlaczego nie chcę od handlarza - moto produkowane do 2012 roku, a tu okazja z 2016 z ceną z kosmosu

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-90 ... e2f0b5c4a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tdm jest motocyklem łatwym do sprawdzenia. Umieszczenie np. chromowanych osłon wydechu powoduje, że nawet niewielka gleba zostawia tam ślad. Przy glebie wydech uderza o wahacz, Szukaj tam wgnioty. Kolejnym wrażliwym elementem są boczne owiewki (płucka). Mają bardzo delikatne mocowania, łatwo uszkodzić je również zbyt dużą siłą dokręcenia. W modelach jednolitych kolorystycznie Obejrzyj, czy kolor płucek zgrywa się ze zbiornikiem. Właściwie każda malowana sztuka ma w tym zakresie widoczną różnicę w odcieniu lakieru. Z innych: lakierowana rama wyciera się w miejscu kontaktu z butem. Może to świadczyć o dużym przebiegu motocykla. Podsumowując. Szukałbym modelu lifcie, po akcji serwisowej - nowy napinacz rozrządu, zmiany w przednim zawieszeniu (nadal zbyt miękkie, warto rozważyć montaż sprężyn progresywnych), inaczej tapicerowana kanapa (dupa lepiej się trzyma).  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 22:43, bankus napisał:

 

 

a tu przykład dlaczego nie chcę od handlarza - moto produkowane do 2012 roku, a tu okazja z 2016 z ceną z kosmosu

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-90 ... e2f0b5c4a6

 Co do rocznika- gość się pewnie pomylił. Ostatnie egzemplarze wychodziły jeszcze w 2013 roku. Nie wiem dlaczego uważasz, że to cena z kosmosu ? Sprawdź sobie ceny tego modelu i rocznika ( a nawet roczników młodszych ) na zachodnich portalach aukcyjnych a oczy ci się otworzą nieco szerzej. Jeżeli gość kupił na zachodzie, to kieruje się tamtą  ceną i nie podaruje nikomu połowy motocykla za darmo. Ceny na polskim rynku kształtowane są przez polskich cwaniaczków, którzy oszukiwanie klientów mają we krwi. Jeszcze nigdy nie kupiłem moto w Polsce i nie kupię. Zawszę jadę po pewne moto (z pierwszej ręki, serwisowane ) za miedzę i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Powodzenia w poszukiwaniach i wyborze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.