Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Konsekwencje po zatrzymaniu przez policje


Kacper Kuley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 17 lat ukończone, posiadam quada Yamaha Grizzly 700 , nie mam żadnego prawa jazdy.

Co będzie jeżeli policja zatrzyma mnie gdy będę jechał po drogach publicznych? Mam OC i AC , czy będzie nagana, kara 500zł czy też zabronienie zrobienia prawa jazdy do 20/21 roku życia?

Dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sami wujkowie „dobra rada” dbający o Ciebie bardziej niż ty sam o siebie i oni samych siebie a nie pamiętają już jak sami jeździli bez prawka najebani :D :D 

Jal się nic nie zmieniło od moich czasów to mandata 500zl jeśli dodatkowo nic nie odjebiesz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sjs , jak ja jeździłem bez prawka to milicjant, tak milicjant mógł mi dać mandat 20 zł, pod warunkiem że mu się chciało go wypisać, brał dychę do kieszeni i było po sprawie.

Niestety tak fajnie już nie będzie, możesz mieć oczywiście swoje zdanie ale obiecaj publicznie że jak młody narobi bałaganu, kogoś okaleczy czy narobi szkody na grubą kasę to będziesz jako "dobry wujek" z nim to spłacał na spółę - życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś więc nie rozumiesz. Pytasz tylko o konsekwencje, OK. Albo więc piszesz jakiś refereat na ten temat (ale są jeszcze wakacje więc nie bardzo) i po prostu potrzebujesz suchej wiedzy albo (co bardziej prawdopodbne) planujesz raz za czas przelecieć droga publiczną. Pytasz więc co za to grozi a jeżeli okaże się, że kara jest do zaakceptowania przez Ciebie to będziesz latał po drodze mimo wszystko. Dlatego my, dorośli ludzie, którzy inaczej patrzą na świat, odradzamy Ci takie manewry. Tego samego zdania będą Twoi rodzice zresztą.

Dążysz w prostej linii do poziomu gości pokroju tego zucha: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,uderzyl-w-auto-i-uciekl-do-lasu-motocykliste-wytropil-pies,wia5-3266-37933.html

Nie rób tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2018 o 15:53, powolny napisał:

Milicjanci jeszcze wentylki wykręcali ,a teraz ,to se można p...ć :( .

Karwa to pamiętam:)

A jak zjechałem po schodach piździkiem na terenie parafii,to wentyle wykręcili i za uszy wytargali :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 23:23, Wicher napisał:

Karwa to pamiętam:)

A jak zjechałem po schodach piździkiem na terenie parafii,to wentyle wykręcili i za uszy wytargali :)

Pewnie proboszcza po cichaczu obserwowali,a Ty narobiłeś hałasu.

Dlatego zastosowali wobec Twojej osoby dodatkowy środek karno-wychowawczy w postaci targania za uszy.

Normalnie tylko spuszczali powietrze

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 22:54, Ichtio napisał:

Quad zarejestrowany na Ciebie czy rodziców? Ostatnio były 2 akcje w Wodzisławiu Śl. gdzie po zatrzymaniu nieletnich bez prawa jazdy odpowiedzieli także rodzice za "niezabezpieczenie pojazdu" czy jakoś tak...

Quad bez homologacji, bez rejestracji . Posiada 2 lusterka i światła mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.