Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kawasaki zzr 600 alternator 8,6v


dr tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze do was z pewnym problemem.

Może ktoś z was mi pomoże z tym: 

Pewnego  dnia  zzr zrobiłem 300 km  i przy końcu trasy zaczął  jakoś dziwnie pracować. swiatła przygasały podczas naciskania hamulca i po jakimś czasie zdechł. Nie mogłem go odpalić ponieważ padł akum  przepchałem go do domu. Następnego  dnia szukam usterki co mogło spowodować rozładowanie akuma. Po doładowaniu akuma  do full pojawiło się napięcie 13.6 w spoczynku,natomiast po uruchomieniu  motocykla pojawiło sie napięcie 14,2 . (Dwa regulatory już spalone ten jest 3 regulator napięcia( jest roczny) pracuje + dołączyłem wentylator do niego gdyż myślałem, żego przegrzewa i powoduje palenie regulatora. Następnie wiec sprawdziłem alternator :przy pomiarze uzwojenia rezystancja wyszła 0,3 Ohma na ciepłym i na zimnym silniku sprawdzane serwisów-ka podaje 02-06 Ohma. Brak przebicia cewek do masy. Sprawdziłem napięcie cewek 1,2,3  miernik ustawiony na 200V prądu przemiennego, przy mierzeniu poszczególnych cewek wyszło napięcie  8,6V, pomiar był sprawdzany przy podłączonej  kostce do motocykla  z całym osprzętem czyli światła wraz dodanym gazem do obrotów  4000 obr/min. Cewka została podmieniona  tez na ( używana nie wiadomo czy sprawna )cewkę przed podłączeniem  ja  do motocykla została przemierzona   rezystancja taka sama  jak u mojej  takie same parametry ,Voltage ten sam .

Więc pytanie jakie ma  być napięcie na  alternatorze ?

22.jpg

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowanie napięcia jest normalne . Spalone regulatory mogą wskazywać na uszkodzenie alternatora. Może być też jakieś zwarcie w instalacji. Pomiar rezystancji zwykłym multimetrem przy tak niskich wartościach jest tylko orientacyjny , zwarcie na uzwojeniu to wg serwisówki różnica 0,2 om a przerwa to mierzysz 2 pozostałe razem . Spróbuj zmierzyć napięcie na kostce przed regulatorem każdą fazę osobno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.