Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda bez prawka - konsekwencje??


Patris

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Patris napisał:

witajcie orientuje sie ktoś co grozi jak nie masz prawka na A

Jeśli spowodujesz wypadek... (im cięższy tym więcej grozi) 

Możesz na starcie zdup...ć sobie życie...:(

(hipotetycznie odpowiadam) 

W najlepszym wypadku mandat i zakaz dalszej jazdy (może być holowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na górze jest "szukaj", wez laska wbij sobie i poszukaj bo ten temat juz wałkowany milion razy... grozi ci wszystko, nie masz prawka to jest wypadek i ty jestes winna bo wedlug sądu w ogóle cie tam nie powinno być, ubezpieczenie nie działa więc jak ktos ląduje w szpitalu to ty placisz za leczenie, kwoty idą w tysiące złotowek, jak ktos ma trwały uszczerbek na zdrowiu może cie do sądu podać z powództwa cywilnego i mozesz płacić komuś rente do konca jego albo twojego życia, jak nie masz dodatkowo jakiegoś dobrego ubezpieczenia to za chwile glupoty mozesz płacic z wlasnej pensji jeszcze dlugo dlugo, zdarza sie czasem jak jest ewidentna kogos wina nie twoja, ze sąd rozłozy to na dwie strony, ale tak czy inaczej zawsze ty jesteś trafiona, jak zginiesz to rodzina nie dostanie po tobie żadnego ubezpieczenia.. kazdy musi sobie sam przekalkulować co mu sie opłaca, ja radze kazdemu kto chce poszaleć bez prawka na czymś co ma 2 koła i silnik zeby kupić starego crossa i pojezdzić po lesie, ostatecznie wyjdzie na pewno taniej ...

to jest wersja jak sie coś złego dzieje, ale ja nie widze przeszkód żeby od razu takie coś założyć, w koncu nie wszyscy co wyjechali rano do roboty wrócili wieczorem do domu, a żaden nie wyjeżdzał z przeświadczeniem że nie wróci.

pozdr.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie ma sie co przejmowac tymi 500zlotymi bo to nigdy nie ma miejsca... jak juz cie zatrzyma policja do kontroli to w zwiazku z jakims wykroczeniem (najczesciej predkosc) a w takich okolicznosciach to juz to 500 bedzie tym mniejszym zmartwieniem :)

przy jakimkolwiek zdarzeniu zawsze bedziesz sprawca - z tego sie nie wybronicz, jak beda ofiary, ludzie wyladuja w szpitalach itp to nie wyplacisz sie z kosztow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz ja mam pytanie , kiedyś byłam bardzo głupia , a że z zamiłowania do samochodów,driftu itp  będąc w trakcie kursu  ledwo mając 18 lat kupiłam bmw  ... kurs ukończyłam,na egzamin nigdy nie doszłam i nie zdążyłam, wyjechałam do holandii tam jeździłam praktycznie 4 lata (,potem jak wróciłam również już na odbywającym się zakazie w który dostałam w pl)  bez prawa jazdy , miałam kilka zwyczajnych kontroli mieszkając tam ale ani jednego przypału , zawsze miałam wersje , że zdałam dopiero i mam do odebrania w PL . Przyjechałam do PL i długo to nie trwało ,gdyż moja beemka ( bardziej przypałowej marki nie mogłam sobie kupić ?) szybko wpadła w oko policji,tym bardziej,że mieszkam na przeciwko komisariatu,a nie chwaląc się na prawdę była inna od reszty, naprawdę piękna włożyłam w nią całe serce , w klasyku ,zglebiona w mpakiecie z ori spoilerm gt class II ..rzucała się w oczy ..    .. No i raz , drugi trzeci zatrzymali mnie bez prawka ,już jak ją widzieli to z kilometra do mnie lecieli z pytaniemo czy jest już prawko i zaś przypał.. ... potem 2 wyroki m.in za co niedzielną wyścigową strefę,  ,ale nawet się nie rozpisuje bo wstyd jaki człowiek był młody i głupi ... miałam grzywny no i oczywiśćie 3 lata zakazu robienia prawo jazdy . Zakaz mi się skończył. właśnie wyvbieram się na egzamin na te nieszczęsne B  . No i moje pytanie brzmi , bo prawo jazdy na moto pełne A mogę robić dopiero w maju bo 24 lata trza mieć, a planuje  niedługo kupić gixe , i obawiam się ,że nie wytrzymam , aby stała w bezruchu ....  Co w sytuacji kiedy np. mam prawo jazdy na B a co jeśli jednak nie będę go miała? Lub jeśli nie będę jeszcze mieć A  ? Moto podchodzi pod przypały z autem i mam już grubo czy tak jak by z innego paragrafu za moto i czysta karta zaczynająca się od 500 zł czy tam brak kategori ? Oczywiście nie mówie , że tak będzie bo trzymam się tego aby wszystko pozdawać najpierw,jak tylko czas pozwoli  , ale tak na przyszłość dobrze by było wiedzieć ..i wybić sobie z głowy nie które rzeczy ,ale myślę ,że na tyle zmądrzałam ,że już tego błędu na pewnio nie popełnie ... może się ktoś orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎10‎.‎2018 o 08:28, Farida napisał:

kiedyś byłam bardzo głupia

Cóż za samokrytyka :) ,  może trudno w to uwierzyć, ale prawda jest taka, że większość z nas, też była kiedyś młoda (i mało rozsądna ;))

W dniu ‎11‎.‎10‎.‎2018 o 08:28, Farida napisał:

jaki człowiek był młody

 

W dniu ‎11‎.‎10‎.‎2018 o 08:28, Farida napisał:

mogę robić dopiero w maju bo 24 lata trza mieć,

No, nie żebym Ci liczył, ale stara, to Ty dalej jeszcze nie jesteś;)

 

W dniu ‎11‎.‎10‎.‎2018 o 08:28, Farida napisał:

a planuje  niedługo kupić gixe , i obawiam się ,że nie wytrzymam , aby stała w bezruchu .... 

Też się tego obawiam (może lepiej trochę poczekać, aby nie wodziło na pokuszenie)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2018 o 23:49, grzesiek_73 napisał:

Cóż za samokrytyka :) ,  może trudno w to uwierzyć, ale prawda jest taka, że większość z nas, też była kiedyś młoda (i mało rozsądna ;))

 

No, nie żebym Ci liczył, ale stara, to Ty dalej jeszcze nie jesteś;)

 

Też się tego obawiam (może lepiej trochę poczekać, aby nie wodziło na pokuszenie)

 

podkreśliłam tak to , bo już bym nie chciała popełnić tego samego błędu ze względu na konsekwencje , co nie zmienia faktu ,że bardzo kusii... :P) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Starzejemy się z każdym dniem i przybywa nowych młodych motocyklistów z każdym dniem. Co w tym dziwnego, że pytanie o pierwsze moto cyklicznie się pojawia? Motocykle też są coraz inne; kiedyś na pierwsze moto to był GS500, teraz zapewne któraś z 300/400. Kiedyś też takim tematem było pytanie: Kto to jest prawdziwy motocyklista? Wszyscy byli zgodni do jednego, że nie użytkownik motocykla na wsi jeżdżący w gumiakach i starym garniturze (do tego z lakierkami w kieszeniach marynarki). Poza tym ile osób, tyle zdań :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.