Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc w wyborze kolejnego motocykla


yaca_k

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Walgav napisał:

Zapraszam, sprawdzisz "organoleptycznie" :)

Pewnie się kiedyś odezwę, gdy będę się wybierał w Twoje okolice.

13 godzin temu, dloperator napisał:

Co do GS-a to modele od 2014r są znacznie lepsze. Jet ogromna różnica w porównaniu do poprzednich traktorów.

Niestety pierwsze roczniki, a w zasadzie do połowy 2017 cechują się licznymi chorobami wieku dziecięcego.

Cenowo znacznie poza założonym budżetem.

Oj znacznie. Dwukrotnie bym przekroczył, a tego pod uwagę nie biorę.

11 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

To pozostają tylko nowe i max 12 miesięczne - o ewentualnych słabościach tychże egzemplarzy, dowiemy się dopiero po jakimś czasie (na ogół jest to kilka lat)

To może te sprawdzone "traktorki",  nie są takie złe.

No właśnie raczej w takiego "traktorka" będę celował, jeśli faktycznie skończy się na GS. Patrząc na budżet to pewnie coś w okolicach 2006-2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedałem moto :( i powoli się zaczynam rozglądać. Napalony jestem na TDM 900. Koncepcje mam taką (nie wiem czy słuszną) by wytrzymać te 2 m-ce bez moto i kupić w cenie zimowej. Ubiegłej zimy już filowałem na portalach i ceny są znacznie niższe, tylko czy to nie będą same ulepy, pozostałości , bo co lepsze wymiecione latem? Z drugiej str. troche ludzi przywozi z zachodu fajne egzemplarze w okresie zimowym, bo tam też obowiązuje sezonowość cenowa na motocykle.

Po sprzedaży mam lekkiego doła, ale co zrobić przyjdzie przywyknąć na kilka miechów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bankus napisał:

 Z drugiej str. troche ludzi przywozi z zachodu fajne egzemplarze w okresie zimowym, bo tam też obowiązuje sezonowość cenowa na motocykle.

Po sprzedaży mam lekkiego doła, ale co zrobić przyjdzie przywyknąć na kilka miechów :(

W niemczech w Mobile.de albo Motoscout 24 sporo  tego stoi.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=TDM900&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&scopeId=MB&usage=USED

 

https://www.autoscout24.de/lst/yamaha/tdm-900/osnabrück?sort=standard&desc=0&offer=U%2CD%2CJ%2CO&ustate=N%2CU&lon=8.05575&lat=52.27744&zip=Osnabrück&zipr=400&cy=D&atype=B

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bankus napisał:

Może handlarze wyławiają tam jakieś okazje, 

Teraz mnie rozbawiłeś...

Szukają okazji, tracą czas, żeby nam tanio sprzedać :)

Pamiętaj! Dobry motocykl (zresztą-kazdy dobry pojazd) sprzeda się za dobre pieniądze w kraju jego pochodzenia.

Na export idą "słabsze" egzemplarze.

Albo rozbite, albo z przebiegiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bankus napisał:

u nas są niższe ceny porównywalnych maszyn. Może handlarze wyławiają tam jakieś okazje, 

Nie bede s***c do swojego gniazda , ale wierz mi , nikt  nie sprzeda Tobie Merca w cenie Malucha i to jest obojetnie czy w PL  czy  w  DE .

Ps.No chyba ze trafisz na jakiegos Handlarza Samarytanina.

Edytowane przez Taurus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jako osoba prywatna kupujesz za cenę brutto i w PL już nie płacisz VAT, co jest korzystne, bo w DE jest 19% podatku, a u nas 23%. Gdybyś kupował na firmę zarejestrowaną w PL, to formalnie kupujesz za cenę netto i płacisz VAT w PL (technicznie może być tak, że w DE dalej płacisz brutto, a potem ubiegasz się o zwrot tych 19%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bankus napisał:

Laik ze mnie w temacie importu więc dopytam jeszcze : kiedyś .. milion lat temu... był zwrot melwersztojer czyli vatu jak wywoziłes z niemiec. Czy np. do tego przypadku za 4400 euro brutto (3773 netto) to ma jakieś odniesienie?

"To było dawno i już nie prawda" :rolleyes:

Czy jakoś tak.

Teraz jest tak jak pisze wyżej Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.