Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup używanego kibla - jak się nie osrać ?

sjs

Recommended Posts

Siema

Chcę kupć lasce skuter 50cc żeby trochę się wprawiał nim pójdzie za rok, dwa na prawo jazdy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej maszyny, a na co zwrócić szczególna uwagę ?

Na skuterach w ogole się nie znam, jak wizualnie jeszcze jakoś go ocenie tak z mechaniką a szczegolnie silnikiem żeby nie był zajechany może być już ciężej.

Czego lepiej szukać ? Kilku letniego koreanca czy 10 kilkunasto letniego Japończyka ?

Kilka m-cy temu oddałem swojego TGB ,się spóźniłeś .Ogólnie dobra jest firma Kymco .Jak kupować to od kogoś starszego ,bo masz pewność że nie był robiony żaden "wieś -tuning" i olej był wymieniany .Niestety dużo ludzi skupuje trupy, robią fejs lift i do żyda . Przed zakupem musisz dowiedzieć się czy są i ile kosztują pasy napędowe i rolki wariatora bo reszta to pasuje prawie do wszystkich ,podjedź np do Karbownika pooglądać i na Mszanie jest taki mechanik skuterowy może będzie coś miał ciekawego ?? Prawie reguła jest taka -tłumik oryginalny -jest git :) . O japońcach raczej nie myśl bo to nie ich najmocniejszy segment ,a cena części ....aaaaaaa.! 

Ja polecam  Italiena Gilera Runner 50 .Mialem i moge powiedziec  niezawodny sprzet.Rolki i prowadzenie rolek przeczyscic co "5tys".  pasek wariatora profilaktycznie mozna wymienic co 25tys.W czasie kiedy ja go kupilem moj kolega tez go kupil no i dzisiaj ma ponad 38tys na blacie.Pierwszy raz wymiana rolek i paska zrobil przy 35tys.Co do Kymco to tez porzadna firma.Znajomek na 125-tce zrobil ponad 80tys jak go sprzedal.

Ps.Mala uwaga:Gilera bez blokady (pierscien na wale) max. predkosc  podchodzi pod 90 km.h :P