Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup Zx6r - wymiana oleju


krzychu9412

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję reklamy na forum. Nie kwestionuję Twojej wiedzy, ale abstrahując od tego czy w życiu naprawiasz traktory czy promy kosmiczne to jako mechanik dla mnie jesteś spalony po tym wpisie:

"Panie kolego 4 litry syntetyka Valvoline 10w50 lub 10w40 kosztuje od 65zł do 80zł. Bardzo dobry jakościowo,ma dobre parametry techniczne,szkoda bulić 200zł za coś,co jakościowo nie jest lepsze lub nawet takie samo.

Filtr oleju Hiflo Filtro 18zł."

To świadczy o tym że nie masz pojęcia o temacie z jakim próbujesz się tutaj zmierzyć . Ja mam zupełnie inne zdanie również poparte doświadczeniem. Na forum każdy jest mechanikiem i fachowcem. A to czy Twój potencjalny klient da się namówić na wlewanie do motocykla najtańszego oleju i filtra czy nie to już inna sprawa. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie próbowałem Cię obrazić, tylko pokazać że nie jest to prawdą o czym piszesz. Za ceną idzie niestety jakość i z jednym się z Tobą zgodzę że ktoś w motocyklu niewyżyłowanym o małej pojemności  nie zauważy różnicy, ale w motocyklach sportowych czy o dużej mocy/specyfice konstrukcyjnej konkretnego silnika już tak.  

Proszę modelatorów o usunięcie tych postów bo nie są w żaden sposób związane z zapytaniem, o które prosił autor tematu i zrobił się tutaj totalny off topic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, są produkty,które nie są warte swojej ceny, a ludzie płacą za te towary ogromną kasę.Taki sprytny marketing.

Teraz dużo pozwów posypie się w kierunku Tesli i jej elektrycznych samochodów z jakością użytych komponentów poniżej chińskich norm jakościowych, ale nieważne.

Proucenci olejów smarowych ostatnimi czasy cechują się wyjątkową zachłannością i chęcią wydojenia z kasy nieświadomego klienta,a wystarczy przestudiować karty techniczne,żeby samemu rozeznać się za co warto płacić. Każdy producent ma w swojej ofercie oleje kiepskie,dobre,bardzo dobre oraz wybitne.Trzeba sobie coś wybrać,ale nie można płacić dolarami za coś,co jest warte tak naprawdę grosze.

Nie wiem czego nie rozumiesz z tym olejem:)

Porównaj sobie karty techniczne olejów wymienionych w tym temacie.

Do czego ty tam chcesz dopłacać w tym Motulu?Co tam jest dla ciebie niezrozumiałego??

Producent mojego silnika zaleca olej w specyfikacji jakościowej SH.Jest to minimum,jakie trzeba spełnić dla tego silnika.Lejąc mu Valvoline,albo Motula w specyfikacji SN zapewniam mu taki orgazm,że głowa boli:)

Jeżeli porównasz dwa oleje PAOestrowe lub wytwarzane w technologii GTL,o zbliżonych parametrach,ale jeden będzie droższy o 100-150zł,to jednak weźmiesz ten droższy?(a te oleje to już naprawdę wysokie loty),bo ja wezmę ten tańszy.

Nie wiem co jest tutaj niezrozumiałego:)

Postów proszę nie usuwać.

Chyba żaden nowy forumicz nie został tak rzetelnie obdarzony dawką przydatnych informacji.

Teraz tylko z tego zamieszania musi sobie swoją prawdę wyłuskać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.07.2018 o 02:01, krzychu9412 napisał:

a filtr oleju hiflo czy K&N?

Ja używam K&N, ale głównym powodem jest możliwość odkręcenia tego filtra zwykłym kluczem :)

Dodam że niedawno była akcja serwisowa K&N - chodziło o wyciek oleju z filtra nr.KN-204

http://www.moto-opinie.info/?action=newsroom&a2=read&eid=1157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.